Англійські картки для дітей швидко запам’ятовуємо слова

Якщо ви прихильник раннього навчання англійської мови ваших дітей, то напевно ставите питанням, як зробити це правильно, щоб не принести шкоди вашому ніжному, такому вразливому і гаряче улюбленому створення. Десь інтуїтивно ви відчуваєте, що наочний матеріал, для того щоб ваша дитина не заснув на першому ж уроці, не повинен виглядати як звичайний підручник. Напевно, ви чули вже про якихось англійських картках, за допомогою яких ваші сусіди, знайомі, колеги на роботі вчили мові своїх дітей?

Як відбувається запам’ятовування слів за картками

anglijjskie kartochki dlya detejj bystro zapominaem slova Англійські картки для дітей швидко запамятовуємо словаКартки зі словами на англійській для дітей

Одного разу Гленн Доман, знаменитий американський лікар і письменник, виявив, що якщо написати слово на шматочку картону і показувати малюкові протягом однієї секунди, то він запам’ятає його. Таким чином, він, використовуючи унікальні можливості дитячого мозку, швидко навчив читати і маленьких дітей, причому вони через якийсь час могли вже читати не тільки слова, а цілі речення і навіть книги. А в якості першого наочного матеріалу для зовсім вже малюків, він виготовив картки-картинки, де були зображення найбільш впізнаваних дітьми об’єктів разом з написами.

Вивчення англійської за допомогою карток будується точно також. Ви показуєте дитині з картинкою і говоріть чітко, що зображено на ній: кішка, пташка, м’яч, яблуко, машина. В картинках повинно бути те, що оточує малюка і зрозуміло йому. Просіть його повторити ці слова за вами і протягом дня ще двічі повертаєтеся до пройденим картками. На інший день додаєте ще кілька нових і також три рази займайтеся з ним, і не забувайте три рази повторювати вже вивчені слова.

Читайте також:  Мультфільми для навчання англійської мови дітей та дорослих

Як виглядають англійські картки

anglijjskie kartochki dlya detejj bystro zapominaem slova1 Англійські картки для дітей швидко запамятовуємо словаТепер про те, як виглядають сучасні картки для дітей. Бувають два види:

 • і картинка і назва зображені на одній стороні (слово зазвичай внизу)
 • картинка на одній, назва на інший.

Слова зазвичай пишуть на двох мовах, щоб дитина міг робити двосторонній переклад.
Є сьогодні дуже багато наборів карток на різні теми: алфавіт, цифри, тварини, рослини, іграшки, машинки, люди і багато іншого.

anglijjskie kartochki dlya detejj bystro zapominaem slova2 Англійські картки для дітей швидко запамятовуємо словаКупуючи картку, переконайтеся, що вона зроблена саме як картка «біт інтелекту»: у ній має міститися лише один біт інформації і нічого зайвого. Це означає —

 • зображення повинно бути чітким і зрозумілим: діти не повинні думати, що перед ними — індик або свиня;
 • ніяких зовнішніх фонів: наприклад, курка, позує на тлі мальовничого двору, заповненого пташиної братвою;
 • одиничність об’єкта: якщо написано слово «курка», значить має бути тільки курка, а не зворушливе сімейне фото, типу «курка і курча»

Чому легше запам’ятовувати слова за картками

Начебто так просто: показуємо одну-дві секунди, вимовляємо чітко і ясно слово, обов’язково даємо дитині в руки потримати, понюхати і навіть пожувати. (Ні, мабуть, пожувати давати не будемо, так як наші картки швидко прийдуть в непридатність). А просто запам’ятати за картками легше, тому що запам’ятовування йде за допомогою майже всіх наших органів почуттів. Ну звичайно, головне тут зір і слух. Але навіть і те, що ці картки такі приємні на дотик, новенькі, ще навіть пахнуть новизною, їх можна взяти, перебирати і розглядати, і, головне, вони твої! — все це дуже і дуже важливо для дітей.

Намагайтеся використовувати не тільки зовнішнє зір малюка, а й внутрішнє. Коли запам’ятовуєте предмет, обов’язково просіть дитину, щоб він представив його спочатку в уяві. Звичайно, йому незрозуміло ще, що таке уява, тому просіть малюка, перед тим як він буде шукати картку, наприклад: «А ну-ка, ти пам’ятаєш ту собачку, ми з нею познайомилися вчора? Давай знайдемо її». Запам’ятовування відбувається завдяки асоціаціям, які зберігаються в уяві дитини.

Читайте також:  Даний час в англійській мові: утворення та вживання

Необхідні умови навчання

Напевно, зайве говорити, що без запам’ятовування і повторень вивчити англійську мову навіть дітям з феноменальною пам’яттю важко. Тому не намагайтеся вивчити як можна більше карток за день. Малюк, звичайно, здатний їх запам’ятати, але без повторення він так само швидко їх забуде.

Чому потрібно показувати одну картку недовго й по кілька разів? Діти не можуть довго зосереджуватися на чомусь одному. Поспостерігайте за своїм малюком: його очі, як маленькі об’єктиви, намагаються зафіксувати відразу всі навколо, а голова, як перископ, обертається на всі боки. І не треба кричати і обсмикувати: ваша дитина знає, що він повинен встигнути, поки він маленький, і комп’ютер в мозку у нього ще новенький, незахламленный тоннами інфи, як у нас, дорослих.

В якій обстановці має відбуватися навчання? У самій теплою і комфортною для малюка:

  • використовуйте час підвищеної активності;
  • закінчуйте заняття раніше, ніж він втомиться;
  • не будьте злим драконом в уяві дитини, але і занадто добреньким теж.

До чого призводить задобрювання дітей цукерками за кожне правильно відгадане слово? До того, що через якийсь час ваше чадо відмовиться вчитися без цукерок, і ще до цукрового діабету, адже діти запам’ятовують дуже швидко, і ще у вас дуже швидко закінчаться гроші на цукерки.
anglijjskie kartochki dlya detejj bystro zapominaem slova3 Англійські картки для дітей швидко запамятовуємо слова

Де можна придбати ці чудові картки для вивчення мови?

Можна скачати в інтернеті або виготовити самим, завантаживши сподобалися картинки, наклеївши їх на картонки, красиво і зрозуміло підписавши. Якщо не хочеться возитися самим і хочеться чогось професійного, то ви можете придбати англійські картки тут: Картки для ефективного навчання дітей англійської мови

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: