5 способів поліпшити швидкість мовлення

Одним з основних бажань людей, що вивчають англійську мову по всьому світу, є вільне володіння мовою. Для чого це потрібно? Швидкість мовлення говорить про те, що ви добре знайомі з граматикою і лексикою, а ще знаєте багато тонкощів мови, які допомагають вам говорити і бути почутими. На жаль, швидкість або швидкість мовлення дуже складно «поліпшити», якщо ви не живете в англомовній країні або не займаєтеся на спеціалізованих курсах. Ця стаття допоможе добитися бажаних результатів у розмовному англійською, навіть займаючись вдома. Поради призначені для людей, які вивчають іноземну мову самостійно, а також для вчителів, які хотіли б допомогти учням досягти відмінних результатів. Отже, почнемо.

Що можна робити під час говоріння?

5 порад як зробити свою розмовну англійську краще

5 sposobov uluchshit beglost rechi3 5 способів поліпшити швидкість мовлення Думайте вголос

Не знаєте, що сказати? Почніть з виразу власних думок, наприклад, «Це складне питання», «Я ніколи раніше не думав про це», «Я не впевнений в тому, що зможу висловити свої думки», «Я навіть не знаю відповіді на це питання». Всі ці слова допоможуть заповнити порожні проміжки, а в цей час ви зможете зосередитися і знайти відповідь на поставлене питання.

5 sposobov uluchshit beglost rechi4 5 способів поліпшити швидкість мовлення Почніть говорити, а після думайте, що ви збираєтеся сказати

Іноземці не люблять мовчання, тому цей метод хороший тим, що ви говорите те, що приходить вам в голову, а пізніше думаєте про ситуацію. Іноді абсолютно не важливо, про що йдеться, головне – не мовчати. Почати можна, наприклад, з таких фраз: «У мене був невеликий досвід», «Я зрозумів, що», «З моєї точки зору», «У мене немає конкретних думок з цього приводу», «Перше, що приходить в голову».

Читайте також:
Тварини на англійській мові для дітей

5 sposobov uluchshit beglost rechi5 5 способів поліпшити швидкість мовленняЗаповнюйте проміжки

Логічно, що в спілкуванні двох людей виникають ситуації, при яких один замовкає, а другий уже готовий підтримати бесіду. При розмові з іноземцем необхідно бути «напоготові», адже зайві паузи можуть зіграти злий жарт. Пауза може бути розцінена як небажання говорити зі співрозмовником. Тому навіть якщо ви не знаєте, що сказати, заповнюйте паузи чим завгодно, навіть звуками «Ммм», «Еее» чи фразами типу «Мені кааааажется, чтоооо», навмисно розтягуючи слова. Повертайтеся до поставленого питання і повторюйте з початку його, а потім намагайтеся висловити ваші думки.

5 sposobov uluchshit beglost rechi6 5 способів поліпшити швидкість мовленняЗадавайте зустрічні питання

Не знаєте, що від вас хоче почути співрозмовник? Не зрозуміли запитання? Не розібралися в проблемі? Не мовчіть. Спробуйте перепитати співрозмовника, надсилаючи йому його ж питання. Робіть це так: «Я не впевнений в тому, що …», «Ти маєш на увазі …?», «Ти запитуєш мене про …?», «Якщо я тебе правильно зрозумів, ти хочеш довідатися про …?». В житті такі ситуації трапляються часто-густо, тому ваші питання будуть виглядати цілком доречними. Більш того, питаючи, ви можете змусити іноземця самого відповісти на своє запитання. Наприклад, «Поясни мені на прикладі, що ти мав на увазі» або «А як би ти відповів на це питання?» Є кілька відповідей, які часто можна почути у відповідь на дивне запитання, наприклад, «Тобі обов’язково питати про це?»

5 sposobov uluchshit beglost rechi7 5 способів поліпшити швидкість мовленняВикористовуйте слова з рідної мови

Часто зустрічаються ситуації, коли ви не можете згадати переклад слова. Найпростіший спосіб – назвати слово рідною мовою, а потім намагатися його пояснити. Почніть з «Я не знаю, як сказати це по-англійськи…», «Це означає щось схоже на…», «У нас кажуть так…, що означає…». Саме такі фрази допоможуть вам уникнути безглуздого мовчання, в результаті чого у вас буде час подумати і сказати щось підходяще.

Читайте також:
Розділові питання в англійській мові: правила і приклади

Якщо Вам сподобалася стаття, Ви завжди можете відзначити

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн