Дні тижня в англійській мові

Друзі, ви навіть не уявляєте, наскільки цікава тема про дні тижня англійською мовою! Чи знаєте ви, як пов’язаний понеділок з місяцем і грецькою богинею Селеною? А чому п’ятниця – день Венери? У цій статті ми розповімо вам про те, як дні тижня англійською отримали свої назви. А також як вони пов’язані з пантеоном. Для тих, хто в процесі вивчення мови ми підготували англійські дні тижня з перекладом та кількома порадами, як їх запам’ятати. А вам, знавці англійської, – нагадування з якими приводами та в поєднанні з якими словами використовуються дні тижня.

Історія назв днів тижня англійською

dni nedeli v anglijjskom yazyke21 Дні тижня в англійській мові

Звичні нам назви днів тижня англійською мовою відбулися астрономічних назв планет, які в свою чергу, – від давньоскандинавське і давньоримських богів. Виникає питання: «Чому так?»

Ще у Вавилоні, а це, на хвилиночку, в третьому тисячолітті до нашої ери вчені пов’язували зміни часу доби, а відповідно і днів, з фазами місяця. Початковій тимчасової одиницею був місячний місяць, тобто 29 днів (рахуючи від одного повного місяця до наступного). За цей період місяць проходить чотири чіткі фази: молодик, перша чверть, повний місяць і остання чверть. Кожна з них триває 7 днів. Так і повелося, що наша семиденний тиждень сталася саме від місячних фаз. І вже тоді астрономи знали про існування семи планет, які вони назвали на честь шанованих богів.

Переходимо до найцікавішого: розшифровці назв і до написання. Отже…

Як пишуться дні тижня англійською та їх скорочення англійською

  • Понеділок – Monday [‘m?ndei], скор. Mon. Moon day – це день Місяця, пов’язаний з богинями нічного часу: грецької Селеною і римської Місяцем.
  • Вівторок Tuesday [‘tju:zdei], скор. Tue. День названий на честь Тіу (Tiw) – скандинавського бога війни і неба, керований планетою Марс.
  • Середа Wednesday [‘wenzdei], скор. Wed. Woden’s day – день Одіна (скандинавського бога війни і перемоги). День підвладний планеті Меркурій.
  • Четвер – Thursday [????zdei], скор. Thu. Названий на честь Тора (Thor) – скандинавського бога грому і блискавки. Вдень керує Юпітер.
  • П’ятниця – Friday [‘fraidei], скор. Fri. Чудовий і всіма улюблений день тижня, який пов’язаний з планетою Венера і англо-саксонської богинею любові Фреєю (Freyja).
  • Субота – Saturday [‘s?t?dei], скор. Sat. Це день Сатурна (планети) (Saturn) і, відповідно, давньоримського бога Сатурна і грецького Кроноса (Kronos) – богів посіву, землеробства і врожаю.
  • Неділя – Sunday [‘s?ndei], скор. Sun. День Сонця, ототожнюється з богами сонця: грецьким Геліосом (Helios) і римським Солом (Sol).
Читайте також:
Passive voice тест. Тест на пасивний заставу в англійській мові (passive voice test)

До речі, ви знаєте, що на більшій частині території США, Японії і Канаді перший календарний день тижня – це неділя. Але в більшості країн Європи, в частині Азії і в деяких інших країнах першим днем вважається понеділок.

Також корисно буде дізнатися Як пишуться дати англійською мовою!

Дні тижня англійською: вживайте правильно

Запам’ятайте: незважаючи на те, в якій частині пропозиції варто назва дня тижня – на початку, в середині або в кінці – воно пишеться з великої літери. Це ж, фактично, власні імена богів.

Наприклад:

  • On Monday my brother plays football.
  • I was there last Saturday and saw him.
  • We have English classes on Wednesday.

Ви помітили, що з днями тижня використовується прийменник on?!

Але говорячи про минулому або майбутньому, а також використовуючи слова all, any, each, every, next, last one, this дні тижня англійською не вимагають поставки прийменника.

Наприклад: next Friday, this Sunday і т. д.

А ось прийменник in використовується тільки з частинами доби: in the morning – вранці, in the afternoon – вдень, in the evening – ввечері, але at night – вночі.

Як запам’ятати англійські дні тижня?

dni nedeli v anglijjskom yazyke22 Дні тижня в англійській мові

По-англійськи дні тижня вивчити можна різними способами.

Вірш або пісенька про дні тижня

Перший – запам’ятати найпростіший віршик. Можна його і наспівувати)

Monday, Tuesday, Wednesday too.

Thursday, Friday just for you.

Saturday, Sunday that’s the end.

Now let’s say those days again!

Другий варіант підійде творчим людям: написання вірша про дні тижня самостійно. Або, зрештою, розповіді про те, як проходить кожен з днів.

On Mondays I go to the gym.

Читайте також:
Артиклі в англійській мові: a, an, the

On Tuesdays I go to the market.

On Wednesdays I go to play tennis.

On Thursdays I go to Native English School.

On Fridays I meet with my friends.

On Saturdays I go shopping

On Sundays I clean my apartment.

Також спробуйте запам’ятати усталені вирази.

Ідіоми з днями тижня англійською мовою

Monday feeling – почуття, що виражає небажання працювати;

From here till next Tuesday – означає «дуже довго»;

Wednesday girl – непримітна дівчина, «сіра мишка»;

Thursday drunk – «п’яний четвер» (коли, не чекаючи п’ятниці, починаєш «відзначати» кінець тижня в четвер)

Black Friday – «чорна» п’ятниця: 1) день, коли відбуваються фінансові чи інші невдачі, 2) день неймовірних розпродажів;

Saturday night special – сильно уцінений товар — дешевка, ціна на суботній розпродажу;

A month of Sundays – дуже тривалий час.

Тепер ви знаєте, як по-англійськи дні тижня пишуться і як вживаються. Повторюйте, запам’ятовуйте, тренуйте їх вимова і вживайте частіше! Наша методика дозволить Вам запам’ятати багато корисної та цікавої інформації та отримати необхідні знання. Приходьте на уроки англійської в Native English School – найкращу школу з носіями мови в Києві!

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн