Ідіоми про центах і доларах | Блог про англійською мовою від EasySpeak

idiomy o centakh i dollarakh | blog ob anglijjskom yazyke ot easyspeak 1 Ідіоми про центах і доларах | Блог про англійською мовою від EasySpeak

two bits (досл. «два шматочки»)

Якщо продавець торгової лавки в Америці для здачі попросить вас пошукати якихось «two bits» (тобто «два шматочки»), не губіться і не перепитуйте, які саме «шматочки» він має на увазі. Так американці прозвали свої двадцять п’ять центів, або чверть долара..

Наприклад:
Could you please look for two bits, sir? I don’t have at all change. (Не могли б Ви пошукати двадцять п’ять центів, сер? У мене зовсім немає дрібниці.)

put in one’s two cents (досл. «вставити свої два цента»)

Як і, мабуть, скрізь, в Америці (до речі, в наш час курси американської англійської найбільш актуальні) недолюблює тих, хто по всякому приводу «puts in his cents» («вставляє свої два цента»), тобто висловлює свою думку тоді, коли воно мало кого цікавить. Ви, напевно, вже згадали про російському аналогу цієї ідіоми «вставити свої дві копійки».

Наприклад:
Everybody is tired with this know-all man; his is always putting his two cents in every discussion. (Всі втомилися від цього всезнайки, він завжди вставляє свої дві копійки в будь-який спір.)

queer as a three-dollar bill (досл. «дивний, як тридоларова банкнота»)

Навіть той, хто ніколи не був в Америці, підозрює, що трехдолларовых банкнот там не випускається. Називаючи так людину, хочуть сказати, що він дуже дивний, або «дивак, яких світ не бачив».

Наприклад:
The foreign student in our group seemed to be queer as a three-dollar bill at first, but then we got accustomed to each other. (Іноземний студент спочатку здавався дуже дивним, але потім ми звикли один до одного.)

feel like a million dollars (досл. «відчувати себе як мільйон доларів»)

Читайте також:  Відмінки в англійській мові

Порівнюючи себе подібним чином з грошима, американець хоче повідомити Вам, що в житті у нього все прекрасно і йому не на що скаржитися.

Наприклад:
I feel like a million dollar today and I have a plenty of plans for the future. (Я чудово почуваю себе сьогодні і у мене багато планів на майбутнє)

Vocabulary:

always – завжди
at all –
зовсім
at first –
спочатку
bit –
шматочок
cent –
цент
change –
дрібниця
Could you … –
не могли б Ви …
discussion –
спір
dollar –
долар
each other –
один одного
every –
кожен
everybody –
все
feel –
відчувати себе
foreign –
іноземний
future –
майбутнє
get accustomed to –
звикнути до …
group –
група
know-all –
всезнайко
like –
як
look for –
пошукати
plan –
план
plenty of … –
безліч …
put in –
вставляти
queer –
дивний
seem to be –
здаватися
student –
студент
three-dollar bill –
тридоларова банкнота
tired –
втомлений

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: