За скільки можна вивчити англійську мову: міфи і реальність

«За який час можна вивчити англійську мову?» — це питання турбує величезне число людей. Почитавши відповіді на таке питання в інтернеті, розумієш, що картина складається далеко не приваблива. «Від двох до п’яти років необхідно для того, щоб вивчити мову з нуля» — таким досвідом діляться люди на форумах. Однак не все так погано! Не треба впадати у відчай, прочитавши таку інформацію. Мову можна вивчити набагато швидше! Як? Це ви дізнаєтеся в нашій статті.

za skolko mozhno vyuchit anglijjskijj yazyk: mify i realnost21 За скільки можна вивчити англійську мову: міфи і реальність

 • Популярні омани
 • Нездатних до мов — немає
 • Місяць/тиждень/24 години

  Давайте задамо собі питання: «чи Можна вивчити англійську за місяць /тиждень / 24 години?».

  Наша відповідь — навряд чи. Зрозуміло, вам можуть пообіцяти все що завгодно: нові методики та практики, 25 кадр і дуже багато іншого, але, повірте — так це не працює. З такими методиками, можливо, у вас утворюється певний словниковий запас і якесь розуміння іноземною мовою.

  za skolko mozhno vyuchit anglijjskijj yazyk: mify i realnost22 За скільки можна вивчити англійську мову: міфи і реальність

  Хоча деякі новачки, яким не вийшло за 24 години вивчити англійську, засмучуються і записують себе в групу «безнадійних». Найкоротший шлях не завжди вірний. Вибирайте правильну дорогу.

  Від чого залежить термін навчання

  Відповідь на це питання завжди вимагає уточнень. Також як і відповідь на питання «скільки коштує житло»? Однак яке житло, де воно знаходиться, в якому стані? Адже все залежить від різних факторів. Також і з іноземними мовами.

  Регулярність

  При вивченні англійської дуже важливо виконувати регулярність занять. Краще займатися два рази на тиждень по годині, ніж раз у два тижні чотири години поспіль. У першому випадку ви будете мати постійні успіхи, у другому ж заняття не дадуть ніякого результату.

  Читайте також:  Апостроф в англійській мові: значення і випадки вживання

  Пам’ятайте, що графік теж справа особиста. При складанні розкладу порадьтеся з викладачем. Зверніть увагу на свою роботу на заняттях. Якщо ви втомлюєтеся за дев’яносто хвилин, то, можливо, краще займатися по 60 або навіть 45 хвилин.

  za skolko mozhno vyuchit anglijjskijj yazyk: mify i realnost23 За скільки можна вивчити англійську мову: міфи і реальність

  Також важливо приділяти час автономним занять і бажано робити це щодня, хоча б потроху.

  Щоб не збиватися у своїх заняттях, заведіть щоденник і відзначайте в ньому дні, коли ви займалися. Це дозволить вам зібратися з силами і не пропускати чергове заняття, навіть якщо дуже захочеться.

  А головне — перерви в навчальному процесі, особливо довгі завжди відкидають вас назад! Все, що ви вивчили перед «канікулами» у своїх заняттях, дуже швидко вивітрюється з голови. Зрозуміло, після відновлення навчання ви все відновити, але на це потрібен якийсь час.

  Здібності

  Швидкість сприйняття нового матеріалу студентом дуже індивідуальна. Хтось запам’ятовує англійські слова після їх першого згадування, а кому-то потрібно багато разів повторювати.

  za skolko mozhno vyuchit anglijjskijj yazyk: mify i realnost24 За скільки можна вивчити англійську мову: міфи і реальність

  Але яскраво виражена здатність або нездатність до мов зустрічається рідко. Тому не варто думати, що ви легко і невимушено будете вчити по 100 слів в день. Або навпаки: заздалегідь засмучуватися, що доведеться заучувати з ранку і до ночі, але нічого не вийде. Як правило регулярні заняття приносять свої плоди.

  Мотивація

  Так, саме це скромне слово приховує за собою дуже багато. Коли у людини є реальна мета, наприклад, переїзд в іншу країну, або адаптація в країні після переїзду, навчання, чудова робота, то учні засвоюють матеріал набагато швидше і краще.

  Якщо ж перед вами не стоять актуально важливі цілі, а мову ви вивчаєте «для себе», то потрібно правильно себе мотивувати.

  Досвід

  za skolko mozhno vyuchit anglijjskijj yazyk: mify i realnost25 За скільки можна вивчити англійську мову: міфи і реальність

  Якщо ви вже вивчали раніше якусь мову, то набагато краще уявляєте собі процес навчання і маєте звичку вчитися.

  Читайте також:  8 значень фразової дієслова pick в англійській мові

  Рівень

  Багато чого залежить від вашого рівня знання англійської. Давайте подивимося, скільки ж «вішати в грамах».

  Якщо ви плануєте три індивідуальні заняття в тиждень по 60 хвилин з педагогом і самостійну роботу, то на місяць у вас буде виходити приблизно дванадцять занять.

  Перший етап «з нуля» зазвичай займає близько 5 місяців (60 годин). Після чого учень має рівень elementary, тобто «рівень виживання», коли людина може трохи розповісти про себе і дати відповідь на прості запитання.

  za skolko mozhno vyuchit anglijjskijj yazyk: mify i realnost26 За скільки можна вивчити англійську мову: міфи і реальність

  При рівні elementary наступний рівень можна вивчити за 6-9 місяців (приблизно 70-100 годин).

  Навчання з elementaryдо pre-intermediate займе аналогічно 6-9 місяців.

  Якщо ж ваш рівень pre-intermediate, то для освоєння intermediate вам швидше за все знадобиться 12-17 місяців (144-200 годин).

  Тобто щоб з нуля вивчити англійську до рівня intermediate знадобиться 2,5−3 роки регулярних занять.

  На рівні intermediate (середній) люди вже можуть досить вільно спілкуватися на мові, викладати свої думки і розуміти співрозмовника. Найчастіше цього рівня вистачає як «знання англійської» при прийомі на роботу.

  Перейти з рівня Intermediate на upper-intermediate складніше і займе приблизно 200 годин, тобто приблизно 17 місяців.

  Популярні омани

  Щоб зрозуміти, за скільки часу дійсно можна вивчити англійську мову, давайте для початку розвінчаємо кілька поширених у цій сфері помилок. Отже, почали.

  • Міф № 1: щоб вивчити іноземну досить місяць провести в іншій країні/ ненадовго зануритися в інше середовище. Безумовно, такий підхід дасть свої плоди — дозволить поповнити словниковий запас та вдосконалити навички спілкування — але він абсолютно точно не допоможе освоїти всю лінгвістичну систему!
  • Міф № 2: техніка 25-го кадру і прискорені навчальне методики працюють. Мало того, що подібні методи не безпечні для психіки, так ще й засвоєна інформація не відкладається в довгостроковій пам’яті. А це означає, що все вивчене дуже скоро буде забуто. Так чи варто даремно платити гроші?
  • Міф № 3: якщо ви не почали вчити іноземну в юності, робити це в зрілому віці вже пізно. Звичайно, з роками нові знання дають дещо важче, але говорити про нездатність навчатися було б помилково.
  Читайте також:  Лист другу про те, як я провів літо - LEARN ENGLISH - Вчимо англійську самостійно вдома, швидко і безкоштовно

  Нездатних до мов — немає

  Є в навчанні іноземним мовам поняття чарівної тисячі. Вважається, що саме 1000 годин необхідна на вивчення нової мови. От і порахуйте, скільки годин в місяць ви займаєтеся, з’ясуйте, скільки років треба вчити англійську. При розрахунку враховуйте години самостійної роботи і відніміть свої прогули. Ця методика застосовна до будь-якої мови. Тільки в розрахунку терміну вивчення російської, китайської, арабської додайте ще 200-300 годин.

  za skolko mozhno vyuchit anglijjskijj yazyk: mify i realnost27 За скільки можна вивчити англійську мову: міфи і реальність

  Після проходження 1000 годин навчання ви зможете вільно говорити на загальні теми, дивитися фільми і читати книги мовою оригіналу. Щоб оволодіти специфічною лексикою, писати наукові роботи, знадобиться додатковий час.

  Виберіть свій темп руху і йдіть до наміченої мети. Крім всього вищесказаного хочемо зауважити, що знання 2500-3000 слів і трьох простих часів дозволять вам розуміти 60-70% англійської мови. Це просто чудово! А скільки часу піде на оволодіння таким обсягом лексики? На думку лінгвістів, оптимальна кількість слів, яке ви можете вивчити за тиждень, становить 70-100 штук. Тобто всім відомий метод вивчення 10 слів в день цілком себе виправдовує.

  Тепер ви знаєте, за скільки можна вивчити англійську мову. Ну що, сподіваємося, ви не злякалися? Так, вас чекає неблизький шлях, але ми допоможемо зробити його рівним і приємним!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: