Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грант

В останні кілька років спостерігається масовий виїзд за кордон на навчання, роботу і, відповідно, на постійне проживання українських громадян. Сьогодні, коли цього достатньо просто домогтися, – було б бажання – кількість іммігрантів тотально збільшується.

Якщо ви прагнете отримати вищу освіту за кордоном, пройти мовні курси або підвищити рівень кваліфікації, можете вибрати два способи реалізації задуманого: звернутися до фахівців за допомогою в оформленні всіх необхідних документів або зробити це самостійно. У роботі з різними агентствами головне – вибрати надійне, з кваліфікованими працівниками. Індивідуально доведеться пропрацювати набагато більше інформації і пустити всі сили на здійснення своїх планів.

Безкоштовна освіта за кордоном – це не міф. Потрібно всього лише кілька факторів, щоб отримати стипендію або грант для навчання за кордоном. Про що йде мова, ми вам розповімо.

besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant10 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантДалеко не всі можуть собі дозволити поїхати за кордон здобувати і розвивати знання і вміння. Мало того, що навчання за кордоном досить дороге, так ще і доведеться думати про місці проживання, харчування та інших потребах. В цілому поїздка влетить у копієчку. Тому у вузах і передбачені стипендії та гранти не тільки для «своїх» студентів, але і для іноземців. Стипендія може частково покривати плату за навчання, проживання та інші витрати. Надається вона за успішне навчання, громадські досягнення.

А ось грант – це фінансова допомога з боку держави, університету або спонсора, не вимагає повернення коштів, для навчання, реалізації проекту, дослідження. При цьому найчастіше він покриває всі витрати на навчання (іноді навіть включаючи переліт, проживання, оформлення візи тощо). Для того щоб отримати грант необхідно надати документи, підтверджуючі нездатність оплачувати все самостійно.

Міжнародні стипендії та гранти

Інформацію про актуальні стипендії та гранти в іноземних університетах зазвичай можна знайти на офіційних сайтах тих самих університетів. Але врахуйте, не достатньо просто знати, що в якійсь країні, якомусь інституті є стипендіальні програми для іноземців, важливо провести докладне дослідження всієї інформації з даного питання.

besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant11 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантВибирайте навчальний заклад і програми, які відповідають вашій спеціальності або близькі до неї, так у вас буде більше шансів отримати стипендію або грант.

besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant12 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантУточніть, які вам потрібні документи для отримання фінансової допомоги. Зверніть особливу увагу на вимоги до кандидатів.

besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant13 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантОрієнтуючись на терміни дії пропозиції, починайте збирати та оформляти ті самі документи. Не забудьте про візі!

besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant14 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантЗнову-таки, уточніть, що покриває собою стипендію або грант: які витрати візьме на себе приймаюча сторона, а що вам доведеться оплачувати самостійно.

Читайте також:
Як написати твір з англійської мови

При підготовці документів: заяви, резюме, рекомендацій та мотиваційного листа на тему, чому саме ви повинні отримати грант, звертайте увагу на правдивість, лаконічність і чіткість зазначеної інформації. Відправляючи свої дані в комісію з розгляду кандидатів на місце стипендіата, будьте готові, що пройде від 2 до 6 місяців, поки з вашого питання приймуть рішення і дадуть відповідь.

Як отримати грант в Україні

Система отримання грантів трохи спрощується, якщо ви вирішили зайнятися цим питань на батьківщині. besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant15 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантПункт ознайомлення з вузами та їх програмами залишається незмінним, так само як і вимоги, вдвигается до вступників, в тому числі – прекрасна успішність, відмінне знання іноземної мови, чітке обґрунтування того, навіщо вам потрібно поїхати навчатися за кордон.

В Україні гранти на безкоштовне навчання за кордоном оформляє фонд Віктора Пінчука. У всіх бажаючих є можливість отримати фінансову допомогу, потрібно всього лише довести, що ти її гідний.

Фонд оплачує 60% вартості всього курсу навчання. Іншу частину суми студент повинен сплатити самостійно, але погодьтеся, що це чудове пропозицію. Тим більше, що можна вибрати один з кращих університетів, що входять в TOP-200 The Times Higher Education.

Отримання гранту у Великобританії

Навчання у Великобританії, перш за все, перспективно, плідно і відкриває широкі можливості для власника британського диплому. besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant16 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантВступити до вузу або на мовні курси не завжди легко, але можливо. Просто потрібно врахувати всі нюанси і гарненько підготуватися. Як? Шанси збільшаться, якщо ви здасте іспит IELTS і пройдете, безпосередньо в Англії, підготовчий курс для іноземних студентів – Foundation або Pre-Masters.

Що ж стосується стипендій та грантів, що надаються в країні, вони актуальний цілий рік. Тому деякі студенти оформлюють стипендію вже під час свого навчання. Шансів отримати стипендію більше, якщо ви відрізняєтеся особливими успіхами в навчанні, спорті або громадській роботі. Стипендії та гранти в Великобританії отримують також люди, які не є студентами. Деякі навчальні заклади зацікавлені в залученні талановитих молодих людей – потенційних фахівців, тому пропонують повне або часткове забезпечення іноземцям. Але претендентам все одно потрібно довести, що саме один з них гідний отримати можливість безкоштовного навчання і при цьому внести неоціненний вклад у розвиток тієї чи іншої сфери діяльності.

Інформацію про навчання у Великобританії, стипендії та гранти від держави, громадських організацій ви можете знайти на сайті Британської Ради.

Отримання гранту в США

Найпопулярнішою програмою з безкоштовного навчання в США є програма besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant17 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантФулбрайта, яка надає студентам можливість приїхати в Америку отримувати магістерську або аспірантську ступінь, проводити дослідження завдяки освітнім грантами. Вони покривають витрати на саме навчання, медстраховку, транспортні витрати, а також включають в себе виплату стипендії. Всі поїздки фінансується Держдепартаментом США. Правила прийому заявок не менш суворі, ніж у Сполученому Королівстві. На гранти можуть претендувати іноземні студенти, які вже навчаються в одному з вузів Америки, ті, хто пише кандидатську дисертацію і грант необхідний їм для науково-дослідної роботи і т. п. Але, зверніть увагу, що після закінчення навчання, уряд зобов’язує вас повернутися в свою країну. Все спрямоване на те, щоб зміцнити культурно-академічні зв’язки між громадянами Штатів та інших країн.

Читайте також:
10 різних способів сказати «ні» англійською мовою

Почати займатися отриманням стипендії або гранти можна і в рідній країні, все залежить від обраного університету та конкретної програми. Але основні етапи оформлення і отримання гранту в США такі:

besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant18 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантПідбір цікавої програми навчання.

besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant19 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантОформлення необхідних документів. Цим пунктом приділяйте особливу увагу!

besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant20 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантПісля відправки на розгляд комісії розширеної інформації про себе, анкета студента (якщо пощастить) проходити особливий конкурс, за результатами якого він пройде далі і допустится до здачі іспитів, або ні.

besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant21 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантПісля іспитів на підтвердження ваших мовних знань, конкурсант готовий до співбесіди. І ось тут потрібно сповна проявити себе, розповісти про свої досягнення та цілі, перспективи.

besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant22 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантПісля всіх етапів експертна комісія ще раз розглядає кандидатуру студента – це займає близько 4-7 місяців – і виносить своє рішення.

Після успішно завершеного відбору можна готуватися до виїзду за кордон на навчання. Часу для оформлення візи і всієї супутньої документації буде достатньо: хоч підбір студентів і проходить близько півроку, всіх прийнятих до внз іноземних студентів сповіщають заздалегідь.

Як показують дослідження, більше шансів отримати грант в США у тих, хто займається точними, природничими, технічними науками. Чомусь гуманітарні науки не так популярні. Пояснюється це тим, що держава заохочує розвиток тих галузей, до яких прагне лідирувати. Але, як кажуть, хто не ризикує – той не п’є шампанського!

Отримання гранту в Канаді

У Канаді ж справи з гуманітарними науками йдуть простіше. Якщо ви хочете отримати диплом у сфері природничих, інженерних, гуманітарних, соціальних наук і медицини – вам сюди! Щоправда, механізм отримання фінансової допомоги на навчання тут трохи відрізняється від США і Британії. Спочатку студент вступає в обраний вуз своїми силами і тільки потім може бути рекомендований деканатом на стипендію.

Безсумнівним плюсом є те, що українські атестати визнають у канадських внз. Це істотно полегшує надходження українських громадян у закордонне вищий навчальний заклад. Але ніхто не відміняв високий бал успішності, без нього справи не буде.

besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant23 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантПеред вступом в університет Канади, можна ще кілька років провчитися в коледжі: підтягти знання з окремих предметів, розвинути мовні навички.

Читайте також:
Present Perfect Continuous Tense.

Гранти на навчання в Канаді видаються найчастіше магістрам, рідше – бакалаврам. При цьому варто подати на розгляд свою презентацію або документи, що підтверджують дослідження в науковій діяльності.

Найпопулярнішою в Канаді стипендією є фінансова допомога від Фонду Трюдо. Подавати документи можуть студенти-аспіранти, які точно знають, чого хочуть досягти і мають власні розробки в певній сфері діяльності.

Канадські внз – одні з лідерів у світових рейтингах навчальних заклад, а канадський диплом визнається в усьому світі. Тому якщо мрієте здобути вищу освіту за кордоном, спробуйте поступити до університету в Канаді!

Отримання гранту в Австралії

В Австралії найпопулярніша програма з отримання стипендій і грантів для іноземних студентів – Endeavour Awards, besplatnoe obuchenie za granicejj: kak poluchit grant24 Безкоштовне навчання за кордоном: як отримати грантяка дозволяє молодим і талановитим студентам отримати якісну вищу освіту безкоштовно і проводити дослідження на базі різних університетів. Ці стипендії та гранти можуть бути як довгостроковими, так і короткостроковими. Все залежить від обраної програми навчання і навчального закладу.

З державними стипендіями справи в Австралії йдуть трохи гірше, ніж, скажімо в США, але при цьому є ряд організацій, університетів і коледжів, які пропонують програми фінансової підтримки. Важливу роль при цьому відіграють успішність студента, його досягнення, а також спеціальність, яку в подальшому студент планує розвивати. Найчастіше, університетські стипендії та гранти призначені для магістрів і аспірантів, як і в Канаді, але є й такі, які доступні бакалаврам.

Оскільки українська система освіти істотно відрізняється від австралійської, при бажанні поїздки на навчання до Австралії, необхідно врахувати ряд особливостей. Допоможе ознайомитися зі списком австралійських коледжів і університетів, їх навчальними курсами, стипендіями та грантами, можливими для получениями іноземними громадянами, сайт. А на сайті Департаменту Імміграції та Громадянства Австралії для іноземних студентів ви дізнаєтеся як отримати студентську візу в Австралію, узенаете про можливості роботи під час навчання за кордоном та іншу корисну інформацію для законного перебуваючи в країні.

Що ж, якщо ви вирішили поїхати на навчання за кордон, спробуйте отримати фінансову допомогу від держави або благодійної організації, не соромтеся пробувати свої сили і подавати документи на стипендію або грант.

Покращуйте свої знання, розвивайтеся, творіть! Приємним бонусом до зекономленим грошей буде можливість подорожувати: насолодитися світовими багатствами і новими знайомствами. А диплом світового стандарту дозволить поліпшити якість життя і призведе до фінансового благополуччя.

Приходьте в NES на цікаві і такі корисні уроки з носіями мови. Повірте, набуті знання обов’язково стануть вам у нагоді!

Якщо Вам сподобалася стаття, Ви завжди можете відзначити

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн