6 порад: як отримати максимальну користь від занять англійської мови

6 sovetov: kak poluchit maksimalnuyu polzu ot zanyatijj anglijjskogo yazyka 87 6 порад: як отримати максимальну користь від занять англійської мови

Коли ви починаєте вивчати англійську мову, вам хочеться отримувати максимальну користь від занять: добре розуміти матеріал, пам’ятати пройдені слова та правила, уміти говорити і розуміти англійську мову.

І тут величезну роль відіграють 2 фактора: методика, за якою ви займаєтеся, і ваш викладач.

Однак виправдають заняття ваші очікування, залежить не тільки від викладача і методики, але і від зусиль, які ви готові докласти.

У статті я дам 6 порад, які дозволять вам збільшити швидкість вивчення, запам’ятовування матеріалу і отримати максимальну користь від занять.

Але спочатку давайте розглянемо, що впливає на ефективність занять.

Що впливає на ефективність ваших занять?

6 sovetov: kak poluchit maksimalnuyu polzu ot zanyatijj anglijjskogo yazyka 88 6 порад: як отримати максимальну користь від занять англійської мови

Можна виділити 3 наступних чинники, що роблять істотний вплив на результат ваших занять:

1. Правильна методика навчання

Я вже не раз говорила, що ефективні заняття повинні бути спрямовані на розвиток навичок: розмовного, аудіювання, письмового і т. д.

Тому співвідношення теорії і практики повинно бути наступне: 80% часу від уроку – практика (розвиток навичок), 20% – теорія (вивчення правил).

Стаття в тему: Огляд 5 методів навчання англійській мові. Який вибрати краще?

2. Частота і тривалість занять

Чим частіше ви займаєтеся, тим менше часу вам доводиться витрачати на повторення, а, отже, ви отримаєте результат набагато швидше. Рідкісні заняття неефективні, оскільки від уроку до уроку ви будете забувати матеріал, і вам доведеться дуже багато часу витрачати на його повторення.

3. Ваша мотивація і бажання

Ви помічали, що два різних людини, займаючись за однією методикою і у одного викладача, можуть отримати різні результати навчання?

Відкрию вам секрет, що справа тут зовсім не у відсутності здібностей до вивчення мов у одного з них. Дуже багато залежить від старань самої людини і його бажання вивчити мову.

І зараз ми зупинимося саме на цьому пункті, і ви дізнаєтеся, як ви самі можете вплинути на ефективність ваших занять.

Читайте також:  Хочете вивчити англійську, але боїтеся йти на курси одні?

6 порад, як підвищити результативність ваших занять англійської

6 sovetov: kak poluchit maksimalnuyu polzu ot zanyatijj anglijjskogo yazyka 89 6 порад: як отримати максимальну користь від занять англійської мови

Що потрібно робити, якщо ви вирішили вивчати англійську:

1. Правильно визначте свій рівень англійської мови

Визначення рівня – це перший і найважливіший крок у вивченні англійської. Адже в залежності від нього обирається програма навчання.

Коли ви приходите на курси англійської мови, або до викладача, вам пропонують пройти тестування, щоб визначити ваш рівень.

Не лінуйтесь пройти тест, навіть якщо ви упевнені у своєму рівні. Адже дуже часто люди схильні занижувати або завищувати свій рівень.

Правильне тестування буде включати:

 • Письмову частину (щоб зрозуміти ваш рівень граматики)
 • Усну частину (щоб дізнатися, наскільки добре ви використовуєте граматику у своїй промові).

Важливо: Якщо ви визначили, наприклад, 3 рівень, не просіть займатися з вами за програмою, випереджальної ваш рівень. Це не допоможе вам швидше вивчити англійську мову.

Навпаки, ви будете почувати себе некомфортно, заплутаєтеся в матеріалі і перестанете сприймати інформацію.

2. Зведіть пропуски занять до мінімуму

Як я говорила на початку, нерегулярні заняття суттєво знижують ефективність навчання.

Пропускаючи заняття, ви откатываетесь на крок назад, так як:

 • Пропускаєте пояснення нового матеріалу
 • Забуваєте вже пройдений матеріал

Тому намагайтеся не пропускати заняття, адже давши собі поблажку і пропустивши один урок, ви ризикуєте пропустити і другий, і третій.

Звичайно, кожен з нас може захворіти або потрапити в непередбачену ситуацію.

Пропустивши заняття, найкраще відпрацювати його.

Якщо ви займаєтеся один на один з викладачем, вирішите, коли ви зможете додатково позайматися.

Якщо ви займаєтеся в групі, попросіть вашого викладача вислати вам пройдений матеріал, намагайтеся його самостійно. Якщо вам щось незрозуміло, попросіть викладача прийти раніше/затриматися, щоб пояснити вам цю тему.

На деяких курсах англійської мови, наприклад, у нас є можливість відпрацювати пропущене заняття в іншій групі або один на один з викладачем без додаткової оплати.

Читайте також:  Відмовки, які заважають нам вчитися. Як подолати?

3. Виконуйте домашню роботу

Домашня робота – важливий елемент вашого навчання. 50% ефективності ваших занять залежить від того, чи виконуєте ви її чи ні.

Домашня робота необхідна, щоб:

 • Повторити матеріал, пройдений у класі
 • Виявити незрозумілий матеріал і усунути прогалини
 • Створити безперервність практики
 • Тренувати письмовий навик

Не виконуючи домашнє завдання, ви не закріплюєте матеріал, і він гірший укладається у вашій голові. До того ж без домашнього завдання викладач не зможе визначити, чи зрозуміли ви все, що пройшли на уроці, або з вами треба ще раз розібрати цю тему.

Обов’язково виконуйте домашнє завдання, адже це потрібно в першу чергу вам, а не вашого викладача.

4. Не соромтеся ставити питання своєму викладачеві

Не соромтеся уточнити щось або задати питання, адже хороший викладач завжди зацікавлений в успіху свого учня, тому з радістю вам допоможе.

Якщо ви на уроці відчуваєте, що не зрозуміли нову тему, скажіть про це своєму викладачеві. Не потрібно думати, що розберетеся в цьому пізніше, або немає нічого страшного, що ви цього не зрозуміли.

Адже, не розуміючи простої матеріал, ви не зрозумієте більш складний.

Вашому викладачеві буде набагато простіше відразу ж розібрати незрозумілий вами матеріалом, ніж потім шукати причину нерозуміння і повертатися до неї.

5. Не робіть великих перерв у навчанні

Вище ми розглянули, як впливає пропуск занять на їх ефективність. А тепер уявіть, що пройшовши рівень, ви вирішуєте зробити перерву на невизначений час.

Особливо критичні такі перерви для початківців. Зробивши велику перерву, вам доведеться практично починати все з самого початку.

Наприклад: чоловік почав вивчення англійської мови і через деякий час вирішив зробити перерву на 2-3 місяці. Після такої перерви багато з пройденого матеріалу чоловік навіть і не згадає. Всі зусилля, гроші і праця будуть марними.

До того ж велика ймовірність, що людина взагалі не повернеться до вивчення мови. Адже, якщо ми відкладаємо щось зараз, то в майбутньому, швидше за все, теж знайдеться багато необхідних справ і відмовок, а вивчення мови так і залишиться в списку планів.

Читайте також:  Частини тіла англійською - Конспект уроків для дітей

Важливо: Новачкам краще взагалі не робити перерв у навчанні, так як після нього доведеться витрачати багато часу на повторення. Людям, які знають мову на хорошому рівні, перерви робити можна, але невеликі. Якщо ви розумієте, що активно вчитися ви не зможете тривалий час, то обов’язково повторюйте матеріал хоча б кілька разів на тиждень.

6. Використовуйте отримані знання в житті

Ви вивчаєте англійську, щоб використовувати його в життя. Тому не варто обмежувати вивчення англійської лише вашими заняттями.

Адже, щоб використовувати свій англійська, вам не обов’язково виділяти для цього окремий час. Достатньо лише взяти в звичку робити англійською мовою те, що ви робили російською.

Наприклад:

 • Писати списки покупок англійською
 • Шукати потрібну інформацію в інтернеті на закордонних сайтах
 • Дивитися улюблені серіали та фільми на англійській мові

Стаття в тему: Як підтримувати англійська мова у формі, приділяючи 10 хвилин в день

Висновок

На ефективність ваших занять впливає не тільки методика викладання, інтенсивність занять і ваш викладач. Дуже багато залежить від вашого ставлення до занять.

Щоб отримати максимальний результат від навчання вам потрібно:

1. Правильно визначити свій рівень: не намагайтеся занизити або завищити його.

2. Намагатися не пропускати заняття (якщо вам необхідно зробити це, обов’язково відпрацюйте пропущене заняття).

3. Якісно виконувати домашню роботу.

4. Не соромитися запитувати і уточнювати незрозумілі моменти у свого викладача.

5. Не робити великих перерв у навчанні (особливо критично це на початковому рівні).

6. Користуватися отриманими знаннями в житті (звикайте робити англійською мовою те, що ви робили російською).

Дотримуючись всіх цих порад, ви зможете зробити своє навчання найбільш ефективним і досягти своїх цілей в більш короткий проміжок часу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: