Ефективне навчання англійської мови за кордоном?

ehffektivno li obuchenie anglijjskomu yazyku za granicejj  6 Ефективне навчання англійської мови за кордоном?

Серед тих, хто вивчає англійську прийнято вважати, що найбільш ефективний спосіб вивчити – це поїхати за кордон, тобто зануритися в мовне середовище. А деякі люди взагалі вважають, що це єдиний спосіб почати говорити і думати англійською. Але чи так це насправді?

У цій статті ви дізнаєтеся, в яких випадках навчання англійської за кордоном для дорослих дійсно ефективно, а коли ні. Ви зрозумієте всі плюси і мінуси цього способу вивчення мови і визначте, чи підходить вам такий варіант.

Звідки з’явилося твердження, що за кордоном вчити англійську ефективніше?

Чому деякі вважають, що вчити англійську за кордоном – найефективніший варіант?

Давайте згадаємо, як ми вчили мову в школі: на заняттях ми розбирали правила, робили письмові вправи, читали, вивчали і перекладали тексти. Теж саме було на багатьох мовних курсах та на заняттях з репетитором.

Стандартно розмовній практиці приділялася в кращому випадку 10-15% часу занять, а теорія займала левову частку навчання: 85-90% часу. Самі ж заняття були досить рідкісними: 1-2 рази за 90 хвилин.

Як результат, в кращому разі, багато хто з нас розуміли правила і знали англійські слова, але говорити англійською не могли.

Що відбувається, коли ми вчимо англійську за кордоном? Коли людина потрапляє в англомовну країну, він отримує те, що йому не вистачало в Росії – розмовну практику. Як результат, людина швидко починає розмовляти на простому англійською. Тепер він може говорити на ньому на заняттях, на вулиці, в магазинах, ресторанах і т. д.

Природно для людини, яка ніколи не пробував заговорити будинку і у якого ніколи не було розмовної практики, це буде величезним проривом. Після цього багато наших співвітчизників, які приїжджали, наприклад, з тією ж Мальти, всім друзям говорили, що мовна середовище – самий ефективний метод вивчення, так як вони, нарешті, отримували результат!

Проте вивчення англійської за кордоном не завжди так ефективно, як здається на перший погляд. Є деякі особливості, які потрібно враховувати, якщо дійсно хочете отримати хороший результат від навчання.

Читайте також:  Податковий вирахування за навчання на курсах англійської мови

Коли вчити англійську мову за кордоном ефективно?

ehffektivno li obuchenie anglijjskomu yazyku za granicejj  7 Ефективне навчання англійської мови за кордоном?

Для того щоб отримати максимальний ефект від навчання за кордоном, потрібно враховувати наступні моменти:

1. Ваш рівень англійської мови повинен бути не нижче pre intermediate

Ви повинні розуміти, що навчання у мовних школах проходить повністю англійською мовою. Ніхто не буде переходити на російську мову, щоб пояснити вам правило. Якщо у вас нульовий рівень, то ви просто не будете нічого розуміти.

Уявіть, що ви поїхали в Китай і всі навколо розмовляють незнайомою вам мовою, на ньому ж проходить і навчання. Чи зможете ви заговорити на китайському, якщо поняття не маєте нічого про це мовою?

Те ж саме і англійською: ви не зможете зрозуміти, що вам будуть пояснювати, а можливості запитати щось російською мовою у вас не буде. Ефективність такого навчання не буде високою.

Якщо ж ви вже маєте початкові знання (краще на рівні pre intermediate), то зможете розуміти, що говорять в класі.

Стаття в тему: Англійська з носієм або російськомовним викладачем?

2. Термін вашого навчання повинен бути від місяця і більше

У кожної людини своя мета в англійській. В залежності від вашої мети необхідно затратити різну кількість часу на навчання, щоб досягти її. Також тривалість навчання залежить від ваших знань і розмовних навичок.

Буде результат за 1-2 тижні? Буде, якщо у вас невеликий рівень знань: ви почнете говорити і думати англійською, станете краще розуміти мова. Але це буде простий англійську. Це треба зрозуміти і не будувати ілюзій, що після поїздки ви заговорите як носій.

Якщо ж ви знаєте англійську мову на хорошому рівні і ви вже можете говорити на ньому, то особливого результату за 1-2 тижні ви не помітите. Щоб досягти видимого результату вам знадобиться більш тривале навчання: від місяця і більше. Але в цьому випадку ви в рази поліпшити свою англійську!

3. Потрібно виключити спілкування з російськомовними людьми

Як я писала вище, головна перевага навчання за кордоном полягає в тому, що у вас є можливість скрізь говорити англійською. Таким чином, ви повністю поринаєте в мову.

Читайте також:  Англійська пісень The Cardigans

Якщо ж після занять ви будете спілкуватися з російськомовними студентами, то ефективність вашого навчання падає в рази. Спілкуйтеся тільки англійською. Адже саме за цим ви і їдете. Спілкування допоможе вам швидше навчитися думати на ньому.

Хоч вивчення англійської в середовищі і ефективно, але воно, як і інші види навчання, має свої позитивні і негативні сторони. Розглянемо їх.

Плюси навчання англійської за кордоном

ehffektivno li obuchenie anglijjskomu yazyku za granicejj  8 Ефективне навчання англійської мови за кордоном?

Навчання англійської за кордоном дасть вам певні переваги в порівнянні із заняттями в Москві (або в іншому місті в нашій країні):

1. Ви будете весь час говорити англійською.

Розмовляти англійською ви будете як під час занять, так і після них. Англійська мова буде скрізь, ви повністю поринете в середу.

2. Мовний бар’єр пропаде дуже швидко.

Коли навколо вас лише англійську мову, не заговорити ви просто не зможете. Вам доведеться спілкуватися з різними людьми, і ви швидко позбудетеся від страху спілкування. Ваш мовний бар’єр завалиться.

3. Спілкування з людьми з різних країн.

В іноземній школі разом з вами будуть навчатися люди з усього світу. Ви будете не тільки разом займатися, але і проводити вільний час. Спілкуючись з людьми зі всього світу, ви дізнаєтеся про їхню культуру, країнах і збагатите свій кругозір. До того ж отримаєте друзями з різних країн. Це збагатить ваш життєвий досвід.

4. Це весело і цікаво.

Ви будете не тільки вчитися, але й розважатися. Подорожі – це завжди захоплююче. А навчання в іноземній школі – відмінний спосіб змінити обстановку та провести час весело і з користю.

Мінуси навчання англійської за кордоном

Але у такого методу є й істотні мінуси. Саме із-за них це спосіб навчання можуть дозволити собі далеко не всі люди:

1. Висока ціна навчання

За все задоволення описані вище вам доведеться заплатити. Навчання в мовних школах закордоном задоволення не дешеве. І ціна буде сильно відрізнятися від ціни будь-яких курсів в Росії. Крім оплати навчання, вам потрібно буде оплачувати житло, їжу та інші “кишенькові витрати”. В цілому вартість курсів за кордоном обійдеться в 4 і більше разів дорожче, ніж навчання в Росії.

Читайте також:  Ідіоми про дурнів або "fool" idioms | Блог про англійською мовою від EasySpeak

2. Необхідність тривалої відсутності

Не кожна людина може дозволити собі кинути всі справи і поїхати на місяць або більш за кордон. У всіх дорослих людей є робота, і якщо ви не працюєте віддалено, то навряд чи зможете дозволити собі відлучитися на такий довгий термін.

Також у багатьох є сім’я і діти, яких вони не зможуть кинути заради навчання англійської.

Вчити англійську за кордоном чи в Москві?

Звичайно, якщо у вас є можливість виїхати на 1-6 місяців за кордон і вивчати англійську там, то треба нею скористатися. Це буде дуже ефективно!

Ви не тільки заговорить англійською і навчіться думати, але і збагатите свій життєвий досвід, отримаєте море вражень і обзаведетеся друзями по всьому світу. Головне після повернення – підтримувати отриманий рівень англійської.

Якщо ж у вас немає такої можливості, не треба засмучуватися. Чому? Тому що 90-95% людей, хто говорить англійською, вивчили його в Росії без навчання за кордоном!

Головне, що дає нам мовне середовище – це величезна розмовна практика, тобто можливість спілкуватися скрізь англійською. Раніше, як я писала на початку статті, всі вчилися за класичною методикою, де цієї практики майже не було.

Зараз легко знайти розмовні курси в Москві або в іншому місті, де розмовна практика становить більшу частину часу навчання (80%, наприклад як у нас). Головне, щоб цієї практики було багато, методика була ефективною, а самі заняття проходили як можна частіше (3-5 разів на тиждень). Таке навчання дозволить вам без виїздів тренувати навички «говоріння» і почати спілкуватися англійською мовою.

Так що, якщо ви не можете дозволити собі вивчення мови за кордоном – це не означає, що ви ніколи не заговорите на ньому.

Так, процес навчання буде трохи повільніше, ніж на курсах англійської за кордоном, так як після занять ви будете повертатися до рідної мови. Але при достатній практиці і правильній методиці навчання ви зможете заговорити англійською мовою в короткий строк і в Росії.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: