Картки для вивчення англійських слів. Де знайти або як зробити картки з англійськими словами

Флеш-картки або просто картки з ілюстраціями і словами англійською мовою – це простий, універсальний, що довів свою ефективність метод запам’ятовування нових слів. Традиційно картки для вивчення англійських слів використовували на заняттях у класі чи групі, але з появою комп’ютерів та інтернету їх адаптували і для самостійного навчання.

Зміст:

kartochki dlya izucheniya anglijjskikh slov gde najjti ili kak sdelat kartochki s anglijjskimi slovami135 Картки для вивчення англійських слів. Де знайти або як зробити картки з англійськими словами

Детальний опис методу

Метод вивчення нових слів через флеш-картки заснований на уявленні про те, що учні краще запам’ятовують новий матеріал, якщо його візуалізувати. Особливо цей метод ефективний при навчанні дітей, так як на картках зазвичай зображені барвисті ілюстрації.

У вивченні англійської мови цей метод застосовуються для знайомства з новими словами, їх запам’ятовування та повторення, а також для тренування вимови. Зазвичай картки об’єднують в тематичні або граматичні групи. Наприклад, на тему їжі або неправильних дієслів.

Використовуйте флеш-картки відразу в декількох типах вправ. Умовно їх можна поділити на чотири категорії: тренування пам’яті, зубріння, розпізнавання і метод фізичного реагування.
Найчастіше картки застосовують на групових заняттях. В цьому випадку ефективніше використовувати роздруковані матеріали, а не в електронному вигляді.

Вправи для пам’яті

Суть таких вправ полягає в наступному:

 1. Розкладіть на столі набір карток.
 2. У вас є хвилина, щоб запам’ятати стільки, скільки зможете.
 3. Потім заберіть їх і на аркуші паперу випишіть слова, які запам’ятали.

Зубріння

 1. Прикріпіть дев’ять карток зі словами до дошки і обведіть їх крейдою або маркером, щоб вийшла таблиця.
 2. Поступово прибирайте їх одну за одною, щоразу запитуючи учнів, яке слово ви прибрали.
 3. Учні повинні повторювати всі прибрані слова так, як ніби вони все ще на дошці.
 4. Коли на дошці не залишиться жодної картки, попросіть учнів назвати всі слова, які були на порожніх місцях, у вірній послідовності.

Безкоштовний урок на тему:
Неправильні дієслова англійської мови: таблиця, правила і приклади

Обговоріть цю тему з особистим викладачем на безкоштовному онлайн уроці в школі Skyeng
Залиште контактні дані і ми зв’яжемося з вами для запису на урок

Розпізнавання

 1. Прикрийте аркушем паперу картку з англійським словом і повільно відкрийте невелику її частину.
 2. Попросіть учнів вгадати, що там зображено. Якщо їм це не вдається, відкрийте її ще трохи.
 3. Як тільки учні дали слово, повторіть його кілька разів хором та окремо, використовуючи різні інтонації.

Метод фізичного реагування

 1. Розклейте картки англійською мовою по класу або кімнаті.
 2. Назвіть одне слово, і нехай учні вкажуть чи підійдуть до картки, на якій воно написано.
 3. Той, хто встигне першим, називає наступне слово.
 4. Як варіант, зробіть це вправа додатковими завданнями. Наприклад, скажіть: «ті, у кого світле волосся – підійдіть до зображення апельсина, а ті, у кого темні, – до яблуку» і т. п.

kartochki dlya izucheniya anglijjskikh slov gde najjti ili kak sdelat kartochki s anglijjskimi slovami136 Картки для вивчення англійських слів. Де знайти або як зробити картки з англійськими словами

Наскільки ефективні картки

Давайте детально розберемо, як цей метод допомагає вчити англійську мову.

 1. Картки стимулюють активну згадування.

  Коли ви дивитеся на зображення і намагаєтеся згадати слово, що його описує, ви стимулюєте особливу здатність – активне згадування (active recall). Іншими словами, ви намагаєтеся отримати всю інформацію цілком з своєї пам’яті, а не просто вибрати один варіант із кількох. Активне згадування створює більш сильні нейронні зв’язки і залишає глибокий слід у пам’яті.

 2. Картки англійською мовою задіють ваші метакогнітивні здібності.

  Коли ви перевертаєте картку і дивіться на її зворотний бік, де написано, ви оцінюєте свою правоту. Ви подумки запитуєте себе «Відповідає мій відповідь правильною?» і «Наскільки добре я знаю (або не знаю) це?». Цей процес саморефлексії відомий як метапізнання. Дослідження показують, що застосування метапізнання призводить до того, що знання глибше відкладаються в пам’яті.

 3. Картки легко адаптувати під різні завдання.

  Вони не прив’язані ні до якого навчального посібника або методом вивчення англійської мови. Це самостійний інструмент, який використовують для тренування різних навичок і вивчення різних тем. Основна їх функція – допомогти вам запам’ятати англійські слова. Але нерідко учні та викладачі створюють набори карток і за темами граматики. Наприклад, з їх допомогою зручно вчити форми неправильних дієслів або різні часи.

Є у цього методу навчання і мінуси.


 1. Використовуючи цей інструмент, ви отримуєте інформацію лише через один канал – візуальний.

  Так, так ви успішно вчіть нову лексику, але якщо ви не будете приділяти час і іншим методам навчання, в яких задіяні граматичні вправи, аудіювання та говоріння, ви ризикуєте значно відстати за цими напрямками.

 2. Вчити англійську мову по картках не так цікаво, як з фільмів, серіалів і пісень.

  Деяким учням цей спосіб здається застарілим, і вони вважають за краще використовувати більш сучасні інструменти.

kartochki dlya izucheniya anglijjskikh slov gde najjti ili kak sdelat kartochki s anglijjskimi slovami137 Картки для вивчення англійських слів. Де знайти або як зробити картки з англійськими словами

5 місць, де можна знайти картки

 1. Lanternfish ESL Flashcards

  Цей сайт найкраще підійде новачкам і дітям, так як тут зібрана нескладна лексика, а картки проілюстровані веселими і барвистими картинками. Матеріали тут поділені на тематичні категорії: спорт, здоров’я, безпека, одяг і т. д. Крім самих карток на сайті є онлайн ігри і вправи, в яких їх можна використовувати.

 2. ESL-kids.com Flashcards

  Це збірка готових карток із зображеннями на різні теми. Матеріали тут, як і на попередньому сайті, підходять для дітей і початківців. Кожен тематичний набір має два варіанти – скорочений і великий. Кожна окрема картка також має два варіанти: один з зображенням та описом англійською, а інший – тільки з зображенням.

 3. Scholastic Teacher Flash Card Maker

  На цьому сайті можна створювати власні картки зі словами та ілюстраціями. Інтерфейс тут нескладний, тому користуватися сайтом можуть і учні, і викладачі.

 4. Dictionary.com

  Ще один сайт, на якому є можливість створювати власні картки англійською мовою. До доданим словами сайт пропонує словникові визначення. В цьому випадку вам не доведеться самому витрачати час на їх написання. Створені матеріали користувачі розподіляють за тематичними розділами, які легко налаштовуються.

 5. Quizlet

  Це один з найвідоміших сайтів для вивчення лексики. Крім словника і готових наборів карток, тут можна створювати власні списки слів. Також на сайті є вправи і завдання, з допомогою яких користувачі повторюють вивчену лексику.

Корисне відео на тему:

А тепер перевір себе і пройди тест на визначення рівня англійської мови:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: