Англійська мова по Скайпу: плюси і мінуси

Вивчення англійської мови дистанційно за допомогою програми Skype — вже не новинка. Багато бажають підтягнути свій мовний рівень все частіше і частіше звертаються саме до цієї форми навчання, благо пропозицію шкіл і вчителів дозволяє.

Давайте розберемося, які є плюси і мінуси занять англійською по Скайпу.

Плюси:

 • Економія часу. Дійсно, Скайп допомагає заощадити масу часу, адже достатньо просто вийти в Інтернет, а не їхати через пробки в годину пік до викладача або в мовну школу. Можна на свій розсуд підібрати найбільш оптимальний час для проведення занять, наприклад, ранок вихідних або обідню перерву.
 • Можливість вибору вчителя з будь-якої країни світу. Skype розширює межі і дозволяє займатися з педагогами з інших країн, в тому числі і з тими, хто є носієм мови. Це величезний плюс для жителів невеликих міст, де відчувається гостра нестача у високо кваліфікованих викладачів.anglijjskijj yazyk po skajjpu: plyusy i minusy3 Англійська мова по Скайпу: плюси і мінуси
 • Можливість не переривати заняття під час хвороби, і у відпустці. Де б ви не перебували, вам достатньо мати при собі ноутбук, смартфон або планшет і гарне з’єднання з Інтернетом, щоб повноцінне заняття з викладачем відбулося.
 • Економія грошей. Як показує практика, заняття по Скайп стоять на 20-50% дешевше, ніж заняття з репетитором в живу або відвідування мовної школи.
 • Швидка передача інформації. Педагог може відправити вам в будь-який момент текстовий документ, електронну таблицю, послати аудіофайл, дати посилання на відео або презентацію по досліджуваної темі.
 • Не доведеться витрачатися на підручники, вам повинні надати в електронному вигляді безкоштовно.
 • Можна в будь-який момент відкласти або скасувати заняття. Багато шкіл англійської мови по Скайпу не вводять ніяких штрафних санкцій, якщо ви пропускаєте урок, заздалегідь попередивши про це викладача.
 • Можливість записати урок. Так, є такі онлайн-програми, які дозволяють робити запис екрану зі звуком, наприклад, ця. Також, багато викладачі самі записують всі важливі моменти уроку і ключові матеріали і посилають учневі у вигляді файлу. Таким чином, учень отримує можливість неодноразово повторити матеріал, пройдений під час заняття.
 • Читайте також:
  Перший жовтневий розмовний клуб

  anglijjskijj yazyk po skajjpu: plyusy i minusy4 Англійська мова по Скайпу: плюси і мінуси

  Мінуси:

 • Залежність від якості зв’язку. Так, на жаль, Скайп вимагає хорошого Інтернет-з’єднання. Якщо ви у відпустці і користуєтеся 3G зв’язком або ділите Wi-Fi ще з купою девайсів, ви можете відчувати певні труднощі. Програма може почати «гальмувати», а ваш співрозмовник буде чути вас тільки уривками. Тому для якісних уроків забезпечте собі якісний зв’язок Інтернет.
 • Немає спілкування з іншими студентами. У мовній школі або розмовних клубах студенти вчаться спілкуватися між собою англійською. Тут ви будете спілкуватися тільки з викладачем, який знає мову краще за вас, а не з такими учнями, як ви.
 • Технічні обмеження. Заняття по Скайпу проходять, як правило, за заздалегідь складеним сценарієм. Якщо у вас в процесі уроку виникне бажання заглибитися або змінити тему, то вчитель знадобиться час, щоб знайти додаткові матеріали і передати їх вам.
 • Відсутність контролю над написанням. Викладач не бачить, як ви виконуєте вправи, і не може виправити ваші графічні помилки. Тому вчитися писати без помилок вам доведеться самостійно.
 • Не підходить дітям. На мій погляд, займатися з дітьми краще в живу. У них і так, увага розсіяна, а годинне заняття перед комп’ютером вимагає максимальної зібраності. Ігрові методики через Скайп все-таки досить складно застосувати. Та й не всі діти вміють користуватися комп’ютером на базовому рівні.
 • Брак особистого контакту з викладачем. Онлайн-заняття передбачають все-таки відчуття збереження постійної дистанції. Багатьом людям психологічно важко спілкуватися за допомогою відео, а це позначається на результатах навчання. Для таких людей набагато приємніше і комфортніше займатися віч-на-віч.
 • Непрофесійні викладачі. У недосвідченого викладача може виникнути маса проблем з тим, як показати щось в підручнику або дати вправа учня. Так як урок по Скайпу — це максимум розмовної практики, то викладач повинен володіти хорошою методикою її ведення. Тому ретельно вивчайте відгуки при виборі вчителя і не соромтеся відмовлятися від непрофесійних послуг.
 • Відволікаючі фактори. У більшості з нас є чоловіки/дружини, діти, собаки, кішки і рибки. Для занять по Скайпу потрібно на час втекти від всіх» і зосередитися на заняттях, що не завжди просто. Крім цього будинку вас постійно щось може відволікати: то на дзвінок треба відповісти, то чай налити, то двері відкрити.
 • Читайте також:
  Загальні питання в англійській мові. Yes/No questions in English.

  В цілому, головним для успішного вивчення англійської мови по Skype залишається ваша власна цілеспрямованість та бажання отримувати знання. Інше довірте вчитель.

  До речі, для читачів нашого блогу школа англійської мови по Скайпу SkyEng приготувала приємний бонус: перший урок безкоштовно + 2 уроку в подарунок при першій покупці будь-якого абонемента за промокоду ENGLISHEARLY. Це відмінний спосіб оцінити, чи підходить вам такий формат занять.

  anglijjskijj yazyk po skajjpu: plyusy i minusy5 Англійська мова по Скайпу: плюси і мінуси

  В онлайн-школі Skyeng працює 2100 викладачів з усього світу. Уроки проходять на технологічній платформі, домашні завдання можна робити (і тут же перевіряти!) у мобільному додатку. Skyeng враховує не тільки рівень підготовки, але і темперамент, інтереси, стать і вік. Обговорюйте серіали, подорожі, вчіть тільки те, що потрібно вам, і займайтеся тоді, коли це зручно.

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Вчити англійську: Англійська мова онлайн