IELTS — міжнародний екзамен з англійської мови: поради по підготовці

ЭIELTS (по-російськи звучить як «айлс», але іноді можна почути і «иелтс») розшифровується як International English Language Testing System) – міжнародна система оцінки знання англійської мови. Міграційні комісії США, Канади, Сполученого Королівства, Австралії та Нової Зеландії розглядають сертифікат IELTS як підтвердження володіння англійською мовою.

Зміст:

ielts  mezhdunarodnyjj ehkzamen po anglijjskomu yazyku: sovety po podgotovke42 IELTS — міжнародний екзамен з англійської мови: поради по підготовці

Види IELTS

Тест існує в трьох версіях:

 1. IELTS Academic. Ця версія призначена для людей, які вступають в університети й інші вищі навчальні заклади, де викладають англійською мовою.
 2. IELTS General. Цю версію потрібно здавати тим, хто подає документи на еміграцію в англомовну країну або планує працювати в англомовній компанії.
 3. IELTS Life Skills. Це найпростіша версія. На відміну від двох попередніх, цей іспит оцінює лише навички говоріння та аудіювання.

Структура іспиту

Всі завдання іспиту IELTS розділені за чотирма розділами: аудіювання, читання, письмо і розмовна мова.

Аудіювання

Тривалість: 30 хвилин.

В ході іспиту IELTS вам запропонують прослухати чотири записи з промовою носіїв мови. Після цього необхідно письмово відповісти на питання, що стосуються записів.

Запис №1 – розмова двох співрозмовників на повсякденні теми.

Запис №2 – монолог на одну з повсякденних тем.

Запис №3 – розмова кількох співрозмовників, що протікає в навчально-освітньому контексті. Наприклад, дискусія викладача зі студентами.

Запис №4 – монолог на якусь академічну тему: наприклад, уривок з лекції.

Це завдання необхідно, щоб виявити здатність претендента розуміти суть розмови, розрізняти деталі та різні думки, стежити за розвитком бесіди.

Читання

Тривалість: 60 хвилин.

Безкоштовний урок на тему:
Неправильні дієслова англійської мови: таблиця, правила і приклади

Читайте також:
Як подолати мовний бар'єр в англійському | Топ-7 порад

Обговоріть цю тему з особистим викладачем на безкоштовному онлайн уроці в школі Skyeng
Залиште контактні дані і ми зв’яжемося з вами для запису на урок

Розділ читання у IELTS містить 40 питань, призначених для перевірки широкого спектру навичок читання. До них відноситься здатність розуміти головну ідею тексту, розрізняти деталі і думку автора, розпізнавати логічні аргументи.

Іспит IELTS Academic включає в себе три довгих тексту, які варіюються від описового та фактичного до дискурсивного та аналітичного. Тексти взяті з книг, журналів і газет. Вони зрозумілі неспеціалістам, але підходять і для людей, які вступають у Внз або бажаючих отримати роботу.

Іспит IELTS General включає в себе витяги з книг, журналів, газет, оголошень, довідників і посібників. З подібними текстами ви зіткнетеся в побутовій англомовному середовищі.

Лист

Тривалість: 60 хвилин.

IELTS Academic. Екзаменується пропонуються загальні теми та теми, які підходять для вступників на бакалавріат або в аспірантуру, а також для тих, хто планує влаштуватися на роботу. В цьому розділі два завдання:

 1. Вам покажуть таблицю, графік або діаграму з даними і попросять описати своїми словами інформацію, зображену на них. Це можуть бути статистичні дані або опис якогось процесу, об’єкта чи події.
 2. Вам запропонують написати есе, присвячене певній точці зору або проблеми.
  Відповіді на обидва завдання повинні бути в офіційному стилі.

IELTS General. Екзаменується пропонуються для завдань лише загальні теми. Тут також два завдання:

 1. Вам представлять ситуацію і попросять написати лист, що описує цю ситуацію або пояснює її. Лист може бути в особистому, напівофіційному або офіційному стилі.
 2. Вам запропонують написати есе, присвячене певній точці зору або проблеми. Есе може бути в художньому або розмовному стилі.
Читайте також:
Числівники в англійській мові: порядкові та кількісні

Розмовна мова

Тривалість: 11-14 хвилин.

У усної частини іспиту IELTS оцінюють навички розмовної мови. При цьому кожен тест записується, так що результати цієї частини об’єктивні. Усна частина складається з трьох етапів:

 1. Екзаменатор задасть вам кілька загальних питань на прості теми: дім, сім’я, робота, навчання та інтереси. Ця частина триває від чотирьох до п’яти хвилин.
 2. Вам дадуть картку, на якій написано назву теми для розмови. У вас буде одна хвилина, щоб підготуватися, і дві хвилини, що розповісти все, що ви знаєте про це. Потім екзаменатор задасть один або два уточнюючих запитання.
 3. Вам поставлять додаткові запитання по темі з частини 2. Це дозволить обговорити більш абстрактні ідеї та питання. Ця частина тесту триває від чотирьох до п’яти хвилин.

ielts  mezhdunarodnyjj ehkzamen po anglijjskomu yazyku: sovety po podgotovke43 IELTS — міжнародний екзамен з англійської мови: поради по підготовці

Оцінка результатів

Після проходження всіх етапів іспиту IELTS ви отримаєте оцінку у вигляді загальної суми балів від 0 до 9.

Сума балів по IELTS
Рівень навичок
Пояснення
9ЕкспертДосконало володіє англійською мовою.
8Дуже хороший користувачВідмінно володіє англійською мовою, але може неправильно зрозуміти деякі речі в незнайомій ситуації.
7Хороший користувачДобре володіє англійською мовою, але може неправильно зрозуміти деякі речі в незнайомій ситуації. В цілому демонструє гарне знання мови і ясне детальне розуміння.
6Компетентний користувачВ цілому добре володіє англійською мовою, незважаючи на рідкісні неточності і непорозуміння.
5Помірний користувачНепогано володіє мовою і може спілкуватися більшість тем, роблячи, однак, багато помилок.
4Обмежений користувачВолодіє англійською мовою на базовому рівні. Його знань обмежені лише знайомими ситуаціями. Не здатний вживати складні конструкції, має проблеми з розумінням мови і вираженням думок.
3Надзвичайно обмежений користувачПриблизно орієнтується в стандартних ситуаціях.
2Користувач «з перебоями»Знає лише окремі слова і вирази. Не може самостійно спілкуватися.
1Не володіє мовоюНе може спілкуватися англійською мовою. Знає лише кілька слів.
Не намагався пройти тестНе намагався відповідати на запитання.
Читайте також:
Конструкція be going to в англійській мові.

Корисні поради з підготовки до IELTS

 1. Ретельно ознайомтеся з форматом іспиту IELTS: скільки в ньому завдань, скільки часу відводиться на кожний з них і як оцінюються результати.
 2. Почніть готуватися до іспиту не пізніше, ніж за 15 днів до призначеної дати.
 3. Не забувайте, що на іспиті IELTS перевіряють не загальні знання, а лише вашу здатність до ефективної комунікації.
 4. Чітко формулюйте свої думки, говоріть зрозуміло, на нормальній швидкості, не поспішайте, але і довго не замислюйтесь над кожною фразою.
 5. Не покладайтеся повністю на навчальні посібники з підготовки до IELTS. Вони, звичайно, корисні, але для успішної здачі іспиту потрібні глибокі знання англійської мови, а не просто вміння виконувати типові вправи.

Відео про IELTS:

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн