6 помилок при самостійному вивченні англійської мови

6 oshibok pri samostoyatelnom izuchenii anglijjskogo yazyka 6 6 помилок при самостійному вивченні англійської мови

Можна вивчити самостійно англійську мову? Чесно скажу, що так.

Однак самостійне вивчення – це дуже важка робота. Тому лише одиниці людей дійсно освоюють мову таким чином, інші кидають вивчення, так і не добившись результатів.

Чому?

Щоб дійсно отримати результат, вам потрібно правильно побудувати своє навчання. Більшість людей при самостійному вивченні допускають помилки, які позначаються на всьому процесі.

У статті я розповім вам, що це за помилки і як їх уникнути, щоб ефективно займатися.

Помилка №1: Не ставити мету і терміни навчання

6 oshibok pri samostoyatelnom izuchenii anglijjskogo yazyka 7 6 помилок при самостійному вивченні англійської мови

Дуже часто при самостійному навчанні людина не ставить цілей, а займається як би «для себе».

Коли у нас немає мети, то ми не знаємо куди рухаємося. Тому, якщо ви не знаєте, навіщо вам англійську мову, то ваше навчання розтягнеться на роки, так як у вас не буде мотивації.

До того ж від вашої мети залежить термін вивчення. Тому ви повинні чітко розуміти, де саме ви будете застосовувати англійську мову.

Порада: Поставте чітку мету, для чого вам потрібна англійська мова. Відповідно до цієї мети визначте терміни вивчення мови.

Так як ви займаєтеся самостійно, розділіть свою програму навчання на певні теми і позначте терміни проходження цих тем. Наприклад, за тиждень ви повинні пройти дієслово to be в теперішньому часі і вивчити 60 нових слів.

Дотримуйтеся цих термінів. Так ви зможете контролювати процес навчання і не розтягувати його.

Бонус: Хочете легко вивчити англійські часи? Запишіться на безкоштовний урок в Москві і дізнайтеся, як легко освоїти часи і почати говорити на англійській за 1 місяць за методом ESL!

Читайте також:  Вказівні займенники в англійській мові: this, that, these, thos

Помилка №2: Займатися без програми навчання

Якщо ви займаєтеся без викладача, це не означає, що ви можете брати хаотично будь-який матеріал. Не можна вчити теми так, як вам заманеться: сьогодні past simple, завтра present perfect, а післязавтра future continuous. Якщо ви будете так робити, то дуже швидко заплутаєтеся і перестанете що-небудь розуміти.

У вас повинна бути програма, за якою ви будете рухатися. Особливо важливо мати правильну програму навчання, якщо ви починаєте вивчати мову з нуля.

Порада: Складання програми навчання – один з найважливіших кроків, з якими вам доведеться зіткнутися в самому початку вивчення мови. Тому що ви будете рухатися по цій програмі протягом свого навчання.

Якою повинна бути програма навчання?

В правильній програмі навчання матеріал повинен даватися поступово: від простого до складного. Вся програма навчання будується навколо англійських часів. Адже це основні конструкції, які вам необхідно знати.

Вам буде важко самому скласти свою програму, особливо якщо у вас початковий рівень, і ви не знаєте з чого почати. Раджу вам спочити цю статтю, в ній я описувала, в якій послідовності потрібно вчити англійські часи.

Помилка №3: Займатися нерегулярно

При самостійному навчанні ніхто не буде контролювати вас або змушувати займатися. Ви легко можете відкласти заняття, пропустити його, а потім взагалі закинути займатися.

Як це позначиться на вашому навчанні?

Уявіть, що ви вирішили ходити в спортзал. Але замість регулярних тренувань, ви відвідуєте зал тоді, коли вам захочеться. Ви позаймалися тиждень, потім зробили перерву, потім знову почали займатися. Чи ви отримаєте результат?

Ні!

Після перерви вам доведеться починати свої заняття практично з самого початку, так як ваші м’язи отвыкнут від фізичних навантажень. Те ж саме і з англійською мовою.

Крім перерв результат також залежить і від інтенсивності занять.

Багато вважають, що заняття англійською 2 рази в тиждень принесуть їм результат. Вони не готові витрачати більше часу із-за своєї зайнятості.

Читайте також:  Займенники в англійській мові: правила, приклади, таблиці

Однак такі заняття не дуже ефективні. Ви будете забувати частина пройденого матеріалу до наступного уроку, тому дуже багато часу у вас буде йти на повторення.

Порада: Займаючись самостійно, відразу складіть розклад, якого будете дотримуватися, не пропускайте і не відкладайте свої заняття.

Ставитеся до самостійних занять так само серйозно, як якщо б ви займалися з викладачем.

Займайтеся англійською мовою регулярно, краще всього робити це кожен день. Не робіть великих перерв у навчанні, так як після них вам доведеться відновлювати свій англійська практично з нуля.

Помилка №4: Відсутність розмовної практики

Що ми робимо, коли займаємося самі?

  • Розбираємо правила і вчимо граматику
  • Пишемо
  • Читаємо книги
  • Дивимося серіали і фільми

Все це, звичайно, корисно. Але для чого ми насправді вчимо мову? Щоб спілкуватися на ньому.

При самостійному навчанні дуже часто відсутня розмовна практика. Це головна помилка при вивченні мови. Адже при такому навчанні людина не зможе заговорити.

Порада: Обов’язково включайте в свої заняття тренування навички розмовної. Навіть якщо вам не з ким говорити, то говоріть вголос самому собі.

Якщо ви не будете вимовляти слова і пропозиції, то ви не зможете говорити, а, отже, спілкуватися мовою.

У цій статті я докладно розповідала, як треба тренувати розмовна англійська.

Крім того, якщо ви займаєтеся самостійно, я раджу вам відвідувати розмовні клуби, щоб спілкуватися з різними людьми. Адже тільки спілкуючись мовою, ви зможете звикнути до різних вимовленими словами і манері мови, подолати мовний бар’єр.

Помилка №5: Не виправляти свої помилки вчасно

6 oshibok pri samostoyatelnom izuchenii anglijjskogo yazyka 8 6 помилок при самостійному вивченні англійської мови

Звичайно, при вивченні англійської мови допускають помилки: хтось не правильно вимовляє звук, хтось забуває додавати закінчення, хтось неправильно використовує слово і т. д. Помилки – це нормально.

Однак дуже важливо вчасно виправити ці помилки та позбавитися від них. Інакше ви ризикуєте звикнути і постійно здійснювати одну і ту ж помилку.

Читайте також:  Підручники англійської мови — кращі

При самостійному навчанні виправити помилки непросто. Так як поруч немає того, хто вкаже вам на них і скаже, як робити правильно.

Однак пропускати помилки, а не працювати над ними – неправильно.

Порада: Що робити якщо ви постійно допускаєте якусь помилку?

Не залишайте це без уваги. Поверніться до матеріалу, який вам не зрозумілий і розберіть його ще раз. Практикуйтеся в його використанні до тих пір, поки не досягнете правильності.

У цій статті я детально розповідала, як працювати з помилками.

Помилка №6: Не повторювати матеріал

Новий матеріал буде поступово забуватися. Тому дуже важливо повторювати його.

Дуже багато хто не роблять цього. З-за цього їм проходиться заново проходити матеріал, який вони вже вивчали.

Порада: Виділіть окремі дні на повторення матеріалу. Повторюйте пройдений матеріал через кожні 4-6 занять.

Як найкраще повторювати матеріал?

Звичайно, використовуючи його. Наприклад, розкажіть невелику історію, використовуючи список слів, який вивчили на минулому занятті.

Якщо при повторенні ви відчуваєте, що вам важко використовувати матеріал, то ще раз вивчіть його. А тільки потім приступайте до тренувань.

Отже, давайте підведемо підсумок.

Як зробити свої самостійні заняття ефективними?

Щоб самостійне навчання принесло результат, вам потрібно:

1. Поставити мету навчання та визначити терміни

2. Знайти правильну програму навчання (матеріал повинен бути розташований від простого до складного)

3. Скласти розклад і чітко дотримуватися його (краще всього займатися кожен день)

4. Приділяти час розмовній практиці (якщо вам не з ким спілкуватися, то промовляйте всі вголос самому собі)

5. Вчасно виправляйте свої помилки і правильно працюйте над ними

6. Повторюйте пройдений матеріал

Звичайно, вчити самостійно мова – це складна робота, яка вимагає завзятості і дисципліни. Але якщо ви поставите перед собою мету і будете намагатися досягти її, то у вас все вийде.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: