3 види дій в англійській: який вибрати, щоб заговорити?

3 vida dejjstvijj v anglijjskom: kakoe vybrat, chtoby zagovorit  29 3 види дій в англійській: який вибрати, щоб заговорити?

Нещодавно до нас звернулася дівчина з проблемою, яка знайома багатьом: «Я хочу говорити англійською. Я вчу правила, дивлюся фільми англійською, але говорити так і не можу. У чому причина?»

Як і ця дівчина, багато людей під час навчання роблять багато зайвих дій (вправ), які ніяк не впливають на прогрес в англійській.

Тому багато вчать мову роками, але у них не виходить навчитися говорити.

У статті ви дізнаєтеся про 3-х видах дій і зрозумієте, як побудувати своє навчання так, щоб ви змогли вивчити англійську і заговорити на ньому за досить короткий термін.

Для початку давайте розберемося, чому багато вчать англійську довгий час, але так і не знають його.

Чому ви вчите англійську майже все життя і не отримуєте результату?

3 vida dejjstvijj v anglijjskom: kakoe vybrat, chtoby zagovorit  30 3 види дій в англійській: який вибрати, щоб заговорити?

До нас на курси Speak Easy кожен місяць приходять тисячі людей. За більш ніж 10 років роботи ми помітили, що приблизно тільки 1 з 10 людина знає, як правильно вчити англійську, щоб заговорити.

Решта 9 осіб з року в рік роблять одне і теж: читають книги, зубрять слова, дивляться фільми, вчать тексти, слухають аудіо-уроки, але так і не можуть вивчити англійську.

До якої категорії ви себе відносите?

Поспішаю відразу сказати, що це не ваша вина. Майже все життя зі школи нас неправильно навчали англійської, тому ми не знаємо, як вчитися по-іншому, і продовжуємо робити одні і ті ж помилки.

Ми витрачаємо час на марні дії і чекаємо, коли навчання дасть результат, але цього не відбувається.

А як має бути насправді?

Для початку розберемо приклад.

Уявіть, що ви вчитеся грати на гітарі. Якщо ви будете просто вчити назви акордів, то ви ніколи не навчитеся грати на гітарі. Тому на заняттях з гри на гітарі ви будете вчитися правильно ставити пальці, затискати акорди і потім бити по струнах.

В кінці кожного такого заняття ви все краще і краще будете затискати правильні струни і отримувати гарний звук. Результат буде після кожного уроку. Таким чином, ви поступово освоїте навички гри на гітарі.

А причому тут англійську?

В англійському все схоже. Адже англійська мова – це навичка (як і гра на гітарі). Не можна навчитися говорити англійською, не намагаючись робити на занятті. Можна зубрити слова, читати тексти, співати пісні, писати твори, але все це не допоможе вам заговорити.

Як і з грою на гітарі, вам потрібно тренуватися говорити, щоб вміти це робити.

  • Вивчаючи нові слова, ви повинні навчитися вимовляти їх і будувати власні пропозиції.
  • Вивчаючи правило, ви також повинні навчитися будувати речення з ним.

Коли ви будете робити правильні дії на уроці, то в кінці кожного заняття ви будете бачити результат – зможете використовувати вивчені слова/правила в своїй промові.

Що ж це за дії, які допоможуть вам заговорити?

3 види дій при вивченні англійської

3 vida dejjstvijj v anglijjskom: kakoe vybrat, chtoby zagovorit  31 3 види дій в англійській: який вибрати, щоб заговорити?

Коли ви вчите англійську, ви робите певний набір дій або вправ. Всі вони по-різному впливають на результат.

Всі дії можна поділити на 3 види:

1. Головні дії

Ці дії безпосередньо впливають на ваш прогрес навчання. Сюди включені ті вправи, які дозволяють вам правильно будувати речення, запам’ятовувати слова, говорити англійською і т. д.

2. Додаткові

Вони не впливають безпосередньо на ваш прогрес. Тобто навіть якщо їх прибрати, то ви все одно зможете вивчити англійську і заговорити на ньому. Але ці дії корисні як додаток.

3. Даремні

Ніяк не впливають на ваше навчання. Роблячи їх ви просто даремно витрачаєте свій час.

Який висновок можна зробити?

Якщо ви хочете швидко отримати результат в англійському, то, як ви зрозуміли, ваші заняття повинні бути побудовані на діях (вправах) з першої групи.

Якщо у вас є багато часу, ви можете робити додаткові дії, але навчання не повинно будуватися на них. Непотрібних дій варто уникати.

Ті люди, які не знають/не говорять англійською, в основному будують процес навчання на додаткових або непотрібних діях. Але знову ж таки, тому що цього нас вчили в школі/інституті.

Давайте детальніше поглянемо кожну з 3-х категорій.

Даремні дії при вивченні англійської мови

Ви ніколи не почнете говорити, якщо побудуєте своє навчання на цих діях. Якщо ви позбудетеся від них, то ви нічого не втратите і перестанете витрачати свій час.

На що не варто витрачати час при вивченні англійської:

1. Заучувати правила англійської напам’ять

Заучуючи правило, деякі люди навіть не розуміють, що вони вчать. Саме тому це марно. Навіть якщо ви без праці зможете розповісти будь-яке правило, це не допоможе вам побудувати речення за допомогою нього.

Все що вам потрібно від правил, це розуміти, коли їх використовувати і знати схеми утворення пропозицій щодо них. Зубріння цього не навчить.

2. Робити картки для запам’ятовування слів

Намагаючись вивчити слова на картках, ви не вчитеся використовувати їх, а просто зубрите. Тому у своїй промові використовувати ці слова ви не зможете.

Єдине, чому ви можете навчитися робити красиві картки. Або ж ви можете зібрати їх красиву колекцію. Але вашому англійської це навряд чи допоможе.

3. Вчити вірші (наприклад, для запам’ятовування неправильних дієслів)

Багато людей вчать англійські слова з допомогою невеликих віршів, які швидко відкладаються в пам’яті. Але завчити вірш – це одне, а використовувати потрібне слово у своїй мові – зовсім інше. Щоб згадати якесь слово, вам доведеться згадати весь вірш. А це займе багато часу.

5. Тексти напам’ять заучувати

При зубріння текстів відбувається теж саме, що і при заучуванні слів. Ви просто повторюєте те, що, часом, навіть не розумієте. Тому ви не зможете переробляти вивчені фрази і використовувати їх у розмові. А те, що ми не використовуємо, дуже швидко забувається. Тому заучуючи напам’ять текст, ви незабаром забудете його.

6. Робити вправи у вигляді тестів, заповнення пропусків, розкриття дужок

Роблячи тестові завдання, де вам потрібно вибрати правильну відповідь, ви не розвиваєте нічого, крім своєї інтуїції. Навіть якщо ви без праці виберете правильні відповіді, розкрити дужки, це не означає, що в розмові ви зможете застосувати ці знання. До того ж багато відповіді ви будете вибирати навмання.

Якщо ви вивчали англійську мову в школі, в інституті, з репетитором, на комп’ютерах, звичайних курсах, то ви знаєте, що саме цим діям приділяється більша частина часу. Саме тому, займаючись за такими методиками, ми не отримуємо результату.

Додаткові дії при вивченні англійської мови

3 vida dejjstvijj v anglijjskom: kakoe vybrat, chtoby zagovorit  32 3 види дій в англійській: який вибрати, щоб заговорити?

Вам може здатися, що ці дії (вправи) є дуже ефективними, і ви зможете освоїти англійську за допомогою них.

Однак побудувавши своє навчання лише на цих діях, ви не освоїте мову і не навчитеся говорити на ньому. Такі дії корисні як доповнення до основного навчання, але не його заміна.

Ось основні з них:

1. Перегляд фільмів і серіалів англійською

Багато хто навіть не розуміють, для чого треба дивитися фільми. Вони почули, що це корисно для англійської, і, що за фільмами можна вивчити мову, але це не так.

Згадайте гру на гітарі. Ви не навчитеся грати, як відомий рок-музикант, якщо будете просто дивитися, як він грає на гітарі в кліпах на youtube. Щоб так грати, вам треба взяти гітару і почати вчитися грати на ній.

Те ж саме і тут. Щоб навчитися говорити, треба говорити самому, а не слухати, як це роблять інші.

Головна мета фільмів – тренування аудіювання (розуміння англійської мови на слух). Якщо ви будете правильно дивитися фільми, то зможете краще розуміти англійську мову і поповнити словниковий запас.

2. Прослуховування подкастів і повторення їх

Деякі методики побудовані на прослуховування подкастів (аудиоуроков) і повторення за диктором. Однак ви не вивчите англійську мову так.

Прослуховування подкастів також спрямована на тренування навички аудіювання. Ви не зможете освоїти англійську і заговорити, слухаючи їх.

Якщо ви будете повторювати за диктором, то ви будете тренувати вимову слів, але це не навчить вас висловлювати свої думки англійською мовою.

3. Читання книг

Багатьом здається, що якщо вони будуть читати книги, то вони вивчать мову і почнуть говорити. Насправді це не так. Ви не навчитеся правильно будувати і виголошувати пропозиції, читаючи книги.

Читання книг допоможе вам поповнити словниковий запас, якщо ви будете правильно працювати з текстом.

Чому всі ці дії є додатковими? Вони безпосередньо не впливають на результат. Якщо ви їх заберете, ви все одно зможете легко вивчити мову і заговорити.

Тепер перейдемо до найголовнішого.

Головні дії при вивченні англійської мови

3 vida dejjstvijj v anglijjskom: kakoe vybrat, chtoby zagovorit  33 3 види дій в англійській: який вибрати, щоб заговорити?

Насправді, щоб вивчити англійську достатньо виконувати лише кілька дій (вправ). Можна виділити 3 дії, які безпосередньо впливають на ваш результат.

Якщо ви вчили англійську раніше, то зараз ви побачите, що в звичайних методиках (школа, інститут, багато курси, уроки, заняття на комп’ютерах) немає цих дій. Тому, займаючись з ним, люди вчать мову все життя.

Що це за дії:

1. Правильне вивчення теорії

Ви можете сказати, що теорію вивчають у всіх методиках. Це так, але в більшості випадків, теорію вчать через зубріння правил (а це марне дія).

Результатом правильного вивчення теорії є розуміння, коли використовувати правило і як будувати речення відповідно до нього (знати схему), і розуміння нових слів і випадків їх використання.

Відповідно вивчення теорії ділиться на:

  • Вивчення правил граматики (ми розповідали про це тут)
  • Вивчення слів (як правильно вчити слова, читайте в цій статті)

Цей етап дуже важливий, так як на ньому будується все інше навчання. Хоч етап і важливий, але йому достатньо приділяти лише 20% часу заняття.

А на що витратити решту часу? Читайте нижче.

2. Розмовна практика

Розмовна практика – тренування використання пройденої теорії у своїй промові. Тобто ви вчитеся будувати власні пропозиції з новими правилами і словами.

Більшість методик побудовано так, що «говорінню» у кращому разі приділяється 10% (згадайте самі, як багато ви говорили на уроках в школі).

Проте розмовна практика – це найважливіше дію, якому треба приділяти більшу частину часу (70-80%) ваших занять.

Головною метою “розмовної практики” є розвиток розмовної навички, тобто здатності говорити англійською.

Крім цього розмовні тренування допомагають:

  • Зняти мовний бар’єр (страх спілкування)
  • Збільшити швидкість (швидкість мови)
  • Навчитися думати англійською мовою
  • Поліпшити аудіювання

Якщо на ваших заняттях не буде розмовної практики, то ви ніколи не навчитеся говорити.

3. Письмова практика

У багатьох методиках є письмова практика. Зазвичай це виконання вправ, переписування текстів і т. д. Але все це є марними діями, так як ви не вчіться висловлювати свої думки англійською мовою у письмовій формі.

А саме це має бути результатом цього етапу.

Правильна письмова практика складається з письмової складання власних речень, використовуючи нові правила і слова.

Письмова практика завжди йде після усної. Кращий спосіб тренування – виконання домашніх завдань.

Так само письмова практика допоможе вам:

  • закріпити матеріал,
  • виявити ваші помилки,
  • запам’ятати правильне написання слів.

На цьому етапі ви вчитеся використовувати вивчені слова і правила, відпрацьовуючи їх у письмовій формі. Як результат, ви повинні легко писати пропозиції, використовуючи вивчені правила і вивчені слова.

Що ж робити, щоб заговорити англійською?

Виключіть зі свого навчання непотрібні дії, які не приносять результату, а тільки витрачають ваш час.

Побудуйте своє навчання на головних дії, які безпосередньо впливають на ваш прогрес:

1. Правильне вивчення граматики
2. Розмовна практика
3. Письмова практика

Саме ці 3 дії допоможуть вам розвинути потрібні навички і нарешті заговорити англійською мовою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн