Чи варто віддавати дитину в мовну школу – Плюси і мінуси

stoit li otdavat rebenka v yazykovuyu shkolu   plyusy i minusy10 Чи варто віддавати дитину в мовну школу   Плюси і мінуси

Чи варто віддавати дитину в мовну школу? Не всім батькам деколи вистачає часу, знань, а частіше просто терпіння, щоб проводити заняття англійською мовою самостійно. Тоді постає питання: або припиняти заняття взагалі і задовольнятися шкільною програмою, або найняти репетитора, або віддати дитину в мовну школу.

А може, відправити чадо за кордон вивчати англійську мову? До речі, про мовних курсах за кордоном ви можете дізнатися на цьому сайті.

У цій статті ми поговоримо про достоїнства і недоліки сучасних мовних шкіл.

Мовна школа, що таке взагалі таке? Модне назва для курсів англійської? І так, і ні. У мовних школах, як правило, вчать мову дійсно курсами залежно від мети (розмовний, бізнес-англійська, підготовка до іспитів і т. д.) і рівня володіння (від Beginner до Advanced).

Так де ж у всій цій системі знаходяться дитячі курси? Частіше всього окремо від інших програм, т. к. специфіка та методика навчання англійської мови дітей дуже сильно відрізняється не тільки від дорослих занять, але і від будь-яких шкільних уроків.

Давайте розглянемо, які особливості присутні у навчанні дітей в мовній школі:

1. заняття носять пізнавально-розважальний характер;

2. форма занять — переважно ігрова;

3. дуже багато наочних посібників;

4. системність знань — не головне;

5. мета занять — отримання знань, а емоцій;

6. вивчення лексики через пісні, вірші, мультфільми;

7. порівняно малий упор на граматику.

Список можна ще довго продовжувати, це всього лише основні моменти.

Дійсно, якщо ви колись ходили в мовну школу, щоб підтягнути свою розмовну англійську до рівня Intermediate, то не варто очікувати, що заняття вашої дитини будуть схожі на ваші уроки. Подивіться це відео.

Діти ні хвилини не сидять за партами. Може, урок і малоінформативний, але зате діти отримують дуже багато емоцій, а це найголовніше в навчанні до 9-10 років.

До інших плюсів мовних шкіл можна віднести:

  • спілкування та соціалізація — нові друзі, нове коло інтересів — все це, безсумнівно, піде на користь вашій дитині;
  • можливість чути чисту англійську мову — часто в мовні школи запрошують працювати іноземців (native speakers), такі курси зазвичай коштують дорого, але вони того варті: дитина занурюється в мовне середовище, можна сказати, не виходячи з будинку;
  • дух змагань — діти змагаються один з одним за право все знати і все розуміти, це мотивує їх навчання;
  • систематичність — курси англійської для дітей, як правило, йдуть кілька разів на тиждень протягом усього навчального року, тому міцно входять в розклад дитини;
  • кваліфіковані педагоги — заняття з дітьми набагато складніше занять з дорослими (дитини потрібно постійно заохочувати і підтримувати інтерес), тому випадкових людей на курси англійської для дітей практично немає.

Але є і мінуси:

  • як правило, відсутність будь-якої програми — діти вчаться всьому помаленьку і часто роблять одні й ті ж вправи, поки не освоять потрібний матеріал;
  • вартість навчання — академічну годину на курсах в мовних школах коштує десь від 300 руб., є заклади, де ця сума може досягати і 1000-1500 руб. приблизно за ці ж гроші можна найняти репетитора для індивідуальних занять;
  • низький рівень освоєння мови — як не сумно, у групах діти часто відволікаються один на одного, тому запам’ятовування відбувається гірше, ніж коли дитина тет-а-тет з педагогом;
  • інтереси конкретно вашої дитини враховуються мало — якщо раптом вашому малюку стане нецікаво, то вчитель навряд чи змінить програму заняття, щоб підлаштуватися під потреби вашої дитини.

Резюмуємо. Складно відповісти, чи варто віддавати дитину в мовну школу. Дивлячись, що ви бачите в якості мети. Якщо «повчити» мову через гру, завести нових друзів і відмінно провести час, то однозначно варто! Якщо ви очікуєте, що ваша дитина заговорить англійською після відвідування мовної школи, то краще подумайте про індивідуальних заняттях або занурення в мовне середовище на якийсь час.

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн