Англійська для дітей дошкільного віку

Забудьте про підручниках, адже ваші діти ще не вміють читати. Втім, книга прийнятна, але не в звичному сірому обличчі: у ній повинні бути в першу чергу картинки, і мінімум тексту. Якщо в книзі багато букв, то підозрюю, що це не книга, а підручник… швидше за все для вас, дорогі батьки! Запам’ятайте: діти не вчаться, вони дізнаються і запам’ятовують те, що їм було цікаво дізнатися вухами, очима, руками і ногами.

anglijjskijj dlya detejj doshkolnogo vozrasta25 Англійська для дітей дошкільного вікуАнглійська для дошкольниковВспомнили цікаву методику живого вивчення англійської мови Мещерякової, в якій урок повинен бути схожий на міні-спектакль, вчитель — на режисера, а учні — на учасників великої і веселого подання?

А легендарний Лунтік, який пожертвував своїм спокійним життям на Місяці, заради того, щоб земні дітлахи змогли якнайшвидше вивчити англійську мову?

Згадаємо також диснеївських героїв — першовідкривачів англійської для наших маленьких

 • Чим відрізняються методи дошкільного навчання
 • Ще одна цікава методика

  Ось методика ще однією послідовниці Лунтика, яка зуміла перетворити уроки мови в справжню радість для малечі.

  На цей раз тут задіяний простий американський пес Спот з білою плямою на вусі.

  Візьмемо перший урок. План його такий:

 • Зацікавити вивченням англійської
 • Навчитися рахувати до трьох, вітатися і прощатися
 • Розуміти питання «як тебе звати» і відповідати на нього
 • Перші найнеобхідніші фрази («так, ні, встаньте, сядьте» і т. д)
 • Найкращі вирази з учительського набору «classroom English»
 • Слово «кенгуру» англійською
 • Англійські звуки
 • Приклад уроку з англійської для дошкільнят

  Але це лише сухий виклад, а як же урок проходить в живу?

  Читайте також:  Відео шпаргалка від Dayton з Native English School

  Вчитель входить, вітається і знайомиться з дошкільниками, пропонуючи їм вибрати мову спілкування. Вони вибирають, звичайно, російська: це не дивно, адже Лунтик — наш національний герой. Але в руках педагога потужна зброя: різнокольорова карта — маленька копія багатомовного світу, і такий факт: всіма улюблені Вінні Пух і Міккі Маус, виявляється, розмовляють англійською мовою! І кенгуру з Австралії теж… Діти здаються, їм не терпиться скоріше навчитися говорити.

  А тут ще несподівано гість з Америки з’являється, сором’язливий пес Спот, і далі він стає центровою фігурою уроку. Спілкуючись з ним, діти непомітно виконують щонайменше чотири пункти плану уроку під керівництвом Спота.

  anglijjskijj dlya detejj doshkolnogo vozrasta26 Англійська для дітей дошкільного вікуНавіть таку нецікаву для дітей дошкільного віку тему, як звуки, можна перетворити в кіно: звуки приходять до дошколятам у вигляді маленьких чоловічків з різними характерами і вимовою.

  Вчитель весь час заохочує своїх підопічних:

  • Good! Good for you! — Добре! Молодці!

  На наступному уроці в іграх і піснях у побут запроваджуються різні фрази, в тому числі ввічливі.

  Інші уроки (їх всього 15) присвячені лісовим і африканським звірам, домашнім вихованцям і сім’ї, а також кольором.

  Описана методика дошкільного навчання належить І. А. Мурзиной.

  Чим відрізняються методи дошкільного навчання

  anglijjskijj dlya detejj doshkolnogo vozrasta27 Англійська для дітей дошкільного вікуЧим відрізняються методи дошкільного навчання

 • Діти дошкільного віку вчаться за допомогою оточуючого їх світу і спілкування. Діти шкільного віку — вже здатні вчитися по книгах
 • Дітей у садочку потрібно вчити в живій грі, в якій вчать усі: і вчитель, і іграшки, і пісні, і саме дитяче суспільство. Дітей в школі — за допомогою пояснень, читання і діалогів (ігри, особливо для молодшого віку не виключені!)
 • У дитсадках потрібно уникати довгих уроків і більше заохочувати дітей похвалою. Діти шкільного віку вже здатні витримати 45 повноцінних хвилин (з молодшими можна робити невеликі перерви всередині уроку), а основна заохочення для них — оцінки
 • Не убийте інтерес дітей нескінченними нотаціями і зауваженнями!

  Додаткові матеріали: Відеокурси для дітей

  Думаю, що це буде цікаво дітям не тільки дошкільної, але і шкільного віку.

  Відео: Ігрові «розвивалки»

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: