Збірник вправ з граматики англійської мови

Знаємо ми англійський після закінчення школи? Це питання тільки з вигляду здається алогизмом. Здавалося б, шкільний курс має лише сприяти тому, щоб ми оволоділи граматикою досконало: скільки вправ, переказів, творів, іспитів… Нарешті, останні відчайдушні спроби розібратися у величезній кількості часів дієслів перед випробуванням-кошмаром — ЄДІ. І ось школа позаду і чим далі вона, тим бідніший запас колишніх знань.

sbornik uprazhnenijj grammatiki anglijjskogo yazyka84 Збірник вправ з граматики англійської мовиВи говорите англійською?

Шляху до знань граматики та їх подолання

Цікаво, навіщо англійці придумали цілих 16 (!) часів, коли існують лише три. Ні, кажуть, і в англійській насправді їх тільки три, просто вони так переплелися між собою, що з’явилося ще багато якихось фантастичних гібридів, причому це кількість весь час змінюється, і ніхто не може до цих пір назвати точну цифру. Вже саме по собі існування таке час як Future in the Past (майбутнє в минулому) вже напружує, але це ще якось можна переварити, якщо згадати твори Герберта Уеллса або Еріха фон Денікен. Однак ця дієслівна «мислеформа» в свою чергу має цілих чотири різновиди:

  • майбутнє в минулому даний,
  • майбутнє в минулому продовжене,
  • майбутнє в минулому завершене,
  • майбутнє в минулому продолженно — завершений.

Така велика кількість часів могло виникнути то через вічно сирої погоди в Англії і довгих роздумів британців біля каміна, то їх стало помстою за наші дієвідміни з дієприкметниками і ще за «роздолля» з «синявою». Правда багато підручники і курси «щадять» своїх учнів, скоротивши список часів до 12-13, так як описані вище складні часи застосовуються в основному в непрямої мови.

Отже, школа закінчена, але залишилось щось в нашій голові, крім I love you, How do you do та Who is duty today?

А якщо і залишилося, то зуміємо ми через 20 років згадати хоча б три часи дієслова і головне, чи зможемо застосовувати мову на практиці: говорити самим і розуміти живу розмовну англійську мову? А те що мову потрібно знати, з цим життя зіштовхнула зараз всіх. Одні поїхали жити і працювати за кордон, інші змушені вчити англійську, так як закордон приїхала до нас.

Щоб успішно вести бізнес, треба знати і вивчати світові бренди, вміти читати документацію, вести переписку і розмови і як користувачеві інтернету розбиратися в англомовних програмах: таких, наприклад, як Photoshop.

Підсумок очевидний: якщо ви володієте мовою, ваш IQ вище на кілька балів і вам віддасть перевагу будь-роботодавець. Давайте запитаємо себе: що заважало нам вивчити англійську в школі, коли абсолютно безкоштовно вчителі намагалися «втемяшить» граматику в наш інертний мозок.

  • Перше (абсолютно вірно!) — це лінь
  • друге — в цьому не бачилося особливої потреби,
  • третє — не було можливості на практиці застосовувати знання граматики.

Якщо друга і третя причини відпали з плином часу самі собою, то перша, на жаль, так нікуди і не пішла, так як лінь має властивість окупувати нас нахабно і надовго, як лисиця зайця хатку, і сама нікуди не дінеться. Мати бажання вивчити мову звичайно треба, але одного бажання замало: ще треба змусити себе зрушити з «мертвої» точки. Ніякої метод Ілони Давидової по вивченню на рівні підсвідомості з використанням 25 кадру, уві сні та інша єресь не допоможуть, якщо ви не захочете докласти хоч якихось зусиль.

Вивчити граматику за кілька днів

Взагалі, галопом тікайте від тих, хто погрожує навчити вас мови за кілька днів. Щоб вивчити мову, вам доведеться посидіти не один тиждень і навіть місяць над фонетикою, граматикою, лексикою і фразеологією, читати або слухати уроки, виконувати вправи, банально зубрити по 20-30 слів в день. А до освоєння навичок «втікача» англійської, коли ви почнете розуміти розмовну мову і самі почнете говорити на ньому і навіть думати, пройдуть місяці.
sbornik uprazhnenijj grammatiki anglijjskogo yazyka85 Збірник вправ з граматики англійської мовиВивчити граматику за несколькоЗамечательное засіб навчання — це спілкування з живими людьми, читання книг або перегляд фільмів мовою оригіналу. Але освоїти розмовну мову неможливо без знань граматики. Навіть якщо вам вдасться визубрити кілька десятків або сотень словосполучень для вашого вжитку, ви все одно не навчитеся самостійно будувати речення і уподобитесь слепоглухонемому в замкнутому просторі, поводирями якого служать кишеньковий розмовник або англійський перекладач Google.

Приблизний зміст тем з однієї лише граматики вражає. Переглянувши його, ви зрозумієте, що граматику не осилити так просто. Заглянувши в зміст будь-якого підручника або збірника, ви знайдете там близько двадцяти великих розділів з безліччю підрозділів. Навіть якщо приділити кожному розділу хоча б за два дні, знадобиться мінімум сорок днів. Можливо, що для ознайомлення або вивчення на рівні ваших здібностей і знань вам знадобиться і менше часу: не у всіх же початковий рівень, може бути, вам вдасться розархівувати давно забуті шкільні знання англійської з віддалених осередків мозку.

Визначайте свій рівень знань

Щоб дізнатися ваш рівень знання мови, загляньте спочатку в самий кінець граматики. Там знаходиться «вінець творіння»: розділи, присвячені пропозицій, їх складом та видами. В них міститься матеріал про головних і другорядних частинах англійської мови, про простих (оповідних, питальних, повелительных, окличних) і складних (складносурядних, складнопідрядних) пропозиції, про непрямої мови і правила пунктуації.

Якщо ви згадали ці забуті терміни як рідні (вони і справді ніби взяті з нашого підручника з російської мови), то переходьте до наступного етапу: спробуйте виконати вправу з відповідного збірника, теж починаючи з кінця. Якщо не вийшло, піднімайтеся вище за тематикою, знову немає — ще вище, і так, поки не дійдете до теми, яку впевнено знаєте, вправи з якою можете виконати.

Якщо ж для вас складносурядними є пропозиція, яке неможливо скласти без перетворення в складнопідрядне, тобто за допомогою підлеглого, це набагато гірше. І зовсім погано, якщо непряму мова ви плутаєте з «недорікуватого», а пунктуацію з «пунктуальністю». Тоді вам доведеться повертатися до нульового рівня. З посмішкою поставтеся до цієї гри слів і не сприймайте ситуацію драматично. Пропозиції адже теж складаються з «цеглинок» — це іменники, дієслова, займенники та ін Навчитеся ліпити кожен цеглинка окремо і прив’язувати його до сусіднього — значить, побудуєте будинок — пропозиція, а якщо вмієте складати пропозиції, значить, володієте якщо не світу, то англійською точно!

Для чого потрібно виконувати вправи з граматики

Щоденне виконання вправ протягом усього курсу дуже важливо! Кожен урок повинен закінчуватися тестуванням із збірки, правильно виконавши яку, ви переконуєтеся, що дійсно зрозуміли і засвоїли пройдену частину граматики. Навіть якщо тема виглядає гранично простий, закріпіть її виконанням вправ. Чим більше їх буде, тим швидше ви пізнаєте граматику, яка є сходинкою для подальшого вивчення мови і придбання навичок розмовної мови. Не лінуйтеся повертатися до пройденої теорії і завданням, тому збірник повинен бути завжди під рукою. Досконале знання мови досягається протягом багатьох років шляхом комплексного вивчення: самостійне + купуйте книги + замовляйте відео і аудіо-курси + живе спілкування. Щодо літератури, ви самі повинні визначити для себе той «межа», до якого прагнете і вибрати відповідну літературу і курси.

Щоб визначити свій рівень англійської пройдіть тест Kaplan

Для практичного виконання вправ можна порекомендувати такі збірники:

  • Збірник Голіцинського Ю. Б. (два томи, в першому — вправи, у другому -відповіді на них)
  • Збірник Крилової В. П. (з ключами відповідей на вправи)

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: