Як знання англійської мови впливає на рівень зарплати

zarplata Як знання англійської мови впливає на рівень зарплати

І в середній школі та у вищих навчальних закладах англійська мова є обов’язковим предметом. Не всім школярам і студентам він дається легко, і багато хто не обтяжують себе регулярними заняттями і прагненням до вдосконалення. Проте вони забувають, що мова жителів туманного Альбіону потрібен не тільки для перегляду іноземних фільмів або читання книг англомовних авторів в оригіналі. Знання англійської впливає на рівень зарплати, а від її розміру залежить добробут самого працівника і його сім’ї.

Чому необхідно знати англійську мову?

Ринок праці жорстокий – кращі робочі місця одержують ті фахівці, які відрізняються від конкурентів кращими характеристиками. Це можуть бути вік, досвід роботи в конкретній галузі, активна життєва позиція, комунікабельність та інші особистісні якості претендента. Володіння англійською мовою і здатність вільно спілкуватися з іноземцями є важливими чинниками. На них роботодавці звертають увагу при співбесіді і вивченні резюме кандидатів.

Знання іноземної мови сприятливо позначається на рейтингу і авторитету найманого працівника. Бачачи перед собою людину, що йде по шляху саморозвитку і долає перешкоди у вигляді мовного бар’єру, керівник організації або працівник відділу кадрів, швидше за все, з-поміж кількох претендентів вибере саме його – працівника з великим потенціалом.

Багато закордонні фірми, штаб-квартири яких розташовані за кордоном, наймають жителів Росії і країн ближнього зарубіжжя. Для спілкування з безпосереднім начальником, куратором або вищестоящим керівництвом буде потрібно гарне знання англійської мови, а для роботи на деяких виробництвах – спеціальних термінів.

Іноземна мова стане в нагоді і фрілансерам – людям творчих професій, які надають різного роду послуги і знаходять замовників через інтернет. Знання англійської відкриває перед таким фахівцями великі можливості, адже потенційних замовників можна знайти не тільки в нашій країні, але і за кордоном.

Яким фахівцям потрібен англійську мову?

Працівники різних підприємств, установ і організацій можуть спокійно пропрацювати до пенсії без знання іноземної мови. Металургу, шахтарю або машиністу поїзда навряд чи потрібно під час зміни говорити чужою мовою. Але є ряд престижних і затребуваних спеціальностей, де без знання англійської не обійтися:

  1. Адміністратор готелю, ресторану, клубу. Зустрічає і розсаджує гостей, вирішує багато питань і є особою закладу. Якщо він не зможе спілкуватися з іноземцями і вирішувати виникаючі проблеми, керівництво навряд чи прийме його на цю відповідальну посаду.
  2. Менеджер з продажу. Працівники зі знанням англійської і грамотно поставленим мовленням зможуть працювати не тільки в російських, але і в міжнародних компаніях, де оплата праці на 20-50% вище.
  3. IT-спеціаліст, веб-дизайнер. Англійська їм потрібен для складання програм, читання спеціальної літератури, вивчення навчальних матеріалів, нових технологій і зарубіжного досвіду. Програмісту, який вільно володіє мовою жителів туманного Альбіону, простіше влаштуватися в іноземну або іноземну компанію, де рівень зарплат набагато вище.
  4. Копирайтер, рерайтер. В останні роки кількість авторів, які заробляють написанням нарисів, заміток і рекламних статей, збільшилася в кілька разів. Знайти замовника, який би платив хороші гроші за створений контент, дуже важко. Але у копірайтера, який володіє письменницькими навичками і може похвалитися відмінним знанням англійської, проблем з пошуком гідного заробітку бути не повинно.
  5. Оператор call-центру. Спеціаліст, однаково добре розмовляє рідною та іноземною мовою, зможе надати потрібну інформацію і вирішити проблему будь-якої людини, що звернулася за допомогою, чи то співвітчизник або іноземний громадянин. Оператори, які володіють англійською, цінуються керівництвом і отримують в 1,5-2 рази більше тих, хто не бажає вивчати чужу мову.

Це далеко не повний список професій, де знання іноземної мови допоможе збільшити річний дохід і зробити кар’єру. До них також відносяться бухгалтери, юристи, секретарі, логісти, інженери, моряки, працівники наземного транспорту та авіації, аудитори, фінансисти, економісти, брокери, журналісти, кореспонденти, екскурсоводи, працівники торгівлі та сфери послуг.

Як зарплата залежить від знання англійської мови

Наведені вище аргументи про необхідність вивчення англійської мови підтверджують численні дослідження різних експертних компаній. Надбавка до зарплати фахівців, які володіють іноземною мовою, залежить від професійних навичок і досвіду, і в середньому становить 10-20 тис. руб.:

Професія Оплата праці працівників без знання мови, тис. руб. Оплата праці працівників зі знанням мови, тис. руб.
Інженер 55-80 60-90
Юрист 50-80 60-100
Логіст 50-70 60-85
Бухгалтер 45-65 50-70
Секретар 35-50 45-60
Маркетолог 50-85 60-90
PR-менеджер 50-90 60-100
Менеджер з продажу 50-80 55-85

Завдяки вільному володінню англійською людині легше знайти високооплачувану роботу за кордоном. Якщо правильно скласти резюме і не боятися труднощів, що виникають на перших етапах, можна зайняти добре оплачувану посаду в одній з європейських компаній.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту й натисніть Ctrl+Enter.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн