Як вивчити англійську мову за місяць: правда, чи брехня

«Як вивчити англійську мову за місяць?» — це питання задають абсолютно всі люди, які взялися за вивчення іноземної мови. Ваша допитливість цілком зрозуміла хоча б тому, що учневі треба дати оцінку, як довго триватиме його навчання, яку суму грошей, або часу він витратить на заняття. Давайте спробуємо разом знайти відповідь на тривожний вас питання.

kak vyuchit anglijjskijj yazyk za mesyac: pravda, ili lozh103 Як вивчити англійську мову за місяць: правда, чи брехня

 • Легкого шляху — немає
 • Реальність чи міф

  Деякі автори «спринтерських» методів навчання мають нахабство заявляти, що ви повністю освоїте чужу мову за 9,99 годин, якщо заплатите за «нову/унікальну/унікальну/голлівудську» методику 99,99 доларів/євро. Ви довідуєтеся, можна вивчити близько 1 000 000 слів за такий термін? Або вивчити всі дрібниці використання часів, пасивний і активний заставу? Чи можна вивчити англійську за місяць? Відповідь — ні, не можна.

  Щоб не бути голослівними, ми провели опитування і статистика невтішна: 50% опитуваних викладачів у вузах вибухнули гнівними тирадами на тему «шарлатанство і темрява при навчанні студентів іноземним мовам», інші 50% заблагали більше не задавати «дивні» питання. Звісно, скажете ви, навчання англійської мови — це їх хліб. Ніби як, ви праві, але з іншого боку, давайте мислити логічно. Скільки часу у вас пішло на оволодіння математикою, а вивчення історії, біології? В англійській теж є свої формули-правила і термінологія!

  kak vyuchit anglijjskijj yazyk za mesyac: pravda, ili lozh104 Як вивчити англійську мову за місяць: правда, чи брехня

  Хочемо сказати відразу, вираз «вивчити мову» потрібно забути назавжди. Навіть російська мова нам з вами ніколи не вийде вивчити до кінця. Ви знаєте, що таке пунт? Це нижня частина пляшки вина. А глабель? І подібних невідомих нам слів не десятки і навіть не тисячі. З англійською ситуація аналогічна: слова з’являються, запозичуються з інших мов, додаються сленгові вирази і т. п. Але ми ж не стукаємося головою об стіну, коли зустрічаємо незнайоме нам російське слово. Навпаки, ми радіємо придбаним знанням. Як цікаво дізнаватися нові слова, а потім дивувати друзів своєю освіченістю

  Є й інші різновиди «ну виключно дієвих методів прискореного навчання. Наприклад, розкручений ефект 25-го кадру і інші методики, які діють на підсвідомість. Подібні способи навчання дуже цікаві і спокусливі, але не тільки не виправдали себе, але і можуть бути небезпечні. В кращому випадку вам будуть показувати промелькивающие картки слів, які нібито запам’ятаються «самі по собі, без зусиль з вашого боку». Великий-великий секрет: все, що ми дивимося по телебаченню, теж показують зі швидкістю 25 кадрів в секунду (стандарт для системи PAL у Європі). Тільки ми цього не помічаємо за рахунок плавного переходу малюнків. А що буде, якщо перед очима будуть з’являтися невідомі слова по 25 штук за секунду?

  Читайте також:  Свята і традиції: Свята в США

  kak vyuchit anglijjskijj yazyk za mesyac: pravda, ili lozh105 Як вивчити англійську мову за місяць: правда, чи брехня

  За відгуками (ви можете їх знайти в інтернеті) така швидкість завантаження інформації досить швидко викликає роздратування і головні болі. Найбільш відповідальні виробники цих курсів пишуть на коробках з дисками про те, що методика потрібна для людей зі стійкою психікою. Дітям до 12-14 років КАТЕГОРИЧНО забороняється її застосовувати. Відверто кажучи, і дорослої людини з досить міцною психікою знайти важко. Уявіть, ви будете займатися після роботи, де вас то клієнти дістають, то начальство «клює», то злісний сисадмін доступ до «Однокласників» перекриває. Який вже тут 25-й кадр?!

  Сподіваємося, ми змусили вас замислитися над тим, чи варто ризикувати грошима, часом і здоров’ям.

  Розумно суживайте свою швидкість. Тихіше їдеш — далі будеш. Можна, звичайно, записатися на прискорені курси, так звані інтенсиви. Тільки врахуйте, що вам доведеться з головою поринути в навчання, важко трудитися. Результат? Результат буде, проте досить специфічний. За 10-20 занять (середня тривалість прискорених курсів англійської) ви можете заповнити маленький пробіл у знаннях, оволодіти специфічною лексикою (наприклад, з області медицини), підготуватися до співбесіди або ділових переговорів. Однак ніяк не вивчити англійську мову за місяць.

  Чого можна досягти за місяць

  Так чого можна домогтися за такий короткий термін? Відповідь на це питання буде залежати від часу, який ви готові приділяти на вивчення мови. Звичайно ж, навчитися говорити легко, швидко, не задумуючись, без помилок, вміло спілкуючись на будь-які теми, за 30 днів не можна. Але не час впадати у відчай. За місяць можна досягти того, чого багато досягають роками!

  kak vyuchit anglijjskijj yazyk za mesyac: pravda, ili lozh106 Як вивчити англійську мову за місяць: правда, чи брехня

  За цей час можна досягти середнього рівня володіння мовою, де у вашому активному запасі виявиться приблизно 1.500 слів, досить багато різних розмовних фраз і виразів, що застосовуються в будь-якій ситуації. Уявіть, що всього через місяць ви без проблем зможете поспілкуватися на побутові теми з іноземцем, замовити вечерю в ресторані, забронювати номер у готелі! Непогано для місяці навчання? А що буде, якщо повчитися трохи довше? Уявляєте?

  Читайте також:  Бізнес-ідіоми

  Тепер повернемося до реальності. Для придбання цього рівня вам буде потрібно займатися досить інтенсивно, причому велика частина навчання повинна являти собою розмовну практику. Вміння говорити по-англійськи — це такий же навик, як водити автомобіль. Чим частіше ви будете виконувати певну дію, тим краще воно буде у вас виходити. Теж саме і з англійською. Чим частіше ви будете розмовляти англійською, тим швидше ви навчитеся робити це ідеально.

  ТОП-3 швидких методу

  Хоч ми і з’ясували, що не можна вивчити англійську мову всього за один місяць, як його взагалі неможливо вивчити, однак є методики і способи навчання, які максимально стислі терміни принесуть вам справжній результат.

  1. Вчіться онлайн

  Саме онлайн-заняття допомагають швидко навчатися. Їхати в негоду на інший кінець міста лінощі, а інтернет завжди під рукою. Адаптація свого графіка до розпорядку курсів, домовленості з вчителями, трата часу на дорогу — все це набридає і гальмує процес. Вибирайте інтернет-курси. Те, що полегшує життя, збільшує мотивацію.

  kak vyuchit anglijjskijj yazyk za mesyac: pravda, ili lozh107 Як вивчити англійську мову за місяць: правда, чи брехня

  Багато хто, вибираючи між затишним ввечері вдома і довгою поїздкою на курси, вирішують, що вони і без англійської проживуть.

  Позбавте себе від причин обходити уроки — складіть зручне особисте розклад. У багатьох сервісах вчителі працюють у всіх часових поясах, тому можна займатися, коли завгодно, навіть в середині ночі.

  Заняття онлайн гарні ще й тим, що всі використані матеріали, тексти, відео, словники зібрані в одному місці: в додатку або на сайті. А домашні завдання і зовсім перевіряються автоматом прямо по мірі їх виконання.

  2. Занурення в середу

  Як показує практика, люди, що потрапили в чужу країну, навіть при нульовому початковому рівні володіння мови, за пару місяців вивчають його на побутовому рівні. І тому, ідеальним способом вивчення англійської було б переїхати на пару-трійку місяців куди-небудь в Британії або США, але така можливість є не у всіх. Тому спробуйте створити англомовне середовище у себе вдома.

  Читайте також:  Вживання модального дієслова to be в англійській мові

  kak vyuchit anglijjskijj yazyk za mesyac: pravda, ili lozh108 Як вивчити англійську мову за місяць: правда, чи брехня

  Для цього переведіть мову всіх своїх девайсів і комп’ютерної техніки на англійську, слухайте англійські пісні, дивіться зарубіжні серіали і передачі. Навіть, якщо нічого не розумієте. Розуміння чужої мови на слух — важливе вміння, особливо, якщо вам доведеться спілкуватися зі співрозмовниками за допомогою голосового чату в скайпі, або іншому месенджері. Також можна написати на аркушах паперу фрази для спілкування або слова і розвісити їх на видних місцях — це допоможе візуальному сприйняттю інформації. Якщо у вас є товариші, які добре володіють англійською, спробуйте листуватися з ними, тренуйте комунікацію. Нехай навіть спочатку це будуть зовсім прості фрази.

  3. Займайтеся з викладачем

  Можна і без нього, однак адже ми хочемо вчитися швидше. Є чимало сайтів, програм і каналів, відданих англійської. Але тільки викладач зможе в потрібний момент пояснити розбіжності між Present Perfect та Past Continuous, не дати кинути навчання при 1-ій ж труднощі, поліпшити вимову, відстежити прогрес. Якщо бажаєте результату, не вибирайте між учителем і корисними сайтами. Їх можна і потрібно поєднувати.

  kak vyuchit anglijjskijj yazyk za mesyac: pravda, ili lozh109 Як вивчити англійську мову за місяць: правда, чи брехня

  Не так важливо, російськомовний, або англомовний у вас викладач. Головне, щоб учитель був власне вчителем, а не біологом з Лондона, перекладачем з Пітера, або механіком з Аделаїди. Говорити мовою і викладати його — різні речі.

  Є важливий нюанс: з російськомовним викладачем краще займатися початківцям. А з носієм мови пора розмовляти тим, хто вже досяг хоча б Upper Intermediate.

  Легкого шляху — немає

  Мрія про те, як вивчити англійську мову за місяць сьогодні навіть більш популярна, ніж «побачити Париж і померти». Ще б: хочеш вступити у велику фірму — доведи, що володієш англійською на рівні не нижче Intermediate, вчишся в школі або вузі — вивчай англійську для атестата, їдеш за кордон — готуйся спілкуватися по-англійськи, навіть в тому ж Парижі. Зовсім не дивно, що мільйони людей хочуть вивчити мову, причому, чим швидше, тим краще. З цієї причини мало не щодня в нашій країні з’являються нові «мегаметодики супершвидко засвоєння англійської мови». Вище ми показали, чому вони не працюють і що потрібно робити, що максимально швидко вивчати мову.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: