Займенники (Pronouns)

У даній статті Ви дізнаєтеся про займенниках в англійській мові, що вони з себе представляють. В інших статтях кожна окрема група займенників докладно розібрана.

В англійській мові немає розвиненої системи родових і відмінкових закінчень – одне і те ж слово може позначати особу будь-якої статі. Наприклад “pupil” (учень, учениця) “teacher” (учитель, учителька). Для позначення людей чи істот різної статі можуть (як і в російській) використовуватися різні слова: “stallion – mare” (жеребець – кобила) “male – female” (самець – самка).
Займенник “I” пишеться завжди з великої, незалежно від того, де воно знаходиться у реченні. Займенники “he“(він) і “she“(вона) звернена тільки до людей. Всіх інших істот (тварини, комахи…), явища і предмети прийнято позначати займенником “It” (він, вона, воно).

Але існує декілька поширених винятків, правил.

  • Більшість транспортних засобів, особливо кораблі (ship), прийнято (тепер уже бажано) позначати займенником “She” (вона), а також сонцеhe (він) і місяцьshe;
  • В сучасній англійській стало прийнято виражати своє позитивне ставлення або позитивну реакцію щодо даного предмета або поняття (неживого) займенником “she” (життя – life, любов – love, здоров’я – health … ).
    А займенником “he“, навпаки, стало прийнято позначати негативне ставлення – все те, що може викликати негативну реакцію (смерть – death, хвороба – disease … ). Але тільки в тому випадку, якщо це неживе істота.
  • Дуже часто в казках займенники “he” і “she” використовують для позначення персонажів казок (у тому числі тварин, рослин … ). Але також ними досить часто позначають своїх домашніх улюбленців або яку-небудь річ, якщо її хочуть одушевити (замість граматично правильного займенники “It”).

Більш докладно розібрані граматичні характеристики кожної групи займенників у статтях, перерахованих трохи нижче:

  • Особисті займенники
  • Присвійні займенники
  • Вказівні займенники
  • Зворотні займенники
  • Питальні займенники
bbda427d7663ffdaf7e76ac313eb1a48 Займенники (Pronouns) 713808379208a96a8080bcd3cffa31ec Займенники (Pronouns)
3c573695058c3a867dc75b7be4208b20 Займенники (Pronouns)  

Займенники роблять мову більш різноманітною, дозволяють не повторюватися.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн