5 помилок при запам’ятовуванні англійських слів | Курси англійської Speak Easy

5 oshibok pri zapominanii anglijjskikh slov | kursy anglijjskogo easy speak 45 5 помилок при запамятовуванні англійських слів | Курси англійської Speak Easy

При вивченні англійської майже всі люди стикаються з проблемою запам’ятовування слів. Одні люди вчать безліч слів, які забувають буквально через пару тижнів. Інші не можуть згадати в розмові вивчені слова. Як же запам’ятати англійські слова і навчитися їх використовувати?

Сьогодні ми розглянемо 5 найпоширеніших помилок, за які людям так складно запам’ятати англійські слова. Знаючи їх, ви не будете витрачати час на вивчення слів даремно.

Помилка № 1 – Зазубрювання слів

5 oshibok pri zapominanii anglijjskikh slov | kursy anglijjskogo easy speak 46 5 помилок при запамятовуванні англійських слів | Курси англійської Speak Easy

99% людей починають вчити слова з допомогою зубріння. Зубріння – багаторазове повторення слова протягом невеликого проміжку часу. Здавалося б, це ефективний спосіб запам’ятовування англійських слів, але це не так. Щоб запам’ятати слово, марно зазубрювати його. Чому?

Згадайте свої студентські роки, коли перед іспитами ви зубрили предмети, здавали їх, а через пару тижнів забували їх. Тут точно така ж ситуація.

Наприклад, вызубрив будь-яку формулу з фізики, людина забуде її швидко, тому що просто вивчить послідовність символів. При цьому він не буде розуміти, чому саме в такому порядку розташовані ці символи, і як він може застосувати цю формулу в житті.

А речі, які ми не використовуємо, а гірше того, навіть не розуміємо, дуже швидко забуваються. Багато ви зараз можете пригадати з курсу шкільної фізики?

Замість того, щоб зубрити слова, куди більш ефективно використовувати їх, тобто прояснювати слова та складати речення з ними письмово та/або усно. Причому тут не потрібно вигадувати довгі складні речення, краще скласти побільше невеликих пропозицій. Якщо ви будете складати речення, взяті з вашого життя, то запам’ятати слово вам буде ще легше. (Стаття по темі: як вчити англійські слова правильно).

Читайте також:  3 простих кроки, як позбавитися від помилок в англійській мові

Помилка № 2 – Не розуміння значення слова

Багато людей дивляться тільки переклад слова з російської на англійську, не розбираючи його значення у словнику. Це призводить до того, що люди використовують слова неправильно. Як таке відбувається?

Деякі слова перекладаються на російську однаково, але позначають зовсім різні речі.

Наприклад, слова job і work переводяться як «робота». Але мають різні значення: job –конкретне місце роботи, посада, служба, куди ми ходимо кожний день, і де нам платять зарплату, а work – це діяльність, те, що ви робите, не обов’язково за гроші. І таких слів в англійській мові дуже багато (ви можете почитати нашу рубрику «У чому різниця?» і переконатися в цьому самі).

Важливо: Коли ви вчите слово, обов’язково дивіться переклад та значення у словнику. При цьому треба дивитися не всі значення, а тільки одне, яке потрібно вам (наприклад, яку ви зустріли в тексті) або найбільш поширене. Всі значення вчити не потрібно.

Помилка № 3 – Не використання нових слів

5 oshibok pri zapominanii anglijjskikh slov | kursy anglijjskogo easy speak 47 5 помилок при запамятовуванні англійських слів | Курси англійської Speak Easy

Яка мета вивчення слів? Відповідь проста. Ми вчимо слова, щоб користуватися ними при розмові/листі. Багато ж намагаються вивчити якомога більше слів, але при цьому не використовують їх. Чому це неправильно?

Ми добре запам’ятовуємо те, що розуміємо і постійно використовуємо. Я думаю, всім знайома ця фраза:

What is your name?
Як тебе звуть?

Це перше питання, яке ми задаємо при знайомстві з новою людиною. Ми добре пам’ятаємо цю конструкцію, тому що постійно чуємо її, ну і, звичайно ж, часто використовуємо. Ми говоримо її автоматично, тому що в своїй промові використовували сотні разів, а не намагаємося судорожно згадати її, коли хочемо сказати.

Читайте також:  Він, вона чи воно: категорія роду в англійській мові.

Теж саме відбувається і з усіма словами, які ви вивчаєте. Вам знайоме слово dog – собака? Думаю, так, ви не раз використовували це слово. А як щодо слова squirrel – білка?

До того ж, якщо ви не будете використовувати слова, які ви вчите, то дуже скоро вони підуть у пасивний запас (читайте статтю “Як активізувати словниковий запас в англійському?”).

Чим частіше ви будете використовувати слова, тим краще вони відкладуться у вас в голові. І тим швидше ці слова будуть згадуватися в потрібній ситуації.

Помилка № 4 – Намагатися вивчити багато слів

Не потрібно гнатися за кількістю і намагатися вивчити 50-100 слів за день. Чому?

Повертаємося до помилки № 3: ви просто не зможете використовувати всі ці слова в житті і дуже скоро забудете їх. Навіщо вам тоді витрачати свій час на вивчення 50-ти слів, якщо використовувати у своїй промові ви будете тільки 10-20 з них, а інші благополучно забудете?

Краще сконцентруватися на якості і гарненько опрацювати кожне слово. Куди корисніше добре вивчити 10 слів і почати використовувати їх, ніж пробігтися по 50-ти і забути їх через тиждень.

Помилка № 5 – Вчити всі слова підряд

Ви можете сказати, що знаєте абсолютно всі слова російської мови? Думаю, немає. Тому що одні слова ми зустрічаємо кожен день, а інші навіть не знаємо. Чому? Тому що ми не стикаємося з ними в своєму житті з дня на день і навіть, якщо почуємо пару раз, то одразу ж забуваємо.

Наприклад, якщо ви не цікавитеся машинами і не стикаєтеся з ними, то вам будуть марні слова: карбюратор, двигун, ресора.

Читайте також:  Ігри англійською. Розвивайся і веселися разом з нами!

Те ж саме і в англійській мові. Ефективніше вчити слова на теми, які цікавлять саме вас і які ви зустрічаєте в житті. Наприклад, якщо ви збираєтеся в подорож, вам цікаво вчити слова на тему готелю, пляжу, ресторанів. У вас є особиста зацікавленість, мотивація. До того ж ви явно будете користуватися цими словами.

Коли ви вчите слова на тему, яку ви свідомо не будете користуватися, то велика ймовірність, що дуже скоро ви їх забудете. Саме тому, коли ви приходите на курси англійської мови, вам дають ті списки слів, якими ви з великою ймовірністю будете користуватися в житті, так як вивчення специфічних тем для більшості людей буде марним.

Отже, тепер ви знаєте, ті помилки, які не варто допускати. І сподіваюся, тепер запам’ятовувати слова вам буде набагато простіше. А які помилки в запам’ятовуванні слів допускали ви?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: