Анаграми в англійській: тренуємо пам’ять

Друзі, а ви в дитинстві грали в гру, коли з одного довгого слова, наприклад, метрополітен або автопромисловість, потрібно було скласти якомога більше інших слів? Так у нас розвивалося увагу і мислення. Ми виросли, але гра не втратила своєї актуальності. Тільки зараз це можна проробляти з англійськими словами при вивченні іноземної мови. Складання і розшифровка анаграм чудово цьому сприяють!

Що таке анаграма, як самим навчитися утворювати нові слова і розшифровувати їх, а також як з їх допомогою тренувати пам’ять – читайте, будь ласка, у нашій новій цікавій статті!

Анаграма англійською

anagrammy v anglijjskom: treniruem pamyat16 Анаграми в англійській: тренуємо память

Поняття «анаграма» походить від грецьких слів «пере» і «буква». Виходить, що анаграма – це нове слово, яке завдяки перестановці літер у слові. Наприклад: клоун – кулон, короп – парк. Англійські анаграми thing (річ) – night (ніч), late (пізно) – tale (розповідь). Анаграма також називають просто перемішані літери, з яких можна розшифрувати певне слово. ИРМЕПР – це слово «приклад», paxleme – той же «приклад», тільки по-англійськи example. Таку шифровку використовували ще в давнину, щоб передавати таємні послання, не розкривати своє ім’я, не розголошувати інформацію широкому колу людей і т. п. Цікавою анаграмою вважається питання Понтія Пілата, – ставленика римського цезаря Тіберія – який латиною звучить так: Quid est veritas? («Що є істина?») А ось і відповідь з тих же букв: Est vir qui adest («Той, хто перед тобою»).

Розрізняють різні види анаграм. Неповними анаграма називаються поєднання, що складаються не з усіх букв слова або фрази: голова – вал, лава. Неповні англійські анаграми слова fantastic (фантастичний) – act (діяти), fanatic (фанатик). Різновидом головоломок є дзеркальні анаграми, коли слово, читающееся навпаки, має інше значення: злодій – рів. По-англійськи: dog (собака) – god (бог, божество). Не плутайте з паліндромами, перевернутими словами і реченнями, у яких сенс прочитання навпаки не змінює суть фрази: а роза упала на лапу Азора. Спробуйте прочитати це до кінця. Англійська приклад: madam i’m Adam (переклад: мадам, я Адам).

Читайте також:
Англійська в ресторані: ключові слова і ситуації

Як вирішити анаграму?

anagrammy v anglijjskom: treniruem pamyat17 Анаграми в англійській: тренуємо память

Для вирішення анаграм єдиного варіанту немає. Потрібно просто бути уважним! Адже кожен автор, прагнучи скласти слово з англійських літер у зашифрованій формі, виражає цей літературний прийом з певним ступенем складності свого мислення і фантазії. Взагалі, в інтернеті можна знайти все, що завгодно. В тому числі і сервіси по складанню анаграм, які допоможуть протягом секунди знайти потрібний варіант. Але радимо спробувати спочатку самим розібратися. Випишіть букви, наприклад, з яких складається слово-анаграма і просто підбирайте по черзі всілякі слова. Верхній пілотаж – це скласти цілу фразу з іншого, не додаючи, прибираючи або замінюючи букв, а використовуючи всі.

Напевно, ви пам’ятаєте, як по мережі блукала інформація про те, що вчені, так-так, ті самі британські, довели, що наш мозок здатний сприймати будь-який текст, навіть зашифрований, якщо перша і остання літери слова будуть на своїх місцях. Ось спробуйте прочитати: Arocdnicg to rsceearch at Cmabrigde Uinervtisy, it deosn’t mttaer in waht oredr the ltteers in a wrod are the olny iprmoatnt tihng is taht the frist and lsat ltteer are in the rghit pcale. The rset can be a toatl mses and you can sitll raed it wouthit pobelrm. Tihs is buseace the huamn mnid deos not raed ervey lteter by istlef, but the wrod as a wlohe.

Переклад: За рзелульаттам илссеовадний одонго анлигйсокго унвиертисета, не иеемт занчнеия, в кокам пряокде рсапожолены бкувы в солве. Галвоне, чотбы преавя і пслоендяя бквуы блыи на мсете. Осатьлыне бкувы мгоут селдовтаь в плоонм бсепордяке, все-рвано ткест чтаитсея без побрелм. Пичрионй эгото ялвятеся те, що ми чиатем не кдаужю бкуву за отдльенотси, а всі солво цликеом.

Читайте також:
Як вивчити часи в англійській мові?

Класно, правда?!

Анаграми чудово підходять для вивчення нових слів і поповнення словникового запасу, для тренування пам’яті і логіки. Вирішення анаграм розвиває навички швидкочитання, покращує грамотність.

Вивчення англійських слів і тренування пам’яті

Пропонуємо вам розв’язати анаграми і скласти з літер нові слова англійською:

1. Miles (милі)

2. Result (результат)

3. Lamp (лампа)

4. Now (зараз)

5. Listen (слухати)

6. Family (сім’я)

7. Describe (описувати)

8. Relation (зв’язок)

9. Care (турбота)

10. Simple (простий)

Відповіді: 1. Limes (лайми), slime (слиз), smile (усмішка). 2. Luster (лиск), rustle (шелест). 3. Palm (пальма), map (карта). 4. Own (власний), won (виграний). 5. Silent (тихий). 6. Fail (провал), film (фільм), mail (пошта). 7. Beside (поруч), bride (наречена), desire (бажання). 8. Later (пізніше), nail (ніготь), near (поруч). 9. Race (гонка), car (машина), ear (вухо). 10. Lie (брехня), lips (губи), pie (пиріг).

Придумали більше варіантів? Пишіть нам та приходьте – розкажіть їх всі. Чекаємо вас в Native English School!

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн