Знамениті англійські письменники

Сьогодні в багатьох школах більше не вивчають такий предмет, як зарубіжна література. Про деяких відомих англійських письменників, їх захоплюючих творах підростаюче покоління, як правило, дізнається з підручників на уроках англійської мови і завдяки сучасному кінематографу. Проте всім, хто вивчає англійську необхідно знати, які англійські письменники є класиками зарубіжної літератури. Завдяки цим знанням можна розширити загальний кругозір і поповнити словниковий запас, читаючи твори в оригіналі.

16e0659aede9c3c5f5c97e2536cd830d Знамениті англійські письменники

Зміст

  • Про найвідоміших
  • Хто писав для дітей

Про найвідоміших

Навіть тим, хто не надто захоплюється читанням літератури, доводилося чути імена англійських письменників, які придбали світову славу. Мова йде про Шекспіра, Киплинге, Бойроні, Конан Дойле та інших. Розповімо коротко про авторів, чиї твори варті уваги кожного.

Вільям Шекспір (William Shakespeare) — англійський драматург, поет і актор. Він є автором близько 17 комедій, 10 хронік, 11 трагедій, 5 поем і циклу сонетів, що складається з 154 віршів. Шекспір вважається одним з кращих драматургів світу. Найвідоміші твори: «Ромео і Джульєтта», «Гамлет», «Король Лір», «Отелло», «Макбет» та ін. Роки життя письменника — 1564-1616 рр ..

Редьярд Кіплінг (Sir Joseph Rudyard Kipling) — англійський поет, письменник, новеліст, жив у період з 1865 по 1936 рр. В історії світової літератури відомий як творець оповідань і казок для дітей, багато з каторых були екранізовані. Редьярд Кіплінг став не тільки наймолодшим лауреатом Нобелівської премії з літератури, але і першим англійцем, який отримав цю нагороду. Найвідоміші роботи: «Книга джунглів», «Рікі-Тікі-Таві», «Кім», «Полювання Каа» та ін. Дитячі оповідання: «Слоненя», «Як було написано перший лист», «Кішка, яка гуляла сама по собі», «Чому у носорога шкура в складках» та ін.

Оскар Уайльд (Oscar Fingal O Flahertie Wills Wilde) — видатний ірландський поет, драматург, письменник і есеїст. Один з найвідоміших драматургів пізнього Вікторіанського періоду і ключова фігура в розвитку естетизму і європейського модернізму. Найвідомішим твором вважається роман «Портрет Доріана Грея» (1890). Роки життя письменника — 1854-1900 рр ..

Читайте також:  Фразовий дієслово look: визначення, використання та приклади

968c8e6ed3d3c6c3b80e43fd1bc09492 Знамениті англійські письменники

Джордж Байрон (George Gordon Byron) — англійський поет-романтик, який був у період з 1788 по 1824 рік символом романтизму і політичного лібералізму в Європі 19 століття. При житті його зазвичай називали «лорд Байрон». Завдяки йому в літературі з’явилися такі терміни, як «байронічний герой і «байронізм». Творча спадщина, залишене поетом, представлено поемою «Паломництво Чайльд Гарольда» (1812), романом «Дон Жуан», поемами «Гяур» і «Корсар» та ін.

Артур Конан Дойл (Sir Arthur Ignatius Conan Doyle) — англійський письменник (хоча за освітою лікар). Є автором незліченної кількості повістей і оповідань, які носять пригодницький, історичний, публіцистичний, фантастичний і гумористичний характер. Найбільш популярні детективні розповіді про Шерлока Холмса, науково-фантастичні про професора Челленджері, а також ряд історичних романів. Перу Конан Дойля також належать п’єси і вірші. Творча спадщина представлена такими творами, як «Білий загін», «Загублений світ», «Собака Баскервілів» та ін. Роки життя письменника — 1859-1930 рр.

Даніель Дефо (Daniel Defoe) — англійський письменник і публіцист, який написав близько 500 книг, журналів і памфлетів на різні теми. Є одним із засновників європейського реалістичного роману. У 1719 році Даніель Дефо побачив світ перший і найкращий роман за все творче життя письменника під назвою «Робінзона Крузо». До відомих творів також відносяться «Капітан Сінглтон», «Історія полковника Джека», «Моль Фландерс», «Роксана» (1724) і ін

0f968f64d311afb4a5c9ab2ec944dd9a Знамениті англійські письменники

Вільям Сомерсет Моем (William Somerset Maugham) — британський письменник, драматург, сценарист і літературний критик. Один з найуспішніших прозаїків ХХ століття. За досягнення в мистецтві та літературі був нагороджений Орденом Кавалерів Пошани. На рахунку Моема 78 творів, серед яких оповідання, нариси й подорожні нотатки. Головні твори: «Тягар пристрастей людських», «Місяць і гріш», «Пироги і вино», «Вістря бритви».

Читайте також:  Використання відмінків в англійській мові

Хто писав для дітей

Не всі відомі англійські письменники були захоплені виключно серйозними життєвими темами. Деякі великі автори присвячували частину своєї творчості підростаючому поколінню, складаючи казки та оповідання для дітей. Хто ж не чув про Алісу, яка побувала в країні Чудес або Мауглі, хлопчика, що виросло в джунглях?

Біографія письменника Льюїса Керрола (Lewis Carroll), справжнє ім’я якого Чарльз Лютвідж Доджсон, не менш цікава, ніж його книга «Аліса в країні чудес». Зростав він у багатодітній родині, де було 11 дітей. Хлопчик дуже любив малювати і завжди мріяв стати художником. Цей письменник повідав нам історію про неусидчивой героїні Аліси та її нескінченних подорожах у дивовижний чарівний світ, де їй зустрічається безліч цікавих персонажів: чеширський кіт, і божевільний капелюшник, і королева карт.

Рольд Даль (Roald Dahl) родом з Уельсу. Більшу частину свого дитинства він провів у пансіонатах. Один з таких пансіонатів розташовувався неподалік від відомої шоколадної фабрики Cadbury. Передбачається, що ідея написати свій кращий дитячий розповідь під назвою «Чарлі і шоколадна фабрика» прийшла до нього саме в цей період. Героєм розповіді стає хлопчик по імені Чарлі, який отримує один з п’яти квитків, що дозволяє йому потрапити на закриту шоколадну фабрику. Чарлі разом з 4-ма іншими учасниками проходить всі завдання на фабриці, і залишається переможцем.

Редьярд Кіплінг відомий своєю «Книгою джунглів», в якій розповідається про хлопчика Мауглі, який виріс серед диких тварин у лісах. Найімовірніше ця історія була написана під враженням від власного дитинства. Справа в тому, після народження перші 5 років свого життя письменник прожив у Індії.

Джоан Роулінг (Joanne Rowling) — найбільш відома письменниця-«казкарка» сучасності. Це вона подарувала нам такого персонажа, як Гаррі Поттер. Історію про хлопчика-чарівника Гаррі, який відправляється в школу Хогвартс, Джоан складала для своїх дітей. Це дозволяло їм зануритися в світ чарівництва і магії і забути на час про бідність, у якій на той момент жила сім’я. Книга сповнена цікавих пригод.

Читайте також:  Future Simple in the Past: просте майбутнє в минулому в англійській мові

07de472ca9e3672985e1d417c1bb0b5e Знамениті англійські письменники

Джоан Ейкен (Joan Delano Aiken) стала письменницею, тому що в її родині писали всі: від батька до сестри. Однак Джоан займалася дитячою літературою. Найвідомішим її твором стала розповідь «Шматочок неба в пирозі».

Роберт Льюїс Стівенсон (Robert Louis Balfour Stevenson) придумав пірата капітана Флінта у своїй знаменитій історії «Острів скарбів». Сотні хлопчаків стежили за пригодами цього героя. Сам Роберт родом з холодною Шотландії, інженер і юрист за освітою. Перша книга вийшла, коли автору було всього 16 років, гроші на видання він позичив у батька. Історія про острів скарбів була придумана їм набагато пізніше під час ігор з сином, в ході яких вони разом малювали карту скарбів і придумували сюжети.

Джон Толкін (John Ronald Reuel Tolkien) — автор фантастичних і захоплюючих історій «Хоббіт» і «Володар кілець». Джон за освітою викладач. У дитинстві письменник рано навчився читати, і часто робив це впродовж усього життя. Як сам зізнається Джон, він люто ненавидів розповідь «Острів Скарбів», але був без розуму від «Аліси в країні чудес». Сам же письменник після своїх історій став засновником жанру фентезі, не випадково його називають «батьком фентезі».

c5c78b342f880aacd0b029be0ba349c5 Знамениті англійські письменники

Памела Треверс (Pamela Lyndon Travers), справжнє ім’я якої було Хелен, народилася в далекій Австралії. У віці 8 років переїхала жити з мамою в Уельс. Будучи дитиною, Памела дуже любила тварин, завжди уявляла себе птахом. Одного разу письменницю попросили посидіти з двома маленькими і невгамовними дітьми. Граючи з ними, вона почала вигадувати історію про няню, носила з собою валізу з речами і зонт з ручкою у формі папугу. Так незабаром світу була представлена відома няня Меррі Поппінс.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: