Future Continuous Tense.

future continuous tense 21 Future Continuous Tense.

Future Continuous або Future Progressive, виражає дію, яке знаходиться в процесі в певний момент у майбутньому і, як і всі часи цієї групи, робить акцент не на завершеності дії, а на його процесуальності. Іншими словами, Future Continuous дає нам інформацію про те, що дія буде відбуватися в певний момент часу, але не вказує, коли це дія почнеться і коли закінчиться.

Щоб утворити форми Future Continuous вам знадобиться допоміжний дієслово to be в майбутньому часі (will be) і смислового дієслова з закінченням -ing. Форми не змінюються за родами і числами, що робить освіту форм Future Continuous досить-таки простим.

future continuous tense 22 Future Continuous Tense.

Щоб правильно використовувати будь-який час, потрібно не тільки знати як утворювати його форми, але й орієнтуватися у його значеннях. Багато підручники англійської призводять тільки перше і друге, самі прості значення часу Future Continuous. Якщо ви недавно почали вивчати англійську, то перших двох вам буде цілком достатньо. Для тих, хто підвищує свій рівень, я розповім про інших, більш “просунутих” значеннях Future Continuous.

1. Future Continuous слід використовувати, коли ви говорите про майбутнє дію, що буде відбуватися в певний момент у майбутньому.

При цьому не вказується, коли почнеться це дія і коли воно завершиться.

Уявіть собі, що завтра ви відправляєтеся в подорож. І сьогодні, пакуючи валізи, ви вже мрієте, що завтра в цей час ви будете пити коктейль на пляжі:

Tomorrow at this time I will be drinking a cocktail on the beach. – Завтра в цей час я буду пити коктейль на пляжі.

Ще один приклад: вам потрібно підготуватися до іспиту, який завтра. Тому весь вечір ви вирішили присвятити повторенню. З-за цього доведеться пропустити похід в кіно з друзями. Ви говорите:

I can’t go to the movies with you because I will be revising for the exam. – Я не можу піти з вами в кіно, тому що я буду повторювати матеріал перед іспитом.

2. Future Continuous використовують, коли говорять про “перерваній дії” (дія буде процесі, а тут щось трапиться і його перерве)

I will be соокіпд when you arrive, ѕо open the door by yourself. – Я буду готувати, коли ти прийдеш, тому відкривай двері сам.

He will be working when you come, don’t disturb him! – Він буде працювати, коли ви прийдете, тому не турбуйте його!

Зверніть увагу, що в другій частині пропозицій (when you arrive; when you come) використовується не майбутнє, а Present Simple, так як в придаткових пропозиціях (після when) Future Simple не використовується.

3. Future Continuous також передає дію, яка відбуватиметься в майбутньому, тому що є звичним, рутинним дією, домовленістю (неминучим дією).

Ви розмовляєте з другом і він пропонує зателефонувати дві години в середу. Але дві години в середу у вас урок англійської мови. І ви говорите:

Don’t call me at two o’clock on Wednesday, I will be having my English lesson. – Не дзвони мені два в середу, я буду займатися англійською.

Ви домовились зустрітися з вашим колегою Джоном, а іншому вашому колезі Майклу потрібно передати Джону папери. Майкл ламає голову як би це зробити, але тут з’являєтеся ви і говорите:

I will be seeing John in the evening anyway, so I can give him the papers. – Я все одно побачу Джона ввечері, я можу передати йому папери.

Використовуючи Future Continuous, ви даєте співрозмовнику зрозуміти, що вам не складно допомогти йому, так як ви все одно будете зустрічатися з Джоном (в даному прикладі). І якщо використання Future Simple могло б вказати на те, що ви прийняли рішення в момент розмови, то Future Сontinuous натякає на неминучість дії (не плутати з небажанням!), яку підкреслюють слова anyway (так чи інакше), in any case (все одно, в будь-якому випадку), whatever happens (в будь-якому випадку, що б не сталося):

I will be driving to the center whatever happens, so I will give you a lift. – Я в будь-якому випадку буду їхати в центр на машині, так що я тебе підвезу.

We will be buying food anyway, so we can buy something for you. – Ми все одно будемо купувати їжу, так що ми можемо купити що-небудь тобі.

4. Future Continuous використовують, коли хочуть чемно запитати про чиїсь плани, часто щоб попросити про послугу.

На вулиці дощ. А вам так недоречно закортіло шоколадку. Чи булочку, або ще що-небудь. Виходити ви не збираєтеся, але ви бачите, що ваш колега одягає пальто і бере парасольку. Ви, зрозумівши, що він йде на вулицю, обережно питаєте його:

Will you be dropping into a shop? – Ти не будеш заглядати в магазин?

І, якщо ваші бажання збігаються з його планами, то, можливо, ви отримаєте свою шоколадку.

Ви хочете скористатися телефоном, але хтось інший займає його прямо у вас перед носом. Ви питаєте його:

Will you be using the telephone for long? – Вам надовго потрібен телефон?

5. Future Сontinuous використовують у питаннях, щоб ввічливо запитати про чиїсь плани, не бажаючи впливати на рішення:

Will you be having dinner with us? – Повечеряєте з нами? (Нейтральний, ні до чого не зобов’язує ввічливий питання)

Are you going to have dinner with us? – Ви збираєтеся вечеряти з нами? (Мовець підштовхує до прийняття рішення і питання не дуже ввічливий)

6. Future Continuous нерідко можна зустріти в прогнозах на майбутнє, в яких підкреслюється те, що дія буде процесі.

Це дуже нагадує перше, що ми розглянули раніше. Однак краще виділити його в окремий пункт, тому що ці прогнози стосуються відносно далекого майбутнього і не вказується конкретний і точний час. Future Continuous вживають з такими виразами:

In the future …
By end of the century …
In five/ten/fifty years’ time …
та іншими подібними, після яких ставиться кома

In thirty years’ time, teachers will be teaching online. – Через тридцять років вчителі навчатимуть онлайн.

By the end of the century, every person in the world will be using the Internet. – До кінця сторіччя кожна людина в світі буде користуватися Інтернетом.

In three years’ time, I will be working for a big company. – Через три роки я буду працювати у великій компанії.

І ще одне значення для вивчають просунутого рівня.

7. Future Continuous допустимо використовувати в теперішньому часі для вираження повної впевненості в тому, що дія відбувається:

Don’t call Mr.Black now! He will be having a meeting! – Не дзвоніть з містером Блеком зараз! У нього зустріч.

You should be quiet. The children will be sleeping. – Ведіть себе тихо. Діти сплять.

І ще ви повинні пам’ятати, що не потрібно використовувати Future Continuous з дієсловами стану, які зазвичай не вживаються у часи групи Continuous.

Ну що, як вам час Future Continuous? Не таке вже воно й просте, як здавалося на перший погляд. Як бачите, використовуючи цей час замість інших, можна передавати найтонші відтінки різних значень.

Якщо вам допомогла ця стаття, не забудьте приєднатися до нас Facebook і Вконтакте, а також підписатися на нашу розсилку! Успіхів вам у вивченні англійської мови!

Потрібна професійна допомога з вивченням англійської? Звертайтеся до наших викладачів. Вони з задоволенням допоможуть вам! Записатися на безкоштовне вступне заняття можна прямо зараз!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: