Англійська мова для початківців: вивчити англійську самостійно з нуля

У самостійного вивчення англійської мови з нуля є маса переваг. По-перше, це зручно з точки зору планування часу, по-друге, це дешево або навіть зовсім безкоштовно — більшість навчальних матеріалів для новачків можна знайти у відкритому доступі. І по-третє, це цікаво — ви легко можете пропускати нудні теми і фокусуватися тільки на те, що вам подобається. У цій статті ми дамо декілька корисних порад, з чого почати вчити англійську мову для початківців і, власне, як вивчити англійську мову з нуля до прийнятного рівня.

Зміст:

Як вчити англійську з нуля самостійно

Правила читання

Вирішивши вивчити англійську мову самостійно, в першу чергу розберіться, як на цьому мовою читати. Перший етап включає:

  1. вивчення алфавіту;
  2. вивчення основ вимови — приділіть увагу звуків, відсутніх в українській мові: [?], [r], [?], [?:], [?], [?], [?].

Також ознайомтеся з випадками, коли кілька літер у транскрипції дають один звук. Наприклад:

enough [??n?f] – достатньо
although [?l??o?] – хоча

a9880470fc1bef20a827e073abd504cf Англійська мова для початківців: вивчити англійську самостійно з нуля

Попрацюйте над вимовою

Навіть тільки почавши вивчати англійську мову поступово позбавляйтеся від акценту. В деяких онлайн-словниках є функція озвучки. Використовуйте її, коли сумніваєтеся у вимові.

Продовжуйте тренувати правильну вимову звуків [?], [r], [?], [?:], [?], [?], [?], так як вони важко даються початківцям. У цьому вам допоможуть спеціальні скоромовки на кожен звук англійської мови.

Збільшуйте словниковий запас

Коли самостійно при вивченні англійської мови вдома, ви розберетеся з основами читання і вимови, займіться поповненням лексичного запасу. Новачкам варто почати з простою лексики за темами.

Читайте також:
Модальне дієслово Can (сould).

Стандартні теми для тих, хто хоче вивчити англійську мову з нуля:

Ці теми стандартні, але якщо вони навіюють на вас тугу, замініть його тим, що вам цікаво. Наприклад, хокей на траві, середньовічна література, музика середини двадцятого століття, електромобілі і т. д.

Безкоштовний урок на тему:
Неправильні дієслова англійської мови: таблиця, правила і приклади

Обговоріть цю тему з особистим викладачем на безкоштовному онлайн уроці в школі Skyeng
Залиште контактні дані і ми зв’яжемося з вами для запису на урок

Крім іменників вивчіть і прості дієслова: брати (take), давати (give), ходити (walk), є (eat), говорити (talk, speak), просити (ask), дякувати (thank), грати (play), бігати (run), спати (sleep) і т. д. Не забудьте і основні прикметники: великий-маленький (big-small), швидкий-повільний (fast-slow), приємний-неприємний (pleasant-unpleasant), хороший-поганий (good-bad) і т. д.

Пробуйте говорити вже на цьому етапі, складаючи з вивчених слів прості речення.

e9e89e39b99b24f52c0609f82cafc8f9 Англійська мова для початківців: вивчити англійську самостійно з нуля

Вчіть граматику

Коли при самостійному вивченні англійської мови ви познайомилися з читанням та написанням слів і вивчили базову лексику, настає час граматики. Але не варто відразу з головою занурюватися в цю тему. Все, що нам потрібно зараз – навчитися грамотно будувати прості речення.

Для новачків в англійській мові будинку досить освоїти:

При вивченні часів Past Simple (простий минулий), ви виявите, що деякі дієслова утворюють форму минулого часу не так як інші. Ці дієслова називаються неправильними, і кожну форму належить вивчити напам’ять.

Слухайте мову

Нарешті ми підійшли до найцікавішого етапу самостійного вивчення англійської мови. Коли фундамент закладений, сміливо приступайте до практиці, і вже в процесі, цеглинка за цеглинкою, додавайте до нього нові знання.

Читайте також:
Домашні тварини

Практика – це мовлення та аудіювання, нерозривно пов’язані між собою. Новачкам на цьому етапі важливо пам’ятати наступні поради:

До цього часу при самостійному навчанні лексичного запасу англійської мови у початківця буде вже недостатньо, щоб розуміти розмовну мову. Тому вчіться запам’ятовувати не окремі слова, а словосполучення і стійкі фрази.

Більше читайте

Навчитися добре читати англійською непросто, особливо початківцю, який обрав шлях самостійного навчання. Якщо при розмові контекст і міміка мовця підказують вам зміст фраз, то при читанні англійською мовою перед вами тільки безпристрасні букви на білому тлі.

Корисний рада:

Для початківців буде корисний метод Іллі Франка, розрахований на тих, хто вирішив вивчити мову з нуля: читайте спеціальні книги, в яких речення англійською мовою чергуються перекладом на російську. Це дозволяє не відволікатися кожен раз на пошук потрібного слова в словнику, а запам’ятовувати його відразу в контексті.

З цим методом через 2-3 місяці, навіть при самостійному навчанні, ви всі будете звертати менше уваги на переклад, і в підсумку зовсім перестанете помічати.

affbb5a5f3cacabd8d5facd0b9363988 Англійська мова для початківців: вивчити англійську самостійно з нуля

Користуйтеся програмами та сайтами

Ain.la

Корисний словник, і для початківців вивчати англійську мову, і для просунутих студентів, в якому слова і фрази представлені відразу в контексті свого вживання, завдяки чому можна простежити варіанти їх значення в різних ситуаціях.

Мультитран

Словник Мультитран корисний як для початківців, як і для перекладачів. Для кожного слова тут підібрані десятки значень. Ще Мультитран може похвалитися фразеологізмами та стійкими словосполученнями англійською мовою.

Duolingo

Duolingo – це платформа для комплексного вивчення мови. Відмінний варіант для початківців вивчати англійську мову самостійно. На сайті або через додаток учні послідовно проходять уроки, що складаються з теорії, тестів, практичних вправ та ігрових завдань. У міру проходження складність і тим завдань збільшується.

Читайте також:
Конструкція should have done.

Skyrock

Ще один сайт, що використовує комплексний підхід у навчанні англійської з нуля: на Skyrock є матеріали для вивчення лексики, граматики, писемного та усного мовлення, аудіювання та письма.

Learn English by British Council

Learn English by British Council – освітній ресурс, орієнтований на британський варіант англійської мови. Крім стандартних теоретичних правил, тут зібрані сотні вправ і тестів. Також на Learn English є відео-матеріали, подкасти, пісні та ігри, які будуть зрозумілі і початківцям.

Мінуси самостійного вивчення англійської

При всіх своїх очевидних перевагах метод самостійного навчання має й один істотний недолік – він вимагає від початківців суворої дисципліни. Щоб досягти помітних результатів, займатися потрібно регулярно і системно, проте не всі можуть скласти ефективну програму і змусити себе слідувати їй. Ще одна складність у початківців вивчати англійську може виникнути з перевіркою помилок. Уроки англійської мови для початківців з нуля в цілому зрозумілі, але вони не дають зворотного зв’язку, а це дуже важливо. Якщо лексику і граматику можна перевіряти в онлайн-вправах, то аудіювання та усне мовлення початківцям складно натренувати без викладача.

Корисне відео на тему:

Закріпіть пройдений матеріал на тему:
Неправильні дієслова англійської мови: таблиця, правила і приклади

Пройти тест
В кінці тесту вас чекає подарунок!

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн