Чому англійську мову можна вчити напам’ять?

pochemu anglijjskijj yazyk nelzya uchit naizust  10 Чому англійську мову можна вчити напамять?

З допомогою зубріння ми звикли вивчати нові предмети ще зі шкільних часів. Починаючи вчити англійську мову, ми дотримуємося цієї тактики. Ми зубрим слова, правила, тексти, діалоги.

При цьому не всі розуміють, що зубріння не допоможе вам навчитися говорити англійською і розуміти мова. А навіщо вона взагалі потрібна? І потрібна?

Прочитавши статтю, ви дізнаєтеся про мінуси даного методу навчання і зрозумієте, як треба правильно працювати з текстами і словами.

Варто зубрити англійські слова?

pochemu anglijjskijj yazyk nelzya uchit naizust  11 Чому англійську мову можна вчити напамять?

Будь-яку мову ми починаємо вчити зі слів і алфавіту. Одним з найпопулярніших способів запам’ятовування англійських слів є заучування їх напам’ять. 98 % людей починають вчити слова саме з зубріння.

Зубріння – багаторазове повторення слова протягом короткого проміжку часу.

Здавалося б, ефективний спосіб запам’ятовування, але це не так. Чому?

Давайте розглянемо недоліки цього способу:

1. Ви не зрозумієте слово

Перший крок при вивченні слова – подивитися не тільки переклад, але і його значення. Якщо ви цього не зробите те, як ні зубри слово, ви його не зрозумієте.

В англійській мові є багато слів, що мають однаковий переклад, але використовуються в різних ситуаціях.

Наприклад:

Візьмемо всім нам знайомі слова home і house. Ми знаємо, що вони переводяться як «будинок». Однак, говорячи home, ми маємо на увазі емоційну прив’язаність до місця, сім’ю, тепло, затишок. Home може бути кімнатою, квартирою, будинком і т. д. Використовуючи слово house, ми маємо на увазі один з типів будівлі: одно – або двоповерхова.

2. Ви не зможете використовувати слово правильно

Не знаючи значення слова, ви не будете розуміти його, а, отже, не зможете правильно використовувати.

Розглянемо приклад:

Візьмемо слово iron, яке перекладається як «гладити».

Уявіть, що ви зазубрили це слово і тепер використовуєте, складаючи наступні пропозиції з них:

I like to iron my cat.
Мені подобається гладити мою кішку.

He ironed my hand.
Він погладив мою руку.

Але якщо ви подивитеся значення слова в словнику, то дізнаєтеся, що це слово використовується в значенні «зробити що-небудь гладким за допомогою праски».

Тепер подивіться на складені пропозиції ще раз. Для будь-якої людини, що розуміє і знає, як використовувати це слово, вони будуть звучати безглуздо.

Саме для того, щоб правильно використовувати слово, дуже важливо розуміти його значення.

3. Ви швидко забудете слово

Згадайте університет. Скажіть, як довго ви пам’ятали предмет після здачі іспиту, якщо ви зубрили його?

Зі словами те ж саме. Ми пам’ятаємо тільки те, що використовуємо. Якщо ви не будете користуватися словом, то через 1-2 тижні ви його забудете.

Саме тому зубрити слова марно. Набагато ефективніше прояснювати слова в словнику, і використовувати їх, складаючи усні і письмові пропозиції. Так вони запам’ятовуються, якщо не назавжди, то на дуже великий термін.

Як правильно робити це ми розповідали вам тут.

Чи варто вчити англійські тексти напам’ять?

pochemu anglijjskijj yazyk nelzya uchit naizust  12 Чому англійську мову можна вчити напамять?

Одне з популярних завдань, що дають багато викладачі – вивчити текст напам’ять. Якщо ви вчили англійську в школі, то напевно пам’ятаєте, як вас змушували переказувати різні оповідання та діалоги.

Навіщо вчать тексти?

  • Щоб збільшити словниковий запас
  • Використовувати нові фрази
  • Перебудовувати речення, створюючи нові

В теорії виглядає дуже привабливо і красиво, але як справи йдуть на практиці? Дійсно таке вивчення ефективно?

Давайте дізнаємося про недоліки цього підходу:

1. Ви не зрозумієте те, що вчите

При зубріння текстів, відбувається теж саме, що і при заучуванні слів. Ви просто повторюєте те, що, часом, навіть не розуміючи. Адже щоб зрозуміти текст вам потрібно:

  • подивитися значення всіх незнайомих слів
  • розуміти, як утворено кожне пропозицію

2. Ви не зможете використовувати фрази і пропозиції при розмові

Прихильники запам’ятовування текстів напам’ять кажуть, що зубріння тексту дозволить вам переробляти вивчені пропозиції і використовувати в розмові.

Однак щоб це робити, потрібно не просто механічно запам’ятовувати і повторювати. Щоб ви могли змінити пропозицію і використовувати у своїй промові, ви повинні розуміти, як воно утворене і знати правила граматики.

3. Ви дуже швидко забудете вивчений напам’ять текст

Не розуміючи те, що ви вивчили, ви не зможете використовувати це в розмові. А те, що ми не використовуємо, ми забуваємо. Тому заучуючи напам’ять текст, ви незабаром забудете його.

Навіть якщо ви визубрити текст настільки добре, щоб не забути його (а для цього вам доведеться повторювати його кожен день), то, щоб згадати яку-небудь фразу, потрібно прогнати весь текст у своїй голові. Уявіть, скільки на це піде часу.

А скільки піде часу, щоб не просто згадати, а якось змінити цю фразу? Чи Не легше відразу сказати те, що ви хочете без зубріння текстів?

Звичайно, не можна сказати, що зубріння текстів зовсім марна. Вона може допомогти збільшити словниковий запас, дізнатися нові фрази, поліпшити пам’ять і вимову.

Але варто приділяти їй час, якщо через 3 місяці ви плануєте поїхати на конференцію, наприклад, у США чи плануєте змінити роботу, і у вас буде інтерв’ю англійською? Скоріше ні.

Набагато краще буде приділити тим вправам, які дадуть результат “тут і зараз“.

Можна зробити висновок, що заучування слів і текстів напам’ять не дасть того результату, який ви хочете. Англійську мову не потрібно зубрити, його потрібно використовувати. Займаючись зубрінням, ви просто механічно завчає матеріал, а не розумієте його. А те, що ви не розумієте, ви не зможете використовувати у своїй промові, а, отже, незабаром забудете.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн