Чи варто віддавати дитину в мовну школу – Плюси і мінуси

stoit li otdavat rebenka v yazykovuyu shkolu  plyusy i minusy10 Чи варто віддавати дитину в мовну школу  Плюси і мінуси

Чи варто віддавати дитину в мовну школу? Не всім батькам деколи вистачає часу, знань, а частіше просто терпіння, щоб проводити заняття англійською мовою самостійно. Тоді постає питання: або припиняти заняття взагалі і задовольнятися шкільною програмою, або найняти репетитора, або віддати дитину в мовну школу.

А може, відправити чадо за кордон вивчати англійську мову? До речі, про мовних курсах за кордоном ви можете дізнатися на цьому сайті.

У цій статті ми поговоримо про достоїнства і недоліки сучасних мовних шкіл.

Мовна школа, що таке взагалі таке? Модне назва для курсів англійської? І так, і ні. У мовних школах, як правило, вчать мову дійсно курсами залежно від мети (розмовний, бізнес-англійська, підготовка до іспитів і т. д.) і рівня володіння (від Beginner до Advanced).

Так де ж у всій цій системі знаходяться дитячі курси? Частіше всього окремо від інших програм, т. к. специфіка та методика навчання англійської мови дітей дуже сильно відрізняється не тільки від дорослих занять, але і від будь-яких шкільних уроків.

Давайте розглянемо, які особливості присутні у навчанні дітей в мовній школі:

1. заняття носять пізнавально-розважальний характер;

2. форма занять — переважно ігрова;

3. дуже багато наочних посібників;

4. системність знань — не головне;

5. мета занять — отримання знань, а емоцій;

6. вивчення лексики через пісні, вірші, мультфільми;

7. порівняно малий упор на граматику.

Список можна ще довго продовжувати, це всього лише основні моменти.

Дійсно, якщо ви колись ходили в мовну школу, щоб підтягнути свою розмовну англійську до рівня Intermediate, то не варто очікувати, що заняття вашої дитини будуть схожі на ваші уроки. Подивіться це відео.

Читайте також:
14 способів сказати «Я хочу» англійською.

Діти ні хвилини не сидять за партами. Може, урок і малоінформативний, але зате діти отримують дуже багато емоцій, а це найголовніше в навчанні до 9-10 років.

До інших плюсів мовних шкіл можна віднести:

 • спілкування та соціалізація — нові друзі, нове коло інтересів — все це, безсумнівно, піде на користь вашій дитині;
 • можливість чути чисту англійську мову — часто в мовні школи запрошують працювати іноземців (native speakers), такі курси зазвичай коштують дорого, але вони того варті: дитина занурюється в мовне середовище, можна сказати, не виходячи з будинку;
 • дух змагань — діти змагаються один з одним за право все знати і все розуміти, це мотивує їх навчання;
 • систематичність — курси англійської для дітей, як правило, йдуть кілька разів на тиждень протягом усього навчального року, тому міцно входять в розклад дитини;
 • кваліфіковані педагоги — заняття з дітьми набагато складніше занять з дорослими (дитини потрібно постійно заохочувати і підтримувати інтерес), тому випадкових людей на курси англійської для дітей практично немає.

Але є і мінуси:

 • як правило, відсутність будь-якої програми — діти вчаться всьому помаленьку і часто роблять одні й ті ж вправи, поки не освоять потрібний матеріал;
 • вартість навчання — академічну годину на курсах в мовних школах коштує десь від 300 руб., є заклади, де ця сума може досягати і 1000-1500 руб. приблизно за ці ж гроші можна найняти репетитора для індивідуальних занять;
 • низький рівень освоєння мови — як не сумно, у групах діти часто відволікаються один на одного, тому запам’ятовування відбувається гірше, ніж коли дитина тет-а-тет з педагогом;
 • інтереси конкретно вашої дитини враховуються мало — якщо раптом вашому малюку стане нецікаво, то вчитель навряд чи змінить програму заняття, щоб підлаштуватися під потреби вашої дитини.
Читайте також:
Дивовижні слова англійською

Резюмуємо. Складно відповісти, чи варто віддавати дитину в мовну школу. Дивлячись, що ви бачите в якості мети. Якщо «повчити» мову через гру, завести нових друзів і відмінно провести час, то однозначно варто! Якщо ви очікуєте, що ваша дитина заговорить англійською після відвідування мовної школи, то краще подумайте про індивідуальних заняттях або занурення в мовне середовище на якийсь час.

 

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн