6 причин відсутності прогресу при вивченні англійської мови

6 prichin otsutstviya progressa pri izuchenii anglijjskogo yazyka 29 6 причин відсутності прогресу при вивченні англійської мови

Майже 90% людей починають вивчати англійську мову ще зі школи. Але так і не можуть вільно розмовляти нею.

У чому ж причина? Хіба це не дивно, витратити стільки часу і так нічого й не навчитися?

У статті ми розберемося, що саме заважає успішності, і з яких причин людина не може вивчити англійську мову. А також, я розповім вам, як все-таки добитися результату.

Причина №1: Неефективна методика навчання

6 prichin otsutstviya progressa pri izuchenii anglijjskogo yazyka 30 6 причин відсутності прогресу при вивченні англійської мови

При вивченні мови дуже багато залежить від того, яку методику навчання ви виберете. На ринку існує величезна кількість курсів та репетиторів, які пропонують свої послуги та відмінний результат. Але всупереч очікуванням, більшість методик не є ефективними. Навчання розтягується на роки, а ви не отримуєте потрібних результатів.

Згадайте шкільні заняття: ви читали правила, перекладали, вивчали різні теми. Але вас не вчили розмовляти мовою і застосовувати свої знання. А вчити мову за допомогою заучування правил і текстів це теж саме, що вчитися їздити на машині, вивчаючи будову її двигуна. На жаль, багато репетитори курси і дотримуються саме цього класичного підходу в навчанні.

Що робити: В першу чергу методика навчання повинна відповідати мети, яку ви переслідуєте. Хочете говорити на мові – шукайте курси/репетитора, де розмовна практика на заняттях становить не менше 70-80%. На таких заняттях вам дають теоретичні знання, які ви відразу ж відпрацьовуєте на практиці. Таким чином, ви вчитеся використовувати свої знання в житті при розмові.

Стаття в тему: Огляд 5 методів навчання англійській мові. Який вибрати краще?

Увага: Вчіть англійську мову довгий час, але не можете говорити? Дізнайтеся на уроці в Москві, як заговорити через 1 місяць занять за методом ESL.

Читайте також:  Пори року англійською мовою

Причина №2: Відсутність мотивації

Однак якою б ефективною не була методика, ніхто не змусить вас займатися, якщо ви не знаєте, навіщо вам потрібна англійська мова. Ваш головний двигун при вивченні мови – це мета, до якої ви прагнете. Якщо перед вами не буде мети, у вас не буде стимулу вивчати мову, а головне ви не будете знати, як застосувати його в життя.

Людина без мети не розуміє, навіщо йому робити домашнє завдання, з легкістю може пропустити заняття або перервати навчання на тривалий період. З таким ставленням ваше навчання розтягується на багато років і, звичайно, не дає результатів.

Що робити: Коли ви приступаєте до вивчення мови визначитеся, для якої мети вам потрібна англійська. Для когось це нова перспективна робота, для когось бажання подорожувати і заводити друзів по всьому світу, іншим англійська потрібна для участі в конференціях і розвитку у своїй професії.

Також дуже важливо поставити точний термін досягнення цієї мети. Це буде додатковим стимулом не розтягувати ваше навчання на тривалий час.

Наприклад, якщо вам потрібно підготуватися до конференції англійською мовою, яка буде через пів року, то ви точно будете знати, до чого вам прагнути. А коли бачиш перед собою ціль, то навчання проходить ефективніше і швидше.

Стаття в тему: 6 кроків, як мотивувати себе на вивчення мови

Причина №3: Перерви і великі проміжки між заняттями

6 prichin otsutstviya progressa pri izuchenii anglijjskogo yazyka 31 6 причин відсутності прогресу при вивченні англійської мови

Від регулярності ваших занять залежить дуже багато. Англійська мова – це навичка, тренувати, який потрібно постійно.

Уявіть, що буде, якщо ви будете займатися англійською 2 рази в тиждень, наприклад, у понеділок і п’ятницю. Чи ви Будете пам’ятати у п’ятницю матеріал, який пройшли в понеділок? Звичайно, немає. Як би добре ви не розібрали матеріал, якщо ви не закріпіть його на наступний день, вам доведеться розбирати його знову.

А тепер уявіть, що після місяця навчання ви вирішили зробити перерву. Особливо критично це для людей, які тільки почали вивчення мови. Після 1-2 місяців перерви людині доведеться починати вчити мову практично з нуля, так як після такої перерви багато з пройденого матеріалу чоловік навіть і не згадає. А значить ваші витрачені час, праця, гроші будуть марними.

Читайте також:  Імена англійською.

Що робити: Якщо ви хочете вивчити мову, вам потрібно займатися регулярно. Найкращий варіант – це заняття мовою кожен день. Пам’ятайте, чим частіше будуть ваші заняття, тим краще буде результат від них.

Що стосується великих перерв. Новачкам їх краще не робити взагалі, так як потім їм доведеться починати все заново. Людям, які знають мову на хорошому рівні, перерви робити можна, але під час перерви обов’язково повторювати матеріал і використовувати ті знання, які вже є.

Причина № 4: Безсистемне вивчення

Англійську мову не можна вчити хаотично, перескакуючи з теми на тему. Якщо ви будете вчити сьогодні Preset Simple, завтра Present Perfect, а післязавтра дієслово to be, то у вашій голові дуже скоро утворюється каша з усіх цих правил.

А тепер уявіть, що за одне заняття ви розберете відразу всі ці теми. Пам’ятайте шкільну таблицю, яка включала в себе всі англійські часи? Як багато з них ви змогли зрозуміти і запам’ятати?

Що робити: Весь матеріал треба вивчати по черзі: від самого простого до складного. Розуміння простого матеріалу дозволить вам краще розуміти складний.

Не варто переходити до наступної теми, поки ви, як слід, не розібралися з попередньою. Також ваші заняття повинні передбачати повторення вже пройденого вами матеріалу.

Причина №5: Неправильна оцінка своїх знань

Дуже часто люди переоцінюють свої знання. Наприклад, при діалозі англійською людина використовує тільки даний час Present Simple. Однак коли викладач пропонує попрацювати студенту з часом Past Simple чоловік каже, що вже знає його.

З таким ставленням ви самі уповільнює свій прогрес. Багато говорять: “Я знаю ці правила, мені треба згадати ці правила, мені треба повторити ці правила і тоді я зможу сказати пропозицію”. Але якби людина дійсно знав правило, він би використовував його у своїй промові. В англійській мові ви або знаєте і можете використовувати свої знання, або не знаєте і вам потрібно пройти цей матеріал ще раз.

Читайте також:  Прислівники способу дії (Як? Яким чином?)

Що робити: Кожну тему потрібно опрацьовувати так, щоб ви змогли без праці сказати пропозицію, використовуючи пройдене правило. Наприклад, вивчаючи час Present Simple, показником вашого знання цього часу буде те, що ви зможете говорити пропозиції, ставити питання, будувати заперечення, а не те, що ви можете переказати правило.

Дуже часто людина після багатьох років безрезультатного вивчення мови зневіряється і більше не вірить у свої сили. Він впевнений в тому, що англійська мова це не його і що у нього немає здібностей до вивчення мови.

А почувши від когось, що заговорити англійською можна за 2 місяці, чоловік стверджує, що такого просто не буває. Навіть якщо йому приводять в приклад людей з цим результатом. З такою установкою ви вже спочатку програмуєте себе на погане, і на те, що вивчити нічого не вийде.

Що робити: Замініть негативне мислення на позитивне. У людини не може не бути здібностей до вивчення мови, адже мова ви вже точно вивчили і говорите на ньому кожен день. Всі ці твердження, придумали викладачі, які навчають за неефективної методикою і виправдовують, таким чином, відсутність результату.

У вас є здібності. Просто треба знайти дійсно ефективну методику, яка вам підійде.

Отже, всі ці 6 причин впливають на ваш прогрес, а точніше його відсутність. Слідуючи цим порадам, ви зможете зробити навчання ефективним і домогтися результатів.

А які причини заважали вашому прогресу у вивченні мови? І як ви з ними справлялися?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: