Даний час в англійській мові: утворення та вживання

nastoyashhee vremya v anglijjskom yazyke: obrazovanie i upotreblenie31 Даний час в англійській мові: утворення та вживанняДаний час в англійській мові вважається найбільш легким, але, як і інші часи, має свої особливості вживання. Існує чотири форми теперішнього часу: Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Present Perfect Continuous. У статті ми розповімо вам, як утворюються ці часи, і наведемо приклади пропозицій по кожному з них.

4 форми теперішнього часу:

Першим розглянемо Даний Просте (Present Simple). Ми використовуємо його, коли передаємо звичайне, повсякденне, звичне дію, яка не має прив’язки до мовного моменту. У цю ж категорію ми відносимо постійне явище, закони природи, науковий висновок, факт, результат спостережень, інструкцію, вказівку тощо.

They live in Canada.

Marina likes green tea.

The plane “Loraine Huston” takes off at 05.40 a.m.

Дієслово у Present Simple вживається в його початковій формі, тільки третя особа однини приєднує до себе закінчення s.

I cook — She cooks, You leave – He leaves

Якщо закінчення дієслова O, —X,-CH, —S, —SS, —SH, то ми додаємо закінчення es.

You push – She pushes, I teach — He teaches

У разі , якщо дієслово закінчується на y, то ми додаємо закінчення es, а y змінимо на –і .

You fly — She flies, I study — He studies.

Для побудови питального або від’ємного пропозиції в теперішньому часі ми вживаємо допоміжний дієслово DO (або DOES, у відношенні до третьої особи однини).

Do you go to the theatre? They do not read.

Does it make you stronger? He does not go to the school.

nastoyashhee vremya v anglijjskom yazyke: obrazovanie i upotreblenie32 Даний час в англійській мові: утворення та вживанняУ стверджувальних реченнях теж можливе використання DO u DOES. У цьому випадку вони підкреслюють значущість якої-небудь дії.

Читайте також:
Як навчити дитину англійської мови самостійно

She does want to help your friend.

(Вона насправді хоче допомогти твоєму другові)

You do know how to play.

(Ти дійсно знаєш як грати)

—————————————-

Теперішній тривалий час” (Present Continuous) ми використовуємо, коли говоримо про дію, що відбувається безпосередньо в даний момент часу.

Marry is painting in the garden at the moment.

Tom and Kristina are sleeping in their bedrooms.

nastoyashhee vremya v anglijjskom yazyke: obrazovanie i upotreblenie33 Даний час в англійській мові: утворення та вживанняДля вживання Present Continuous ми ставимо дієслово to be в одну з трьох форм з додаванням закінчення ing :

am (1-е особа од. числа) I am cooking.

is (3-е особа од. числа) She is cooking.

are (2-е особа од. числа+ всі ф-ми множ. числа) They are cooking.

Даний вчинене час (Present Perfect) ми вживаємо, коли говоримо про дію, яке було завершено до даного моменту або в період теперішнього часу. В основному, ми переводимо його на українську або російську як минулий час, але в англійській мові воно прив’язане до теперішнього результатом своєї дії.

She has done a dinner already.

You have no work today, your boss has gone to Malta.

Щоб вживати Present Perfect ми використовуємо допоміжний дієслово to have (has – тільки 3-е особа однина) і третю форму провідного дієслова або ж закінчення —ed.

I have seen that movie three times.

She has never traveled by plain.

——————————————-

Даний вчинене тривалий час (Present Perfect Continuous) ми вживаємо, коли говоримо про дію, що почалася в минулому, яке тривало деякий час і або закінчився виразно перед розмовою або ж яке триває в момент розмови.

You have been playing golf there for four hours.

Читайте також:
5 помилок при розвитку навичок аудіювання англійською мовою

They have been cooking a dinner all evening.

Щоб вживати Present Perfect Continuous, ми повинні поставити допоміжне дієслово to be в Present Perfect (have been/has been ) і додати закінченняing до смислового дієслова.

She has been waiting there for two hours.

What work have you been doing up to now?

Native English School вітає вас з справжньої весни, нехай ці сонячні дні дарують вам багато посмішок і надихають на великі звершення! Приходьте на наші курси англійської в Києві на лівобережній або в центрі на театральній, впевнені ви зробите великий крок вперед у розвитку своїх навичок в англійській мові. А тих хто не може нас відвідати ми і далі будемо радувати корисними матеріалами.

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн