Future Perfect Tense

future perfect tense1 Future Perfect Tense

Future Perfect не має множини значень, як, скажімо, Future Simple, проте для багатьох все так само залишається незрозумілим, в чому суть часу Future Perfect, якщо і без нього в англійській великий вибір засобів для вираження майбутніх дій. Дійсно, Future Perfect використовується рідше, але це не означає, що цей час не заслуговує нашої уваги.

На заняттях Future Perfect розглядають поверхово, і в теорії здається ясним, що воно позначає, як утворюється. Але чому ж ми так рідко його використовуємо або замінюємо іншими формами? Future Perfect — це одне з тих часів, вживання якого ми схильні уникати з тієї причини, що не можемо зрозуміти, в яких ситуаціях воно доречно і чим принципово відрізняється від інших часів.

Щоб зрозуміти, яке виражає дію Future Perfect, згадаємо, що всі часи групи Perfect передають завершені дії: для Present Perfect — це завершене дію до теперішнього моменту, для Past Perfect — завершене дію до певного моменту в минулому, а Future Perfect використовується для вираження дії, яка буде завершено до певного моменту в майбутньому.

Інакше кажучи, якщо ви хочете повідомити про майбутнє результаті, вживайте Future Perfect.

Розглядаючи, як утворюється час Future Perfect, зверніть увагу, що форми не змінюються за родами і особам. Як і інші часи групи Perfect, форми майбутнього завершеного часу вимагають використання Past Participle або третьої форми дієслова, яку ми позначаємо V3. До формі теперішнього завершеного часу have V3 додаємо will, щоб показати, що дія будуть ставитися до майбутнього:

future perfect tense2 Future Perfect Tense

Заперечення утворимо за допомогою негативної частки not, яка додається до will. (скорочено won’t [wəunt]). Частина have V3 залишається незмінною:

future perfect tense3 Future Perfect Tense

У питальному реченні допоміжний дієслово will виходить на перше місце в реченні, а частина have V3 залишається незмінною:

future perfect tense4 Future Perfect Tense

Так як даний час передбачає завершеність дії до визначеного моменту в майбутньому, його головний покажчик це слово by — до зазначеного часу):

by tomorrow — до завтрашнього дня
by May — до травня
by the time you come — до того часу, коли ви прийдете
by next summer — до наступного літа

Пам’ятайте, Present Perfect підкреслюється завершеність дії, а не тоді, коли саме воно сталося. Точно така ж ситуація і з Future Perfect: не вказується конкретно скільки дію буде виконано, а до якого часу. Якщо ви хочете сказати, у скільки щось буде відбуватися, вам потрібно буде використовувати інші засоби вираження майбутнього часу.

Напевно у вас з’явилося питання: в яких ситуаціях мені може знадобитися цей час? Пропоную розглянути приклади з життя:

future perfect tense5 Future Perfect TenseВаш керівник дав вам доручення і питає, коли воно буде виконано. Ви відповідаєте: “Я зроблю це завтра до обіду”. Англійською, щоб сказати це пропозиція, вам знадобиться Future Perfect, так як ви говорите про дію, яка завершиться до зазначеного часу в майбутньому:

I will have done it by tomorrow afternoon. — Я виконаю це до завтрашнього обіду.

 

У вас відключили інтернет, ви подзвонили в підтримку і вам пообіцяли, що буде усунена поломка до двох годин (дію буде вчинено):

We will have the bug fixed by two o’clock. — Ми усунемо поломку до двох годин.

future perfect tense6 Future Perfect Tense Ви домовляєтеся зустрітися з колегою в його офісі, ви пропонуєте призначити зустріч на 6 годин, але він каже, що він уже закінчить роботу до цього часу і вже піде з офісу:

I will have finished work by 6 o’clock. — Я вже закінчу роботу до шести годин.

I will have left the office by 6 o’clock. — Я вже піду з офісу до шести.

future perfect tense7 Future Perfect TenseВи запросили гостей, у вас гора клопоту і ви плануєте приготувати свою коронну страву якраз до приходу гостей, щоб подати його гарячим. Ви плануєте час на приготування і приходите до висновку, що до того часу, як гості прийдуть, частування вже буде готово:

The dish will have been ready by the time my guests arrive. — Страва буде готове до приходу гостей.

Як видно з останнього прикладу, визначений момент у майбутньому може передаватися не тільки фрази з by, але й іншим майбутнім дією.

Як не сплутати Future Perfect з іншими майбутніми часами?

Подивіться на ці пропозиції і подумайте, яке майбутнє час слід використовувати в кожному з них:

Я прийду на роботу до дев’яти годин.
Я буду на роботі в дев’ять годин.
Я буду працювати в дев’ять годин.

Всі вони відносяться до майбутнього часу, в кожному фігурує час: дев’ять годин. Однак дії, про які йдеться в цих пропозиціях — абсолютно різні.

Я вже прийду на роботу до дев’яти годин. — До певного моменту в майбутньому дію вже завершиться, ви вже будете на роботі. Тому використовуємо Future Perfect: I will have come to work by nine o’clock.

Я буду на роботі в дев’ять годин. — Майбутнє дію, виклад фактів. Нам потрібен Future Simple: I will be at work at nine o’clock.

Я буду працювати в дев’ять годин. — У цьому реченні ми підкреслюємо дію, яке у процесі виконання в певний момент у майбутньому. Отже, щоб правильно перекласти, скористаємося часом Future Continuous: I will be working at nine o’clock.

Ще одна підказка: якщо ви сумніваєтеся, який час використовувати, спробуйте вставити в свою пропозицію слово ‘уже’, яке має підкреслювати майбутній результат. Якщо ви бачите, що ‘вже’ підходить за змістом і дійсно відноситься до результату (а не до початку процесу, наприклад), то швидше за все, пропозиція варто переводити в Future Perfect.

Кожен день ми говоримо про результати дій в майбутньому, про терміни виконання завдань, тому не ігноруйте час Future Perfect, а правильно використовуйте його за призначенням! Успішних вам результатів у майбутньому!

Сподобалася стаття? Поділіться корисним матеріалом зі своїми друзями, залишайте відгуки та запитання в коментарях!

Щоб бути в курсі всіх нових статей на нашому сайті, приєднуйтесь до нас Вконтакте і Facebook.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: