Англійська з носієм або російськомовним викладачем?

anglijjskijj s nositelem ili russkoyazychnym prepodavatelem  2 Англійська з носієм або російськомовним викладачем?

Дуже часто у людей виникає питання: «З ким краще вчити англійську: з носієм мови або з російськомовним викладачем?» На цей рахунок існує багато думок: одні стверджують, що носій краще за інших зможе навчити рідному для нього мові; інші вважають, що заняття з російськомовними викладачами набагато ефективніше.

Не можна сказати точно: носій – хороший, російськомовний – поганий або навпаки. У статті ми розглянемо, які переваги і недоліки занять в обох варіантах, та в якому випадку вам краще вибрати того чи іншого викладача.

Хто ж такий носій мови?

anglijjskijj s nositelem ili russkoyazychnym prepodavatelem  3 Англійська з носієм або російськомовним викладачем?

Носій мови – це чоловік, який народився і виріс в країні, де спілкуються на мові, що є йому рідним. Наприклад, ми з вами носії російської мови, тому що народилися і виросли в Росії, де говоримо цією мовою з дитинства.

Однак для освітніх цілей вам підійде далеко не кожен носій мови.

По-перше, у кожного носія різний рівень грамотності. Тобто людина сама може говорити з помилками, не знаючи граматичних правил, та все одно вважатися носієм цієї мови.

По-друге, навіть якщо людина чудово знає мову і всі правила, він просто може не вміти передати свої знання, тобто він не вміє навчати. Так, сам він відмінно користується ними, але поняття не має, як зрозуміло і доступно пояснити що-небудь іншій людині. Наприклад, всі ми знаємо російську мову. Але далеко не всі з нас можуть навчати російській мові.

Так що ви повинні розуміти, що навчати англійській повинен, не просто носій мови, а викладач-носій, у якого є своя методика і програма навчання.

Коли треба вчити англійська з носієм?

Заняття з носієм мови у першу чергу гарні, якщо ви хочете поліпшити:

1. Аудіювання, тобто сприйняття англійської мови на слух. Якщо ви навчитеся розуміти свого викладача-носія, то вам буде легше зрозуміти інших носіїв (або людей, що говорять на англійському). Однак це залежить від походження самого носія (див. пункт 3).

2. Розмовну мову. Дуже добре тренувати розмовна англійська з носієм. Чому? У вас просто не буде можливості перейти на російську мову, так що говорити англійською вам доведеться в будь-якому випадку. Важливо: в цьому випадку на заняттях саме ви повинні багато говорити, а не носій.

3. Свою вимову. Тут дуже важливо, звідки ваш викладач: з Америки, Англії, Австралії або Канади. Адже в кожній з цих країн має свої нюанси у вимові. Наприклад, якщо ви хочете говорити як англієць, вибирайте викладача з Англії.

Кому підійдуть заняття з носіями мови?

anglijjskijj s nositelem ili russkoyazychnym prepodavatelem  4 Англійська з носієм або російськомовним викладачем?

З носієм добре займатися, коли ваш рівень англійської мови – intermediate і вище. Тут мається на увазі не рівень, який визначив комп’ютерний тест, а ваш реальний рівень, який складається із знання теорії та вміння її використовувати (розмовний навик). Про те, як правильно визначити рівень, ми напишемо в наступних статтях.

Передбачається, що з таким рівнем ви повинні добре розбиратися в граматиці, знати нюанси і вміти добре говорити.

У цьому випадку такі заняття також будуть чудовою можливістю:

  • Розширити свій словниковий запас, поповнити його розмовними виразами, ідіомами, сленговими виразами.
  • Дізнатися про культуру країни: про святах, традиціях, правилах поведінки від перших осіб.

Для початківців вивчення англійської заняття з носієм не підійдуть. Розглянемо причини:

1. Правила англійської граматики важкі і заплутані.

Часом людині складно дається їх розуміння, навіть коли їх пояснюють російською мовою. Носій не завжди здатний пояснити різницю між російською і англійською граматикою, а саме її й треба вловити, щоб легко зрозуміти і запам’ятати правило.

Ми легше засвоюємо інформацію, коли нам пояснюють на прикладі чогось добре знайомого. Тобто правила англійської граматики будуть краще засвоєні, коли вам пояснять на прикладі російської граматики.

2. Боязнь і страх спілкування.

Таке «занурення» (адже заняття будуть англійською) є великим стресом для людини, погано розуміє мову. Адже якщо людина не зрозуміє, він не зможе використовувати.

Не отримавши результату від навчання, інтерес до англійської зменшиться. В результаті людина можете закинути мову і розчаруватися в своїх здібностях.

До нас на курс англійської для початківців іноді приходять люди, які так навчалися. Вони думають, що дійсно не здатні до англійської, але вирішує ще раз спробувати. У підсумку, коли їм все пояснюють і вони все розуміють, люди отримують результат і починають вірити в свої здібності.

3. Доведеться затратити більше зусиль і часу.

Щоб почати розуміти свого викладача-носія, вам доведеться дуже багато займатися самостійно поза уроку. Моменти, які російськомовний викладач вам пояснить за 10 хвилин, вам доведеться довго розбирати самостійно. Чи варто витрачати на це час? Навряд чи.

Заняття з російськомовним викладачем

anglijjskijj s nositelem ili russkoyazychnym prepodavatelem  5 Англійська з носієм або російськомовним викладачем?

Як і з носієм, дуже важливо, щоб людина не просто добре знав англійську мову, але і був здатний поділитися своїми знаннями. Тобто людина повинна бути викладачем, який знає, як навчати.

Заняття з російськими викладачами підходять для людей з будь-яким рівнем знань. Для початківців російський викладач буде кращим вибором, так як заняття з ним мають свої переваги:

1. Він сам пройшов ваш шлях.

Коли-то ваш викладач сам був «новачком» в мові і починав навчання з нуля. Він знає на своєму прикладі, з якими труднощами стикаються студенти і як їх подолати.

2. Легко пояснить правила.

Російськомовний викладач зможе пояснювати правила граматики набагато простіше і швидше. Якщо у вас виникнуть труднощі, то він легко приведе приклад знайомого нам російської мови.

3. Поставить правильну вимову.

Абсолютно невірно вважати, що російськомовний викладач не здатен поставити вам гарна вимова і навчити «живій» мові. Хороший викладач зможе зробити це нітрохи не гірше носія.

Варто зауважити, що слід звертати увагу на досвід викладача та його методику викладання. Хтось займається з вами за підручниками, як у школі, хтось проводить «живе» заняття, а хтось навчає через комп’ютерні програми. Якщо у викладача диплом і 30-річний стаж, це не дає вам гарантію в тому, що ви почнете розуміти і говорити англійською мовою. Важливо підібрати викладача, чия методика ефективна і дає результат, який ви хочете отримати.

Підсумок: хто ж краще?

Заняття з носіями підійдуть людям з високим рівнем англійської мови (intermediate і вище), які бажають вдосконалити розуміння англійської мови на слух, розмовний навик і вимову. Ще раз зазначу, що людина вже має знати граматику і вміти добре говорити англійською.

Початківцям і людям з невисоким рівнем англійської заняття з носієм будуть надто складними.

Заняття з російськомовними викладачами підійдуть людям з будь-яким рівнем знань. Якщо ваш рівень не нижче intermediate, або ви добре знаєте граматику, але не вмієте говорити чи відчуваєте з цим труднощі, то російський викладач буде кращим вибором для вас.

Неважливо з ким ви будете займатися, обов’язково враховуйте не тільки професійні заслуги викладача, але й особисті якості. Дуже важливо, щоб вам було комфортно і цікаво з вашим викладачем.

А які заняття ближче саме вам: з носієм або російськомовним викладачем? З ким ви займаєтеся чи плануєте займатися? Буду дуже рада почути вашу думку з цього питання в коментарях до статті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн