5 ознак того, що ви вивчаєте англійську мову неправильно

5 priznakov, chto vy uchite anglijjskijj yazyk nepravilno 17 5 ознак того, що ви вивчаєте англійську мову неправильно

Існує велика кількість різних способів вивчити англійську мову, але не всі з них є ефективними. Часто буває, що люди вчаться 3-6 місяців або на 1-2 роки, а очікуваних результатів немає. Уявіть, скільки часу, сил і грошей витрачено даремно.

Чи можна на ранній стадії зрозуміти, навчання буде ефективним чи ні? Звичайно, так. Треба тільки знати, на що дивитися.

Я розповім вам про 5 ознаки, по яких ви зможете це зробити. Ви дізнаєтеся, як виправити ситуацію і направити своє навчання в правильне русло.

Граблі або чому я вирішила написати цю статтю?

За 10 років до нас на курси приходило багато людей, які раніше вивчали англійську в різних місцях: у школі, на інших курсах, з репетитором, з носієм, по скайпу, за кордоном і т. д. Багато з них мали негативний досвід навчання, про який я хочу розповісти.

Один чоловік навчався з носієм протягом 3-х місяців з нуля. В результаті його рівень не змінився, так як він погано розумів викладача (з нульовим-то рівнем), але зате заняття проходили весело.

Одна дівчина протягом року (за договором, який не могла розірвати) навчалася на комп’ютерних курсах. В результаті вона підтягла граматику, але говорити не могла. У підсумку вона записалася до нас на 3 рівень, який можна досягти всього за 3, а не за 12 місяців.

Один чоловік упродовж 5 місяців навчався в іноземній школі за класичною методикою. В результаті він добре знав правила, але говорити англійською не міг.

Якби всі ці люди розуміли і знали, на що треба дивитися в процесі навчання, то уникли б цих невдач. Зараз я розповім вам, на що ж треба дивитися під час навчання, щоб не наступати на ті ж граблі.

Ознака 1: Ви забуваєте пройдені слова

5 priznakov, chto vy uchite anglijjskijj yazyk nepravilno 18 5 ознак того, що ви вивчаєте англійську мову неправильно

Вам знайома ситуація, коли ви пройшли нову тему і вивчили список з 10-20 слів, а через кілька тижнів можете згадати все 2-4 слова з них? Буває у вас таке, що ви намагаєтеся пригадати слово, яке нещодавно пройшли, але не можете?

Якщо у вас виникають такі проблеми, то пора вносити зміни в процес навчання. Адже, якщо ви вчіть слова, а через тиждень забуваєте їх, то витрачаєте купу часу даремно. Хіба не образливо витрачати свій час і сили і не отримувати результат?

Розглянемо, чому так відбувається, і як з цим боротися.

Причини забування слів:

  • Ви вчіть слова напам’ять (зубрите)
  • Не закріплюєте слова в розмовній практиці
  • Не користуєтеся словами, які вивчили
  • Не робите домашні завдання

Що треба робити, щоб не забувати слова?

Рекомендація: Щоб не забувати слова, треба навчати їх правильно. Що значить “правильно?”. В блозі ми неодноразово про це говорили. У цій статті написаний покроковий порядок вивчення нових слів. Просто робіть все по кроках, і ви перестанете їх забувати!

Ознака 2: Ви плутаєтеся при побудові пропозицій

Вам знайомі ситуації, коли ви думаєте: використовувати час Present Simple або Present Continuous, поставити артикль a або the, ставити to перед дієсловом чи ні, сказати I were або I was? Якщо в голові у вас виникають ці і багато інші питання – це ще один тривожний ознака.

В англійському все взаємопов’язано. Прості теми складаються в більш складні. Упустивши щось на самому початку, в майбутньому ви не зможете правильно складати речення і говорити англійською.

Вам постійно доведеться повертатися до пройдених тем і прояснювати їх. В результаті в голові у вас каша з англійських правил.

Причини помилок при побудові пропозицій:

  • Ви вчіть правила, не прояснюючи і не розуміючи їх
  • Не до кінця розбираєте, як правильно складати речення, використовуючи правило
  • Не тренуєте їх використання письмово і усно

Рекомендація: Щоб не робити помилок при побудові речень, вам потрібно розуміти схеми, за якими вони будуються. То є принцип, за яким слова будуються в реченні згідно з цим правилом.

Також вам потрібно письмово закріплювати використання цих схем. Кращий спосіб зробити це – письмово скласти власні пропозиції, використовуючи правило. Зверніть увагу, що вправи з підручників, де потрібно заповнити пропуски в реченнях – марні.

Ознака 3: Не говорите англійською в межах пройденого матеріалу

Ви займаєтеся англійською вже місяць, але не можете сказати жодної пропозиції в рамках пройденого матеріалу чи підтримати діалог на нещодавно пройдену тему?

Якщо це так, то вам треба якомога швидше змінити методику навчання. Мову ми вчимо, щоб спілкуватися. Не досить знати і розуміти правила, без праці робити письмові вправи. Обов’язково потрібно говорити.

Причина невміння говорити англійською:

  • Повна відсутність розмовної практики на заняттях
  • Розмовна практика присутній в малій кількості
  • Багато письмових вправ та читання текстів
  • Зубріння текстів напам’ять

Рекомендація: Навчання повинне включати велику кількість розмовної практики. Ви повинні говорити з самого початку навчання, навіть якщо ви тільки почали вчити мову.

Коли ви проходите правила, ви отримуєте знання. Відразу після цього ви повинні виробити навички використання правила, тобто повинні скласти дуже багато усних пропозицій з цим правилом.

Ми рекомендуємо виділяти під розмова 80% часу заняття, а 20% на теорію. Що це означає?

Наприклад, у вас урок 1,5 години. Ви проходите дієслово to be в теперішньому часі. Спочатку ви розбираєте, коли нам потрібно використовувати його і як будувати стверджувальні речення. В середньому це займе хвилин 10-20.

Далі просто тренуєте теорію мови: складаєте багато усних пропозицій. Як правильно це робити, ми писали тут. На це може піти 20-30 хвилин, а може і більше. Все залежить від вас.

Далі переходите до розбору негативних пропозицій і тренуєтеся складати їх. І так до кінця.

Ознака 4: Не бачите результат навчання

5 priznakov, chto vy uchite anglijjskijj yazyk nepravilno 19 5 ознак того, що ви вивчаєте англійську мову неправильно

Займаючись англійською мовою, ви повинні бачити результат навчання відразу. В англійському його легко виміряти – це здатність правильно говорити.

Якщо ви з кожним заняттям говоріть краще, правильніше, ваша мова стає грамотніше, то все відмінно. Саме на це і треба орієнтуватися.

Як все це відстежити? Давайте розглянемо результат на прикладі людини, що вивчає англійську мову з 0. Пояснення під таблицею.

  0 тиждень кінець 3 тижні кінець 5 тижня кінець 8 тижня
Знання часів 0 Present Simple Present Simple
Past Simple
Present Simple
Past Simple
Future Simple
Уміння говорити 0 Present Simple Present Simple
Past Simple
Present Simple
Past Simple
Future Simple

Спочатку ви починаєте вивчати мову майже з нуля: ви не знаєте, як будуються пропозиції, природно, не вмієте говорити (0 тиждень в таблиці). Не важливо, де і як ви вчитеся (на курсах, вдома, з репетитором), програма буде включати вивчення часів групи Simple (Прості часи).

Якщо ви правильно вчіться, через 2 місяці ви повинні легко говорити в рамках цих часів. Це ваш кінцевий результат.

Але у вас так само будуть проміжні результати. Вивчивши час Present Simple, до кінця 3-го тижня ви повинні розуміти, як будуються пропозиції в цьому часі і повинні вміти робити це усно.

Таким чином, ви вже зможете говорити в рамках цього часу і перейти до наступного.

Якщо ж ви не можете говорити в рамках пройденого матеріалу, то продовжуючи вчитися так, як вчитеся, ви не отримаєте результату.

Причини відсутності результату:

  • Нерегулярні заняття (1-2 рази в тиждень)
  • Невеликий час занять (до 2 годин)
  • Велика перерва між уроками (більше 2 днів)
  • Відсутність розмовної практики

Якщо у вас відсутній прогрес у навчанні, то ваші заняття або неправильно організовані, або спрямовані лише на отримання теоретичних знань.

Рекомендація: Рекомендації в цьому пункті будуть збігатися з рекомендаціями, даними у “Ознаку 3”.

Ознака 5: Ви боїтеся або соромитеся розмовляти англійською мовою

Чи було у вас таке, що ви хотіли запитати що-небудь у іноземця під час подорожі, але так і не зважилися зробити це?

Здавалося б, все йде добре: ви розумієте правила, можете читати і писати, проте у вас є страх розмовляти англійською з іншими людьми. Чому це відбувається?

Причини бар’єру:

  • Відсутність розмовної практики
  • Спілкування тільки з 1 людиною

Рекомендація: Щоб побороти страх спілкування, вам потрібно всього лише більше спілкуватися англійською.

Причому робити це бажано не з однією людиною, а з різними. Якщо ви поговорите з 10-ма людьми, то з 11-им ви легко це зробите.

Плюс у кожної людини своя манера говоріння, свій темп мовлення і т. д. Спілкуючись з різними людьми, ви не будете відчувати дискомфорту і проблем у розумінні чужої мови.

Наприклад, відвідуючи групові заняття або розмовний клуб, ви звикаєте спілкуватися з різними людьми, і в реальному житті навряд чи зіткнетеся з такою проблемою.

Підсумок за рекомендаціями:

Як ви бачите, багато рекомендації однакові і вирішують відразу багато проблем.

Якщо ви будете їм слідувати або перестроите своє навчання під них, то ви побачите результат відразу (навчитеся/почнете говорити).

Якщо ж ви не можете змінити своє навчання в силу обставин, наприклад, ви вчитеся на курсах чи з репетитором, то подумайте над тим, щоб їх поміняти. Як я вище писала, результат ви повинні бачити відразу. Якщо ви вчитеся місяць і досі не говорите в рамках пройденого матеріалу, то, на жаль, потім нічого не зміниться.

Наслідки неправильного навчання я описувала на початку статті.

Отже, що треба отримати результат про навчання, вам потрібно:

1. Правильно вчити слова
2. Розбирати правила, а не вчіть їх напам’ять
3. Закріплювати кожне правило/слово у розмовній практиці
4. Розмовляти англійською з різними людьми, а не з однією людиною

Тільки тоді ви зможете займатися ефективно і отримувати результати, на які розраховуєте.

Дорогі читачі, буду рада, якщо ви поділитеся своїм досвідом вивчення англійської мови і проблемами, з якими стикалися в коментарях під статтею!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн