Загальна інформація про англійському дієслові – Англійська мова по Скайпу

Дієслово – це самостійна частина мови, яка означає дію або стан суб’єкта, відповідає на питання, що він робить або що з ним робиться і відрізняється найбільш складною системою часових форм (всього 26).

Важливість дієслова полягає в тому, що він повинен бути в кожному реченні і стояти в певному місці, тобто після підлягає, як правило. Без присудка англійське пропозицію неповноцінно і не має сенсу. Наприклад, неповне речення «We students» скаже англійцю мало про що. Щоб російське пропозицію «Ми студенти», сказати по-англійськи ми повинні після підлягає поставити допоміжну форму «are» в першій особі множини від дієслова «to be»: «We are students».

При читанні слід знайти дієслово в реченні, визначити його форму, значення і подумки починати перекладати саме з нього як самої важливої і складної частини мови. Дієслова в англійській мові тісно пов’язані з приводами, в комбінації з якими, вони дають зовсім інше значення. Розуміння дієслова і його правильне застосування дає хороший шанс швидко вивчити мову, а значить успішно на ньому спілкуватися. Англійські дієслова класифікуються в залежності від освіти їх форм, а також в залежності від значення разом із вживанням.

Згідно першої класифікації у дієслова є 3 основні форми: перша форма – Infinitive (інфінітив): друга Past Simple (минулий просте) і третя Participle II – (дієприкметник минулого часу). За освітою форм дієслова можуть бути Regular (правильні) і Irregular (неправильні). Правильних дієслів переважна більшість, їх друга і третя форми утворюються додаванням закінчення -d або -ed до першої формі – инфинитиву, наприклад: work-work-work. Неправильних дієслів, найуживаніших всього 100, у них особливі форми, наприклад, begin – began – began. Вони зведені в зручну таблицю, яку треба завчити, як таблицю множення.

Читайте також:  У чому різниця між clock і watch?

При відмінюванні англійський дієслово має всього дві форми: Одна для 3-го особи однини, це закінчення -s або -es, а друга однакова для всіх інших осіб, це форма інфінітива. Як займенник «ти», так і форма дієслова у другій особі однині вийшли з ужитку. Замість них відповідно використовують займенник «ви – you» і форму дієслова другої особи множини, тобто його інфінітив без частки «to».

Відповідно до другої класифікації дієслова визначається його значення разом з його вживанням. Точніше, в залежності від виду, дає характеристику дії (наявність або відсутність продолженности дії) і залежно від часової віднесеності (перфектность і відсутність перфектности) в англійській мові існує унікальна система, видовременных відносин, яка складається з 4 груп часів:

  • Simple Tenses (прості ті часи)
  • Continuous Tenses (продовжені часи)
  • Perfect Tenses (вчинені часи)
  • Perfect Continuous Tenses (абсолютно – продовжені часи)

 

У кожній групі існує відповідно чотири пори:

  • Present (сьогодення)
  • Past (минулий)
  • Future (майбутнє)
  • Future-in-the-Past (майбутнє в минулому) передає майбутнє дію з минулого.

 

Simple Tenses

Прості часи вживаються для передачі дії, що відбуваються в теперішньому часі взагалі, мали місце в минулому, будуть у майбутньому. Вони вказують на загальний характер їх дій, повторність дій, їх регулярність, постійність, загальноприйняті дії і факти. Не вказується тривалість дій, завершеність, предшествование іншої дії або певного моменту в минулому або в майбутньому. При перекладі дієслів на російську мову використовують дієслова як доконаного, так і недоконаного виду.

Популярні

Читайте також:  У чому різниця між advice і advise?
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: