7 помилок при виборі курсів англійської мови

7 oshibok pri vybore kursov anglijjskogo yazyka 46 7 помилок при виборі курсів англійської мови

Коли ви приймаєте рішення вчити англійську мову, перед вами постає складний вибір – куди піти вчитися? Зараз існує величезна кількість різних курсів, і вам дуже важливо зробити правильний вибір, де саме ви будете вивчати мову. Як же його зробити?

Помилка при виборі курсів може спричинити за собою не самі приємні наслідки: втрата вашого часу і грошей, а, можливо, й інтересу до вивчення мови. Сьогодні ми розповімо про 7 помилки при виборі курсів. У підсумку ви зможете зрозуміти, на які критерії не варто спиратися при виборі школи англійської.

7 основних помилок при виборі курсів англійської мови

7 oshibok pri vybore kursov anglijjskogo yazyka 47 7 помилок при виборі курсів англійської мови

Отже, давайте подивимося, які помилки роблять люди при нелегкому виборі місця навчання.

Помилка № 1: Вибір курсів за місцем розташування

Деякі люди вибирають курси виключно за принципом місцезнаходження: ближче до будинку або роботи. Це величезна помилка. Далеко не завжди курси, які знаходяться поруч з вами, дійсно підходять вам. Адже всі курси різні.

Тому іноді краще витратити 30-60 хвилин на дорогу, але вивчити англійську за 6 місяців, ніж ходити в найближчу школу, але вчити його 3 роки.

Рекомендація: Звичайно, ви повинні вибирати курси, до яких вам буде зручно добиратися. Але цей критерій не повинен бути основним. Погодьтеся, набагато краще витратити трохи більше часу на дорогу, зате отримати результат, який задовольнить вас.

Помилка № 2: Рідкісні заняття на курсах

Вивчити англійську і навчитися говорити на ньому, займаючись по 1 – 2 рази на тиждень по 1,5 години, неможливо. Англійська мова – це навик, який потрібно постійно тренувати. Якщо ви хочете отримати результат, ви повинні бути готові витратити свій час на навчання.

Займаючись 1-2 рази в тиждень по 1,5 години, ви не отримаєте нічого, крім упевненості в тому, що англійську мову вивчити неможливо. Наприклад, відвідавши заняття в понеділок, до наступного понеділка ви вже нічого не будете пам’ятати. Вам доведеться повторювати один і той же матеріал від уроку до уроку, щоб хоч що-небудь запам’ятати. Таке навчання може розтягнутися на багато років.

Читайте також:  Відкритий і закритий склад в англійській мові: що це таке, правила і приклади

Рекомендація: Вибирайте курси англійської, які можуть запропонувати вам графік з частими і тривалими заняттями. Наприклад, заняття через день тривалістю не менше 2-х годин. При цьому, виконуючи домашнє завдання в проміжках між заняттями, вийде, що англійською мовою ви займаєтеся кожен день.

Помилка № 3: Пошук дешевих курсів

Бажання заощадити є у всіх, але майже завжди низькі ціни означають низьку якість. Наприклад, сама дешева ковбаса по смаку буде відрізнятися від більш дорогої.

Ціна навчання на курсах зазвичай залежить від:

  • Тривалості та частоти занять (кількість ак. годин на тиждень)
  • Кваліфікації викладачів

Відповідно, якщо курси дешеві, то вони економлять або на 1 або на 2. Найчастіше, заплативши низьку ціну, ви будете вчитися рідко.

Наприклад, візьмемо середню ціну за одну годину групових занять 400 рублів. Якщо ви будете займатися 1 раз в тиждень по 3 години, за місяць ви заплатите 6.000 рублів за 5 наданих вам уроків. Але чи будуть такі заняття ефективні?

Рекомендація: Тверезо оцінюєте співвідношення ціна / якість. Орієнтуйтеся на кількість годин і графік навчання. Чим більше годин і чим частіше заняття, тим краще. Обов’язково дізнайтеся, скільки коштує 1 ак. година занять і, скільки годин включає оплачуваний вами рівень/програма.

Помилка № 4: Вибирати курси по кількості людей у групі

Існує думка, що чим більше людей в групі, тим менш ефективні заняття. Воно сформувалося на підставі досвіду навчання в звичайній школі за класичною методикою. Всі ми вчили англійську, але 89% людей англійську не знає.

Однак, не завжди велика кількість людей в групі – негативний показник. Наприклад, на курсах англійської, передбачають постійну розмовну практику, велике число людей є перевагою, а не недоліком.

По-перше, ви звикаєте спілкуватися з новими людьми. Уявіть, що за один урок ви можете поговорити з 10-ю абсолютно різними людьми. Якщо ви звикнете постійно спілкуватися з людьми з різними особливостями мови, вимовою, швидкістю та гучністю говоріння, від вашого мовного бар’єру не залишиться і сліду, а аудіювання та розмовні навички значно покращаться.

Читайте також:  Приємно познайомитись

По-друге, великі групи – це завжди весело. Тільки уявіть, скільки різних людей зібралося разом. Серед них ви легко можете знайти собі друзів і однодумців.

Рекомендація: Кількість людей в групі не є показником ефективності занять. Однак дуже важливо, щоб всі люди в групі були з приблизно однаковими знаннями. Завжди звертайте увагу на те, проводять курси тестування на рівень знань і формують чи групу згідно з визначеними рівнями.

Якщо ви плануєте навчатися за класичною методикою, то шукайте курси, де мало людей в групі або займайтеся індивідуально. Але ця методика не так ефективна.

Помилка № 5: Неправильний вибір методики навчання

7 oshibok pri vybore kursov anglijjskogo yazyka 48 7 помилок при виборі курсів англійської мови

Тільки ви знаєте, навіщо вам англійську, і де ви його будете застосовувати: хто хоче спілкуватися, хтось- підготуватися до міжнародного іспиту, комусь потрібно вміти читати та перекладати специфічну літературу.

Курси також бувають різними, з різними методиками і результатом занять. При всьому їх різноманітті ви легко можете вибрати ті, які допоможуть у досягненні вашої мети.

Іноді методика не відповідає вашої мети. Наприклад, якщо ваша мета заговорити на мові треба розмовляти. І 80% часу занять ви повинні саме спілкуватися на мові, а не вивчати теорію. Поки ви самі не почнете говорити, ви не навчитеся робити це правильно і швидко. Адже ніхто не думає, що можна навчитися водити машину за 2 місяці, вивчаючи правила дорожнього руху.

Рекомендація: Звертайте увагу на методику курсів і на результат, який отримують студенти після навчання. Якщо вам потрібен розмовна англійська, заняття, побудовані на читанні підручника і виконанні вправ до теорії, будуть неефективні для вас. Вам потрібно шукати курси, на яких ви будете багато спілкуватися.

Якщо ж ви хочете скласти TOEFL, то краще знайти спеціалізовані курси.

Зараз багато курси кажуть, що навчають за комунікативною методикою (на заняттях люди відразу починають розмовляти мовою), тому що зрозуміли, що людям потрібно саме це. Але, на жаль, практика показує, що у своєму підході багато курси нічого не поміняли, крім самої назви методики.

Як же дізнатися, що справді буде відбуватися на заняттях? Про це в наступних двох помилках.

Помилка № 6: Не читати відгуки про результати навчання

В інтернеті можна легко знайти відгуки людей, які вже навчалися в обраної вами школи. Щоб прочитати відгуки про декількох курсах англійської, не піде багато часу. Зате ви зможете дізнатися про результати і успіхи людей, що пройшли навчання і зробити якісь висновки для себе.

Читайте також:  Тест на Future Simple та інші форми майбутнього часу. Future simple тест онлайн

Рекомендація: Коли читаєте відгуки, звертайте увагу на ті, в яких люди описують результати та процес свого навчання, а не просто пишуть, що їм дуже сподобалося/не сподобалося.

Також кілька негативних відгуків не є показником того, що курси погані. Люди різні, у кожного своє сприйняття і бажання, що підходить одному, але не підходить іншому. А бувають і спеціальні «підступи конкурентів».

Відзначайте загальна кількість поганих і хороших відгуків. Якщо перше більше, ніж друге, це тривожний знак.

Помилка № 7: Купувати «кота в мішку»

Жоден відгук або навіть порада знайомих не замінить власного розуміння, що це саме те, що потрібно вам. Адже люди різні і у всіх різні вподобання.

Буває, що людина, послухавши поради або прочитавши відгуки, оплачує навчання, але прийшовши на урок, розуміє, що це йому зовсім не підходить. Як же уникнути такого?

Зараз всі успішні курси англійської мови мають таку послугу, як безкоштовний пробний урок.

Пробний урок – це безкоштовне заняття, на якому вам не лише розповідають про методики навчання, але і демонструють її. Після такого заняття ви зрозумієте, як проходить навчання, який результат ви можете отримати, чи підходить вам методика.

Рекомендація: Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Обов’язково сходіть на вступні уроки курсів, які ви вибираєте. Після відвідування такого заняття у вас складеться чітке уявлення: чи підходить вам така методика чи ні.

Зверніть увагу, що зараз багато курси запрошують на безкоштовний урок, але, насправді, ніякого уроку немає. Ви просто приходите на тестування і спілкування з менеджером. Такий “безкоштовний урок” навряд чи допоможе вам визначитися.

Отже, зробити правильний вибір мовних курсів, при всьому різноманітті пропонованих послуг, зовсім непросто. Сподіваюся, після цієї статті ви будете вчитися на чужих помилках, а не здійснювати власні. Адже, неправильний вибір курсів англійської мови – це фатальна помилка, яку ви можете зробити в самому початку свого навчання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: