IELTS Writing Task 1: Опис карт

ielts writing task 1: opisanie kart26 IELTS Writing Task 1: Опис карт

Хоча найчастіше на іспиті пропонується описати схему, діаграму, таблицю або процес, існує ризик того, що вам попадеться опис карти. Ви повинні бути готові до всього, тому в цій статті я дам вам кілька корисних порад про те, як впоратися з цим завданням.

Отже, перед вами дві схематичні карти. Зазвичай перша демонструє якесь місце до змін, друге — після. Місцем може бути все що завгодно: будь-яка територія, місто, частина міста, сад, двір, промислова зона, острів і так далі. Крім того, це може бути окрема будівля або приміщення.

Перш ніж приступати до написання, вам потрібно одразу зорієнтуватися щодо того, яку граматику ви будете використовувати у своєму рев’ю. Звичайно ж, налаштуйтеся на пасивний заставу (так як ви будете описувати процеси та їх результати, а виконавці не важливі для вас) і зворот there is/there are (оскільки ви будете описувати розташування об’єктів). Після визначтеся з часом, які вам необхідно буде використовувати.

Найлегший тип опису — описати одну карту в даний момент. Для цього у своєму огляді використовуйте Present Simple.

Якщо обидві карти відносяться до минулого і період часу завершено — використовуйте Past Simple.

The garden was expended as a result of land acquisition, which took place in 2000. Сад був розширений у результаті придбання землі, яке відбулося у 2000 році.

Якщо перша картинка відноситься до минулого, а друга показує стан речей на даний момент — тоді, описуючи першу карту, використовуйте Past Simple або used to Present Simple для опису другої карти та Present Perfect для опису змін, які відбулися до теперішнього моменту.

Наприклад:

In 1990 there was a park in the centre of the city, which has been modernised and expanded over the given period. Now there the territory of the park is twice larger than it used to be. — 1990 в центрі міста був парк, який було модернізовано і розширено за представлений період. Зараз територія парку в два рази більше, ніж вона була раніше.

Може бути і таке, що вам пропонують дві картки: одну в сьогоденні, другу в майбутньому, і описати план яких-небудь змін: забудови або оновлення. В такому випадку вам необхідно буде вживати форми майбутнього часу: Future Simple або going to:

A new port is going to be built in a five years’ time in the place of old docks, which are located in the south of the city. — Через п’ять років обираются побудувати новий порт на місці старих доків, які розташовані в південній частині міста.

З граматикою визначилися, переходимо до структурі. Вона особливо нічим не відрізняється від інших типів есе.

Перший абзац повинен містити відповідь на питання: Що ілюструють дані карти? Ви перефразируете завдання, використовуючи синоніми, але ні в якому разі, не переписуючи готове пропозицію.

У другому абзаці вкажіть декілька загальних змін, тобто, не вдаючись у подробиці (не описуючи де і що було побудовано, добудовано або знесено), скажіть, зміни якого характеру відображені на карті. Виберете одне — два ключових, найбільш помітних змін і напишіть про них.

Для цього вам знадобиться наступна лексика:

Over the period,
From 1990 to 2000,
Over the time period,
Over the past 10 years,
Between 1990 and 2000,

a number of changes took place in the area

the area saw considerable developments/ spectacular changes/dramatic changes

the area was totally/considerably/significantly/ completely transformed/redeveloped/reconstructed/modernised

the area changed considerably

А після, в третьому і четвертому параграфі, ви будете описувати деталі змін: що, де і як було змінено.

Щоб у вашій роботі дотримувалася структура, розділіть свою карту на частини і опишіть кожну з них послідовно. Намагайтеся не “перестрибувати” з одного краю карти на інший.

Як правило, на карті вгорі позначені частині світу. Щоб точно вказати, де розташовані описувані вами об’єкти, використовувати прийменники місця і позначення частин світу:

in/at/on
by/beside/next to/ near/close to
to the north/south/east/west from
through/around/ across
in the north/south/east/west of the city/map/area
on the northern/southern/eastern/western border

Крім того, опис змін на карті передбачають використання спеціальної лексики для цього завдання. Пропоную вам корисні дієслова для опису та порівняння різних об’єктів.

Споруди:

demolished/ knocked-down/ flattened — знесений
replaced/ relocated — переміщений
renovated — оновлено
built / constructed — побудований, споруджений
reconstructed — реконструйований, оновлений, перебудований
developed — створено
extended / expanded — розширено
converted (into) — перетворений, трансформований у
modernized — удосконалено
added — додано

Насадження (ліси, парки, посадки):

cleared /cut-down /chopped-down —вирубані
removed — знищені
planted — посажене

Об’єкти інфраструктури (готелі, клуби, центри):

opened — відкритий
set up —заснований
developed — створено
converted (into) — перетворений, трансформований у
modernized — удосконалено
constructed — споруджений, побудований
reconstructed — перероблений, реконструйовано

Придбання:

bought — куплений
acquired /purchased придбано
added — додано

В залежності від того, що зображено на вашій карті, вибирайте найбільш підходящі для опису слова.

Часта помилка — перерахування всіх змін через кому:

In the city centre the shopping mall was renovated, the caf? was expanded and converted into a restaurant, a playground was built and a new park was planted.

Граматично правильно, лексика використовується, але все ж чогось не вистачає. До того ж, дуже часто автори таких творів не знають, про що писати далі, щоб досягти необхідної кількості слів. Тому я рекомендую вам не об’єднувати всі зміни в одне речення, а розбити на чотири-п’ять пропозицій. Так само, як і в інших завданнях письмової частини, не забувайте з’єднувати свої думки спеціальними виразами, щоб вашому читачеві було легко читати ваш твір:

Over the given the period city centre witnessed dramatic changes and improvements. First, the shopping mall was considerably renovated. The cafe was converted into a restaurant after expansion. Furthermore, a new playground for children was constructed next to the cafe. In addition, a new large park was planted in the eastern part of the city centre.

В останньому параграфі вам слід подати свій висновок і підсумувати все, що ви описували у своєму творі. Ще одна типова помилка — повторювати все вищесказане, або його частини, тобто знову повертатися до деталей. У висновку можна перефразувати те, що ви вказували про ключові зміни або порівняти частини карти і відповісти на питання:

– Чи були зміни по всій території, представленої на карті? Вся територія була/буде змінена або частина залишилася/залишиться в колишньому вигляді?
– В якій частині було найбільше змін? У центральній частині, на півночі, на півдні?
– Якого характеру були ці зміни? Приміром, десь з’явилися нові споруди, а де-то тільки вирубали ліси, в якійсь частині розвивали інфраструктуру, а де-то будували житлові будинки)

Для багатьох студентів (і з моєї точки зору) опис карти — одне з найлегших завдань для IELTS. Тому що на картах, як правило, все зрозуміло і знайоме кожному ( на відміну від процесів, наприклад) і не потрібно виділяти особливих закономірностей, категорій і зв’язків (як при описі графіків, таблиць і діаграм).

Кілька прикладів карт:

ielts writing task 1: opisanie kart27 IELTS Writing Task 1: Опис карт

ielts writing task 1: opisanie kart28 IELTS Writing Task 1: Опис карт

ielts writing task 1: opisanie kart29 IELTS Writing Task 1: Опис карт

ielts writing task 1: opisanie kart30 IELTS Writing Task 1: Опис карт

ielts writing task 1: opisanie kart31 IELTS Writing Task 1: Опис карт

Пам’ятайте, що тільки практика допоможе вам досягти високого рівня при виконанні будь-яких письмових завдань. Якщо ви засвоїли основні вимоги до написання цього типу робіт, то спробуйте описати кілька карт, запропонованих вище.

Не забувайте стежити за граматикою і спеллингом, вони теж впливають на ваш результат.

Успіхів вам у підготовці і на іспиті! Слідкуйте за нашими оновленнями і приєднуйтесь до нас Вконтакте і Facebook і встановлюйте безкоштовний додаток Enginform для Android.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн