Англійська для митників – основні терміни

Вирушаючи у відпустку за кордон – подорож у прекрасне – або в бізнес-поїздку в чужі краї, не забудьте дізнатися всі нюанси митних правил ввезення і вивезення товарів. Навіщо? anglijjskijj dlya tamozhennikov – osnovnye terminy8 Англійська для митників – основні терміниА як же сувеніри та подарунки для себе і коханих? Не просто магнітики якісь… Дівчатам – прикраси та сумочки, наприклад, чоловікам – алкоголь та ін. Уявіть, що вам сподобалася якась картина – спадщина великого художника. Думаєте, ви зможете тихенько провезти її через кордон?! Або пасажир з вашого рейсу попросить прилаштувати якусь штучку в ваш чемодан, унаслідок переваги його власного багажу. Ви погодитеся?

Вибираючи наземний або повітряний шлях пересування, однаково важливо враховувати всі аспекти декларації товарів. Адже, порушивши правила, навіть несвідомо, ви ризикуєте піддатися депортації, заплатити солідний штраф або, не дай бог, потрапити у в’язницю. Тому конкретні тематичні словосполучення про митний контроль англійською мовою знадобляться для спілкування як тим, хто працює на митниці, так і тим, хто подорожує на автомобілі, поїзді або авіа, а також по морю.

Не забудьте поповнити свій словниковий запас і всіма необходимыммы фразами для пребыванияи пересування в аеропорту.

Отже, розберемося з митницею.

Англійська для митників: основні поняття та фрази

Давайте розберемося, що ж таке митниця (customs). Це державний орган, який забезпечує порядок переміщення через кордон товарів і транспортних засобів, речей та інших предметів. Працівники митниці (customs officer) займаються контролем багажу, питаннями справляння платежів, коли це необхідно, оформленням різних документів, а також запобігання незаконного вивезення і ввезення товарів. Виходячи з цього, будьте готові до того, що уповноважений працівник може перевірити ваші документи на будь-якому етапі проходження митниці, оглянути особисті речі, вилучати заборонені предмети.

Читайте також:
Як не забути англійську мову під час перерви і відпустки? Керівництво по підтримуванню англійського «у формі»

Розглянемо основні словосполучення з даної теми:

 • мито – duty;
 • справляння мита – levy of customs duty;
 • податок – tax;
 • справляння податку – taxation;
 • сплатити податок – pay tax;
 • перелік документів – list of documents;
 • проходити митний огляд – go through the customs inspection;
 • огляд багажу – luggage examination;
 • митне оформлення – customs clearance;
 • безмитне ввезення – duty-free importation.

Митниця по-англійськи: які питання задавати і як правильно відповідати!

Саме для контролю імпорту і експорту товарів на митних постах для наземного та повітряного транспорту діють «зелений» та «червоний» коридори (green / red channel). anglijjskijj dlya tamozhennikov – osnovnye terminy9 Англійська для митників – основні терміниНапевно ви не раз чули ці словосполучення. «Зелений» коридор проходять без заповнення митної декларації (customs declaration) – документ з інформацією про переміщуються через державний кордон товар. При цьому у вас не повинно бути зброї і наркотиків, природно, культурних цінностей та ін. Через «червоний» коридор проходять ті, кому потрібно задекларувати (fill in a declaration) перевозиться товар. Це готівку понад 10 тис. доларів США, культурні цінності, товари вагою понад 35 кг Докладніше про заборонених для ввозу і вивозу товарів, оподатковуваних податком (taxable) і неоподатковуваних (tax-free) можна почитати на офіційному сайті Інформаційний митний портал.

На пункті пропуску вам можуть поставити такі запитання, наведені нижче, та звернутися зі стандартними проханнями:

 • У вас є що-небудь підлягає декларуванню? – Do anything you have to declare?
 • Ви заповнили бланк митної декларації? – Have you filled out your customs declaration?
 • У вас є у валізі заборонені до перевезення речі: наркотики, зброю, вибухові речовини? – Do you have anything forbidden in your suitcase: drugs, guns, explosive materials?
 • Будь ласка, відкрийте свій чемодан для огляду. – Open your case for examination, please.
 • Я змушений конфіскувати ці речі. – I must confiscate these goods.
 • Ви можете проходити. – You may pass on.
 • Що можна відповісти і як попросити про допомогу в заповненні форм:
 • Мені нічого декларувати. – I have nothing to declare.
 • Будь ласка, візьміть мій бланк декларації. – Please, take my customs form.
 • Ви не могли б мені допомогти? – Can you help me?
 • Мені треба платити за це мито? – I Must pay a duty on it?
 • Можна це провезти? – May I bring this in?
Читайте також:
вказівні займенники в англійській

Пройшовши всі етапи реєстрації та перевірок, ви потрапляєте в зону anglijjskijj dlya tamozhennikov – osnovnye terminy10 Англійська для митників – основні термінибезмитної торгівлі з магазинами, що продають товари без деяких видів акциз, а отже – значно дешевше, ніж у звичайних магазинах. Ця зона називається duty free. Але будьте уважні: при купівлі алкоголю або парфумерії, враховуйте межа об’єму рідин, який можна провозити в ручній поклажі (cabin baggage), інакше товар може бути конфіскований охороною.

А якщо Вам належить серйозна поїздка за кордон або Ви їдете туди на довгий термін, рекомендуємо Вам пройти наш інтенсивний курс для підготовки до подорожі або переїзду.

Тепер ви знаєте трохи більше про те, що приховує в собі тема Англійська мова для митників. Заздалегідь подбайте про свою безпеку та приємне часу перебування за кордоном. Вчіть корисний англійську разом з нами в Native English School!

Якщо Вам сподобалася стаття, Ви завжди можете відзначити

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн