Англійська з носієм мови: за і проти

anglijjskijj s nositelem yazyka: za i protiv48 Англійська з носієм мови: за і проти

Сучасні технології дозволяють займатися англійською не тільки з викладачами з вашого міста і країни, але і з носіями мови з будь-якого куточка планети. Онлайн школи пропонують заняття з носіями (або, як їх називають англійською, Native Speakers) будь-якого рівня кваліфікації: від досвідчених викладачів з багаторічним досвідом роботи, до новачків, які тільки освоюють терені викладання.

Перепробувавши масу курсів і методів вивчення англійської мови, багато вивчають приходять до висновку, що єдине, що вони ще не пробували – займатися англійською з «нейт спікером».

Тому з приводу вивчення англійської мови з носіями існує маса різних думок, міфів, стереотипів. Мене дуже часто запитують: наскільки ефективні заняття з нейт спікером, варто спробувати, для якого рівня підійдуть уроки з носієм.

Однозначно відповісти на всі ці питання, звичайно, кожен повинен сам, але я можу допомогти, обговоривши з вами плюси і мінуси роботи з носієм мови.

Почнемо з того, що прийнято називати недоліками.

1.Заняття з носієм підійдуть не всім.

Навчання буде ефективно тільки в тому випадку, якщо ви вже не новачок в англійській, у вас є необхідна база граматики і багаж слів і виразів, достатній для того, щоб висловлювати думки, спілкуватися та розуміти мову на слух.

Якщо почати вивчення «з нуля» з професійним носієм, результат, звичайно, буде, але не швидкий, і досягнуть він буде набагато більш складним для вас шляхом. Перше ( а можливо, довгий час) час ви не будете розуміти, що вам пояснює ваш викладач, а будете слухати його, як радіо на незнайомій мові.

Тому якщо ваш рівень поки що початковий, то краще утриматися поки від занять з носієм і пройти курс з російськомовним викладачем. Він знає особливості вашого рідної мови, тому ваше навчання буде протікати набагато легше.

2. Не кожен носій мови – хороший викладач.

Володіти мовою, вільно розмовляти мовою і викладати його – це дві абсолютно різні речі. Багато вихідців з англомовних країн пропонують свої послуги в якості викладачів, проте якість такого викладання дуже низька. З народження розмовляючи своєю рідною мовою і не маючи уявлення про його структуру, принципи, правила, звичайний носій не зможе пояснити: «Чому?». Він відповість: «Тому що так правильно». Для того, щоб отримати право викладати англійську мову в якості другого або іноземної, носії проходять спеціальну підготовку, і отримують сертифікати CELTA, TEFL, TESOL.

Тому при виборі викладача обов’язково слід звертати увагу на кваліфікацію та досвід роботи.

3. Носіїв буває важко зрозуміти, вони говорять з акцентом.

Мені доводилося чути скарги на нерозбірливі акценти носіїв-викладачів, на те, що вони використовують дуже багато сленгу у своїй промові. Цей факт безпосередньо пов’язаний з попереднім, і свидительствует про нестачі професіоналізму.

Часто, якщо викладач-носій не має достатньої кваліфікації або досвіду роботи, він розмовляє з учнями так, як звик у звичайному житті, не замислюючись над темпом і правильністю своєї мови, а також над тим, які слова і конструкції, які можуть бути знайомі і зрозумілі, а які ні.

Але коли перед вами професійний та кваліфікований викладач, то він відразу оцінює ваш мовний рівень і підлаштовується під вас. Він використовує тільки ті слова і ту граматику, які ви з вашим рівнем будете здатні зрозуміти. Однак, якщо ваш досвід спілкування з іноземцями невеликий, то вам може здатися, що будь-який викладач говорить швидко і нерозбірливо, з незрозумілим акцентом. Але це справа часу, при регулярних заняттях ви звикнете і будете без проблем сприймати мовлення на слух.

4. Заняття з носієм мови коштують дорожче, ніж з російськомовним викладачем.

Вартість уроків з професійним викладачем-носієм, як правило, істотно вище, ніж з російськомовним викладачем. Це пов’язано з тим, що більшість носіїв проживають за кордоном, де вартість життя набагато вище, ніж в країнах СНД. На жаль, факт високої вартості зупиняє багатьох, хто хотів би займатися з носієм мови. Якщо на даний момент ви не можете дозволити собі заняття з нейт спікером, то не поспішайте засмучуватися. Російськомовні викладач не менш ефективно зможуть вас навчити англійської.

anglijjskijj s nositelem yazyka: za i protiv49 Англійська з носієм мови: за і проти

John (Native speaker)

Certificates: CELTA(PASS A), IELTS. Native speaker from the USA. Received his CELTA in 2001 and has been teaching since that time.

<

Тепер давайте звернемо увагу на переваги роботи з носіями мови.

1. Заняття з носієм мови допоможуть вам подолати мовний бар’єр.

Особливість навчання з носієм мови – те, що уроки зосереджені на розмовній практиці. Як ми знаємо, що так званий «мовний бар’єр» – це комплекс лінгвістичних і психологічних факторів.

Викладач – носій мови допоможе вам подолати обидва: ви будете одночасно розширювати і поглиблювати свої знання мови і в той же всемя позбавлятися від невпевненості і страху перед спілкуванням з носієм. Якщо до цього ви намагалися уникати спілкування з іноземцями, то на цей раз вам доведеться спілкуватися. Ви побачите, що вас розуміють, незважаючи на ваші помилки і ви будете почувати себе набагато комфортніше.

2. Ви почнете думати англійською швидше.

Одне з великих переваг – на уроці з носієм у вас не буде спокуси використовувати рідну мову. Адже викладач – носій його просто не розуміє! Тому при навчанні з носієм мови формується звичка висловлювати свої думки тільки англійською. Для того, щоб донести думку, потрібно думати і знаходити засоби: перефразувати, підбирати синоніми, пояснювати, використовувати міміку, жести. Коли учень знає, що єдина мова спілкування – це англійський, він починає інакше мислити. Наші російськомовні викладачі не відстають від носіїв і на заняттях використовують англійську мову. Учні відзначають, що навчання на одній мові набагато ефективніше, хоча і складніше.

3. На заняттях з носієм покращується ваше вимова.

Заняття з носієм – ідеальний варіант для тих, хто бажає оволодіти яким-небудь певним акцентом, наприклад, для переїзду в англомовну країну. Займаючись з native speaker, учень переймає його манеру говорити, вимовляти звуки, розставляти наголоси, використовувати інтонації. Не варто думати, що російськомовний викладач не зможе навчити вас правильному, нормативної вимови. Тим не менш, у російськомовних викладачів, навіть у тих, хто довгий час прожив за кордоном, не буде такого акценту, як у носія. Якщо певний акцент має велику важливість для вас – то вирушайте на пошуки викладача -носія мови з тієї країни і регіону, який вас приваблює.

4. Заняття з носієм – це своєрідна культурна середовище.

Викладач з англомовної країни – не тільки носій мови, але і носій культури своєї країни. Тому він як ніхто зможе присвятити вас в тонкощі культури своєї рідної країни, розповість про особливості побуту, традиції, , про яких ви не дізнаєтеся з телепередач або підручників. До того ж, викладачі-носії часто подорожують, живуть і працюють в різних країнах і завжди охоче діляться своїм досвідом. Таким чином, на заняттях учні мають можливість дізнатися про культуру інших країн «з перших вуст», що робить навчання ще більш цікавим.

Дізнавшись про те, які плюси і мінуси мають заняття з носієм, ви отримали мінімальне уявлення про те, чи підходить таке навчання вам. Діліться своїми думками в коментарях.

А може, ви вже займалися з native speaker teachers? Розкажіть нам про це, і, можливо, ваш досвід допоможе комусь прийняти правильне рішення.

До речі, до нашої дружної команди російськомовних викладачів приєднався John – носій мови з США, який має всі необхідні кваліфікації і вже понад 15 років успішно викладає англійську в різних країнах. Його досвід включає курси підготовки до екзаменів, курс бізнес-англійської мови з розмовною ухилом, курс загальної англійської і звичайно, розмовний курс.

Якщо заняття з носієм мови вас зацікавили, то John допоможе вам удосконалити вашу англійську і піднятися на новий рівень.

Звісно, скільки людей – стільки думок. Існують як противники, так і прихильники навчання з викладачами-носіями.

Але, в будь-якому випадку, спробувати варто. Тільки так ви зможете особисто оцінити і зробити висновок про те, наскільки заняття з native speaker teacher ефективні особисто для вас.

Якщо вам необхідні уроки з носієм мови – ми з задоволенням вам допоможемо! Записуйтеся на безкоштовне вступне заняття і спробуйте наш англійська по Скайпі!

Успіхів вам! Залишайтеся на зв’язку!

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн