Англійська в аеропорту: як не втратити свій вихід до літака

Вже готуєтеся відправитися в подорож? Проходження реєстрації в аеропорту англійською викликає стрес навіть у рідній країні, тому ми знову зібрали для вас необхідні фрази, які допоможуть вам. Ви навіть можете роздрукувати їх в якості «шпаргалки» і тримати їх на всякий випадок в ручній поклажі. Ми пройдемо шлях через аеропорт крок за кроком, навчаючи Вас важливим словами і фразами.

Шлях в аеропорту англійською мовою: від прибуття за 2 години до зльоту і побажань доброго польоту!

anglijjskijj v aehroportu: kak ne poteryat svojj vykhod k samoletu14 Англійська в аеропорту: як не втратити свій вихід до літакаКоли Ви прибуваєте в аеропорт, а це зазвичай за дві години до реєстрації, Ви проходите до check-in desk (регистарции), де Ви почуєте ряд питань. Діалоги англійською в аеропорту зазвичай починаються з фраз:
“Where are you flying today?” або “what’s your final destination?” – (Куди Ви летите? Або Який Ваш кінцевий пункт призначення?) Вам потрібно назвати країну, в яку ви прямуєте.

Ви можете використовувати фразу “Here you go” кожен раз, коли даєте кому-небудь документи, гроші і т. д.
To check your bags – означає, що Ваш багаж відправиться всередину літака у вантажний відсік. Ручну поклажу “hand-luggage” (маленьку сумочку) Ви берете з собою в літак. Ручну поклажу будуть перевіряти через спеціальний рентгенівський апарат в зоні безпеки та охорони аеропорту.
anglijjskijj v aehroportu: kak ne poteryat svojj vykhod k samoletu15 Англійська в аеропорту: як не втратити свій вихід до літакаThe scale – це ваги, які ідентифікують вага багажу (45,0 кг наприклад).
A stopover or layover – це коли літак приземляється в іншому місті, перш ніж продовжити свій шлях до кінцевого пункту призначення.
Boarding passes – посадковий талон, який дає Вам дозвіл увійти в літак.
Коли починається посадка (boarding), це означає, що пасажири починають заходити в літак. Зазвичай посадка відбувається за 30-60 хвилин до зльоту літака.

Якщо вага Вашого багажу перевищує допустиму норму, Вам доведеться доплатити так звану «oversized baggage fee» or «overweight baggage fee».
“Please mark this bag as ‘fragile.” – якщо в одній із сумок є крихкі речі, які можуть сламаться/розбитися.
“Is the flight on time?” – Виліт вчасно? У відповідь зазвичай Вам скажуть «так» «the flight is on time» або «there’s a 20-minute delay» (Виліт затримується на 20 хвилин).

anglijjskijj v aehroportu: kak ne poteryat svojj vykhod k samoletu16 Англійська в аеропорту: як не втратити свій вихід до літакаАнглійська в аеропорту знадобитися. На деяких рейсах, Вас ймовірно чекає ще черга запитань:
“Did you pack your bags yourself?” – Ви пакували речі самостійно?
“Has your luggage been in your possession all the times?”- Ваш багаж був у вашому розпорядженні весь час?
“Are you aware of the regulations regarding liquids in your carry-on?” – Чи знаєте Ви правила, що стосуються рідин у Вашій ручної поклажі?
Зазвичай на ці запитання Ви даєте позитивну відповідь.
“Are you carrying any firearms or flammable materials?” – Ви перевозите з собою вогнепальну зброю або легкозаймисті матеріали?
“Have you left your luggage unattended any time?” – Ви залишали свій багаж без нагляду на деякий час?
“Has anyone given you anything to carry on the flight?” – Хто-небудь давав Вам якісь речі, щоб пронести їх в літак?
І відповідно на такі питання, ви відповідаєте «ні». Англійський розмовний в аеропорту допоможе вам уникнути незручних моментів)

Також в аеропорту Ви проходите кілька зон перевірки безпеки: по-перше це рентген Вашого багажу (put your bags through the X-ray machine), а Ви проходите через металодетектор. Дрібні металеві речі, такі як ключі, монети, брелоки покладіть в спеціальні пластикові контейнери (plastic bins).

anglijjskijj v aehroportu: kak ne poteryat svojj vykhod k samoletu17 Англійська в аеропорту: як не втратити свій вихід до літакаАеропорти поділяються на термінали (основні відділення аеропорту) і кожен з терміналів має багато виходів/воріт (gates), які ведуть до Вашого літака. Ось приклад деяких оголошень, які Ви можете почути чекаючи посадку:
“There has been a gate change.” – Це означає, що посадка відбуватиметься з інших воріт.
“United Airlines flight 880 to Miami is now boarding.” – це означає, що настав час посадки.
“Please have your boarding pass and identification ready for boarding.” – Приготуйте, будь ласка, Ваші посадочні талони і посвідчення особи, перед вчиненням посадки.
“This is the final boarding call for United Airlines flight 880 to Miami.” — це означає, що це остання можливість, щоб увійти в літак, перш ніж зачиняться ворота.

Усередині літака Вас привітають стюарти або стюардеси (flight attendants),вони будуть пропонувати Вам їжу і напої протягом усього польоту, а також допоможуть, якщо у Вас виникнуть які-небудь питання або труднощі.

Базова англійська мова в аеропорту потрібен. Ми чекаємо вас на заняттях в NES!

Читайте також:

  • Англійська в магазині: діалоги для вдалого шопінгу
  • Розмовна англійська в готелі: як отримати бажане
  • Розмовна англійська в ресторані: як не замовити бичачі яйця
  • Англійська для мандрівників: що потрібно знати в першу чергу?
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: