FCE — міжнародний екзамен з англійської мови: сертифікат

Дізнайся свій рівень англійської мови!

FCE розшифровується як First Certificate in English (Перший Кембриджський Сертифікат). Інша його назва – Cambridge English: First. Це міжнародний екзамен з англійської мови, який входить в серію загальних іспитів Cambridge English. По складності він відповідає рівню B2 (upper-intermediate – вище середнього) Європейської системи мовної компетенції.

Зміст:

fce  mezhdunarodnyjj ehkzamen po anglijjskomu yazyku: sertifikat63 FCE — міжнародний екзамен з англійської мови: сертифікат

FCE існує в двох версіях: Cambridge English: First (для дорослих) і Cambridge English: First for Schools (для школярів). Обидві версії мають однакові рівень складності і структуру. Кожен з них включає чотири розділу: читання і вживання мови, письмо, аудіювання, розмовна мова. Різниця між ними лише в темах текстів для читання і запису для аудіювання. У версії для школярів вони орієнтовані на інтереси і досвід дітей і підлітків.

Структура іспиту FCE

 1. Читання та використання мови
 2. Тривалість: 1 год 15 хв.

  Під «використанням мови» маються на увазі знання граматики та лексики. Цей розділ складається з семи частин і включає 52 питання. Тексти в розділі в цілому не перевищують обсяг 3000-3500 слів. Від претендента вимагається не тільки розуміти зміст текстів, але і розрізняти стилі: художній, публіцистичний, рекламний, інформаційний.

 3. Лист
 4. Тривалість: 1 ч. 20 хв.

  Розділ листа складається з двох частин. Частина 1 містить один обов’язковий питання – написання есе. У частині 2 дається три можливих варіанти написання тексту обсягом 140-190 слів: стаття, лист (звичайний або електронний), звіт або рецензія.

 5. Аудіювання
 6. Тривалість: близько 40 хв.

  Розділ аудіювання складається з чотирьох частин і включається в себе аудіозаписи діалогів і монологів з різних джерел: новинних програм, радіопередач, промов відомих ораторів і публічних виступів.

  Необхідно, щоб користувач продемонстрував широкий спектр навичок аудіювання: розуміння суті розмови, стосунки і думки співрозмовників, розпізнавання деталей.

 7. Розмовна мова
 8. Тривалість: 14 хв.

  Безкоштовний урок на тему:
  Неправильні дієслова англійської мови: таблиця, правила і приклади

  Обговоріть цю тему з особистим викладачем на безкоштовному онлайн уроці в школі Skyeng
  Залиште контактні дані і ми зв’яжемося з вами для запису на урок

  Цей розділ включає чотири частини і проводиться спільно з іншими экзаменуемыми. Від кандидатів вимагається залученість в дискусію, вираження своєї думки, обмін ідеями і здатність прийти до спільного рішення шляхом обговорення.

fce  mezhdunarodnyjj ehkzamen po anglijjskomu yazyku: sertifikat64 FCE — міжнародний екзамен з англійської мови: сертифікат

Оцінка результатів

Після проходження тесту ви отримаєте окрему оцінку за кожним з чотирьох навичок (читання, письмо, аудіювання та розмовна мова), а також оцінку за навики використання англійської мови. Ці п’ять оцінок усереднюються, щоб дати загальний результат за іспит. Результати співвідносяться з Загальноєвропейської компетенції володіння іноземною мовою (CEFR). Всі без винятку кандидати отримують документ, в якому відображені набрані ними бали. Ті ж, хто успішно склав іспит, отримують ще й сертифікат. Ось як отримані бали співвідносяться з CEFR:

Кількість балів
Оцінка
Рівень з CEFR
180-190AC1
173-179BB2
160-172CB2
140-159DB1

Кандидати, які набрали менше 140 балів, отримують тільки лист зі своїми оцінками, без сертифіката.

Корисні поради

 1. Перед тим як здавати FCE, детально ознайомтеся з його форматом і можливими завданнями. Самостійно пройдіть кілька пробних варіантів.
 2. Завжди починайте з легких питань, на які точно знаєте відповідь. Час проходження FCE обмежена, тому, якщо ви не впевнені у відповіді на якесь питання, відкладіть це на потім.
 3. Стежте за часом. Пройдіть пробні варіанти тесту і розрахуйте, скільки часу у вас займає кожна його частина. Дотримуйтесь часові рамки. Якщо розділ листи розрахований на 80 хвилин, не витрачайте на нього більше часу, тому що в іншому випадку ви не встигнете виконати інші завдання.
 4. У розділі читання почніть не з самого тексту, а з питань до нього. Так можна заощадити дорогоцінний час. Вам необов’язково повністю зрозуміти весь текст. Головне – відповісти на запитання до нього. Тому швидше буде шукати у тексті відповіді на запитання, а не вдумливо читати його. Послідовність питань, як правило, збігається з хронологією речень, тексту.
 5. У розділі листа пишіть про те, що ви можете чітко і ясно пояснити, навіть якщо ви не згодні з цим. Перевіряється ваша здатність грамотно будувати речення, структурувати текст, використовувати різноманітну лексику, а не ваша особиста думка з якогось питання. Пишіть по суті, не намагайтеся заповнити обсяг тексту перефразированием однієї й тієї ж думки.
 6. Під час аудіювання не намагайтеся запам’ятати кожне вимовлене слово – в цьому випадку ви швидко втратите концентрацію і пропустите важливу інформацію. По ходу прослуховування можете позначати у себе ключові слова і фрази, цього буде достатньо, щоб скласти загальну картину. Якщо ви не можете одночасно слухати і робити позначки, зосередьтеся тільки на прослуховуванні.
 7. На етапі розмовної мови тримайтесь упевнено, говоріть чітко і голосно. Не зупиняйтеся до завершення відведеного часу. Краще, якщо вас перервуть, ніж подумають, що вам нічого більше сказати. Не повторюйте те, що сказали інші кандидати – від вас вимагається самостійний відповідь. Пам’ятайте, що екзаменатора не цікаво ваша думка з того чи іншого питання; йому важливо побачити ваше вміння грамотно будувати мова, виражати яку-небудь точку зору та аргументувати її.
 8. По можливості не залишайте поля для відповідей порожніми. Навіть якщо ви не знаєте правильну відповідь, спробуйте вгадати – раптом пощастить.

fce  mezhdunarodnyjj ehkzamen po anglijjskomu yazyku: sertifikat65 FCE — міжнародний екзамен з англійської мови: сертифікат

Як підготуватися

Готуватися до FCE можна в лінгвістичних школах, з репетитором або самостійно. Для самостійної підготовки вам знадобляться навчальні посібники та тематичні сайти.

Книги

Сomplete first certificate

Цей посібник охоплює всі розділи FCE. В комплекті до нього додається CD з матеріалами для аудіювання. Готуватися за нього можна самостійно.

Cambridge English: First for Schools

Цей підручник призначений для школярів. Він покликаний ознайомити учнів з форматом FCE з можливими завданнями. В комплекті до нього також додається диск з аудіозаписами.

First Certificate Gold

Тут крім численних завдань і вправ автори дають поради, які допоможуть під час складання FCE: які фрази краще використовувати, які завдання виконувати в першу чергу і т. д.

Сайти

Flo-Joe

Тут зібрана загальна інформація про іспит FCE, поради щодо його проходженню і, звичайно, онлайн-вправи з усіх розділів: читання, письма, аудіювання та розмовної мови.

Cambridge English

Це офіційний сайт іспиту FCE. Тут зібрана найактуальніша інформація про його особливості та зміни у форматі, а також безкоштовні пробні матеріали, доступні для скачування.

TEFLtastic

Велика колекція вправ з іспиту FCE, зібрана досвідченим викладачем Alex Case.

Відео про міжнародний іспит FCE:

А тепер перевір себе і пройди тест на визначення рівня англійської мови:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: