Чи можна вивчити англійську мову без граматики?

mozhno li vyuchit anglijjskijj yazyk bez grammatiki  60 Чи можна вивчити англійську мову без граматики?

Граматика англійської доставляє чимало труднощів кожному, хто вивчає мову. Тому, вирішивши полегшити собі життя, деякі стверджують, що знати граматику зовсім не обов’язково.

Адже спілкуватися з іноземцями можна і без неї, досить вивчити розмовні фрази та найбільш уживані слова. Навіть якщо пропозицію ви побудуєте неправильно, вас все одно зрозуміють.

Чи Так це насправді? Навіщо взагалі потрібна граматика англійської мови?

У статті я відповім на ці питання і розповім, чому граматика доставляє так багато труднощів, і як це виправити.

Також я дам вам посилання на статтю «Як правильно вчити граматику англійської мови».

Давайте почнемо.

Чому існує твердження, що знати англійську граматику необов’язково?

mozhno li vyuchit anglijjskijj yazyk bez grammatiki  61 Чи можна вивчити англійську мову без граматики?

Давайте згадаємо, як ми вчили англійську в школі? Майже всі уроки були присвячені вивченню граматики. Ми заучували напам’ять правила, робили письмові тести і вправи.

Але який результат ми отримали?

Ми не могли самого головного – говорити англійською.

Адже весь час занять приділялося теорії і письмовим вправам, а розмовна практика практично відсутня.

Тому, в кращому випадку, ми розуміли правила і могли розповісти їх. У гіршому, мали “кашу” в голові з теоретичних знань.

Чому деякі люди вважають, що необов’язково знати граматику?

Щоб вам було зрозуміліше, я хочу розповісти вам одну історію.

Одна моя знайома поїхала працювати нянею в Америку. Англійська мова вона не вчила, отже, правил граматики не знала.

Приїхавши, вона всім розповідала, що вивчивши розмовні фрази і слова, вона цілком могла висловлюватися за кордоном.

Читайте також:  BBQ party від Native English School on September 19th

Так невже граматика і справді не важлива?

Є в цій історії нюанс, який розкривав секрет її успіху.

Нянею вона була в російськомовній родині, тому могла спілкуватися з ними і дитиною російською мовою. А англійською вона спілкувалася тільки з продавцями в магазині, офіціантами і т. д. Вони, звісно, розуміли, що вона хоче, завдяки вивченою словами і мови жестів.

Тобто розмовних слів і фраз їй цілком було достатньо для «виживання», а в повноцінному спілкуванні англійською мовою, вона не потребувала.

Так як більшість її знайомих, вивчали англійську в школі, знали якісь правила, але зовсім не могли говорити, то серед них швидко поширилася ідея, що знати граматику необов’язково, адже, щоб говорити, достатньо просто вивчити якісь фрази і слова.

Так навіщо потрібна граматика, і чи можна обійтися без неї?

Бонус: Хочете легко вивчити англійські часи? Запишіться на безкоштовний урок в Москві і дізнайтеся, як легко освоїти часи і почати говорити на англійській за 1 місяць за методом ESL!

Граматика – це кістяк, на який ми нанизуємо слова. Тобто саме граматика дозволяє нам складати слова в пропозиції, щоб висловлювати свої думки.

Завдяки граматиці:

1. Співрозмовник розуміє, про що ми говоримо

Саме граматика допомагає зрозуміти, що ви розповідаєте про події минулого, про своїх планах на майбутнє або ви взагалі зайняті цим в даний момент.

Наприклад, візьмемо набір слів:

I buy dress.
Я купити плаття.

Ви можете відразу зрозуміти, про що йде мова? Я купила сукню? Я збираюся його придбати? А може бути, купую в даний момент?

А тепер додамо час Future Simple (простий майбутнє):

Читайте також:  Безкоштовний семінар: Як знайти область діяльності, де ви можете і хочете стати видатною?

I will buy a dress.
Я куплю сукню.

Тобто відразу стає зрозуміло, що я кажу про майбутньому дії.

2. Мова стає правильною і красивою

Погодьтеся, завжди приємно спілкуватися з людиною, яка говорить правильно. До того ж правильне використання граматики робить мову не тільки правильно, але і красивою.

Але чому вивчення граматики доставляє стільки труднощів?

Чому граматика англійської мови доставляє стільки проблем?

mozhno li vyuchit anglijjskijj yazyk bez grammatiki  62 Чи можна вивчити англійську мову без граматики?

Є дві основні причини:

1. Ви не розумієте її

Коли ви займаєтеся з викладачем, однією з основних його завдань є – пояснити вам граматику простою мовою. Ви повинні зрозуміти логіку застосування правила і його суть.

Однак у багатьох школах англійської не пояснюють правила зрозумілою мовою, а тільки використовують підручники. Таке навчання є неправильним.

З-за того, що ви не до кінця розібралися з одним матеріалом і перейшли до іншого, у вас в голові виникає “каша” з правил, і вам складно зрозуміти що-небудь.

Що робити?

Не потрібно вчити правило напам’ять, головне зрозуміти логіку його використання. Якщо ви займаєтеся з викладачем і не зрозуміли чого-то, відразу попросіть пояснити вам.

Хороший викладач пояснить ще раз, намалює, призведе приклади, а якщо потрібно навіть розігрує сценки, щоб ви все зрозуміли.

Якщо ви займаєтеся самостійно, то знайдіть зрозумілий матеріал. Наприклад, у нас в розділі “Все про граматику”, ми намагаємося пояснювати правила простою мовою.

2. Ви не використовуєте її

Знання граматики марно, якщо ви не вмієте використовувати її на практиці.

Чи є сенс заучувати напам’ять, як керувати машиною і не сідати за кермо? Чи надовго ці знання залишаться у вашій голові, якщо ви їх не використовуєте?

Так само і з англійською мовою, якщо ми не практикуємо те, що вивчили, то вся теорія, забувається і перемішується в голові. Саме тому, якщо ви не використовуєте пройдені правила в розмові, вам доводиться постійно повторювати їх.

Читайте також:  Англійські прислів'я з перекладом

Що робити?

Відразу вчіться застосовувати граматику і використовувати її. Для цього кожне правило відпрацьовуйте на практиці. Так ви будете використовувати його на автоматі, тобто вам не доведеться тримати його в своїй голові.

Докладно, як правильно вчити граматику англійської, я розповідала вам тут.

А тепер давайте відповімо на головне питання.

Чи можна вивчити англійську мову без граматики?

Ви зможете говорити англійською без знання граматики, вивчивши слова і фрази. Але ви ніколи не зможете робити це правильно і красиво. Тому вашому співрозмовнику буде складно зрозуміти вас і підтримати діалог.

Однак немає сенсу заучувати правила граматики і приділяти весь час їх вивчення. Вам потрібно вчитися використовувати пройдену граматику у своїй промові. А для цього вам треба практикуватися. Адже просто знати теорію марно.

Тому на заняттях тільки 20% часу уроку має бути відведено на теорію (вивчення правил), а 80% – на практику, тобто використання цих правил у своїй промові.

Вчіть граматику правильно – відпрацьовуйте кожну пройдену правило на практиці, складаючи пропозиції, відповідно йому. І тоді ви отримаєте найголовніший результат – зможете правильно і красиво говорити англійською.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: