Бізнес-англійська: популярні фрази і лексика для переговорів

biznes anglijjskijj: populyarnye frazy i leksika dlya peregovorov21 Бізнес англійська: популярні фрази і лексика для переговорівДілова англійська – тема досить широка і цікава. Кожна галузь і спеціальність має специфічну лексику. Щоденні зустрічі з колегами, переговори з партнерами, спілкування по телефону та електронною поштою – все це вимагає особливих навичок і широкого словникового запасу.

Профільна бізнес лексика англійською визначає рівень кваліфікації працівника. Але, варто відзначити, що мало знати якісь «робочі» вирази, важливо мати професійні вміння. Саме тому ефективне навчання відбувається під час роботи, а всі необхідні навички спілкування приходять з досвідом.

У даній статті ми звернемо вашу увагу на бізнес-фрази англійською, розповімо про правильному складанні резюме, нагадаємо про ділової документації та про спілкування по телефону англійською мовою.

Англійська для бізнесу

Хочеться почати з дієслів must, should, to be, to have. Чому вони важливі? По-перше, дієслово must, що виражає певну обов’язок, вживається тільки у разі, якщо ви звертаєтеся до підлеглого собі співробітникові. Якщо ви застосуєте наказовий висловлювання у розмові з колегами або, ще гірше, з начальством, це може викликати негативну реакцію. В цьому випадку краще використовувати дієслова should, to be і to have.

Наприклад: You must prepare documents to sign (Ви повинні підготувати документи на підпис), If you feel bad you should stay home (Якщо ви відчуваєте себе погано, вам варто залишитися вдома), You have to submit all papers to the embassy (Ви повинні надати всі папери в посольство).

Висловлюйте прохання з допомогою модальних дієслів can, could, would, may. Вони звучать більш ввічливо: I Could use your computer to write an email? (Можна я використовую твій комп’ютер, щоб написати листа?), Would you mind finishing the report? (Ти не міг би закінчити звіт?), May I come a little later tomorrow? (Можна я прийду трохи пізніше завтра?).

Читайте також:
Англійська для автолюбителя: необхідні назви і вирази

Англійська: бізнес-лексика

Важливу частину роботи будь-якої компанії складають бізнес-переговори. Провести ділову зустріч з максимальною результативністю – мистецтво. А провести її на іноземній мові – видатний талант. Крім невербальних жестів, що виражають діловий настрій і спокій, необхідно впевнено справлятися з комунікацією формою спілкування, тобто, говорити чітко і по суті.

Під час бесіди вам знадобляться такі вступні виразу:

 • Let’s get on to the point of… (давайте приступимо до справи)
 • First comes… (насамперед)
 • In the first place…, in the second place… / First …, then … (по-перше, по-друге)
 • What do you make of it (що ви про це думаєте?)
 • I’m afraid I had something different in mind (боюся, я думав інакше)
 • From my perspective… (з моєї точки зору)
 • We’ll think it over (ми обміркуємо це)
 • To sum up the main points… (підводячи підсумки)
 • I agree with you on that point (я згоден з вами в цьому)
 • Thank you for attention! (Спасибі за увагу!)
 • Бізнес-листування англійською та телефонна бесіда

  biznes anglijjskijj: populyarnye frazy i leksika dlya peregovorov22 Бізнес англійська: популярні фрази і лексика для переговорівЯкщо у вас є необхідність у письмовій формі спілкування з клієнтами, партнерами та колегами, вищенаведені фрази також можете використовувати. Але складаючи лист, у вас повинна бути чітка структура звернення: привітання (наприклад, Dear Mr, Mrs, Miss or Ms), виклад проблеми, прохання, подяки (I am writing to…), висновок і підпис (один з варіантів – Best regards). Докладніше про те, як грамотно вести листування читайте в наших статтях Як написати діловий лист англійською мовою та Ділове листування англійською: корисні фрази.

  Що ж стосується телефонної розмови, такі переговори не менш важливі. Ви не бачите співрозмовника, а він вас, тому інтонація відіграє велику роль. Крім загальних фраз ділового етикету, говорите лаконічно, спокійно і чітко. Насамперед, представтеся: Hello! My name is… Далі, викладіть суть дзвінка: May I speak to…, I would like to leave a message…,а після вирішення всіх питань ввічливо попрощайтеся. Більш широко тему розмови по телефону ми розглядаємо у статті Розмова по телефону англійською мовою: ALLO?

  Читайте також:
  Конструкція should have done.

  Загальні правила бізнес-англійської дають уявлення про особливості вживання тих чи інших фраз та словосполучень. Всі нюанси напрацьовуються з часом і досвідом. Не бійтеся помилятися, бійтеся нічого не робити! Вивчайте англійську з нами в NES, працюйте старанно, і всі старання окупляться радістю, успіхом і добробутом!

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Вчити англійську: Англійська мова онлайн