Кольори англійською мовою вчимо з дітьми

Кольори — це перше, що бачить маленький людина, яка занурилася в цей чудовий, невідомий для нього світ. Подивіться в очі дитини: скільки в них цікавості та захоплення. У дитинстві малюка оточують яскрава природа, красиві різнокольорові іграшки, а любов і турбота мами допомагають розібратися у всьому цьому строкатому пишності. На прикладах оточуючих його предметів, дитина отримує перші уроки колірної гармонії світу.

І якою б мовою ви не вчили своєї дитини, це правило незмінно — починати треба з вивчення кольору. Сьогодні ми підкажемо вам, як займатися з дітьми так, щоб вони легко і швидко запам’ятали кольори англійською мовою. Отже, що повинен знати батько чи вчитель?

Вчимо і запам’ятовуємо кольору весело і наочно

cveta na anglijjskom yazyke uchim s detmi6 Кольори англійською мовою вчимо з дітьмиКольори на английскомЗдесь не буде ніяких складних схем, адже ваша дитина ще занадто малий, значить вчити його треба гранично просто. Починаємо з назв основних кольорів, попередньо виготовивши підручний матеріал у вигляді кольорових карток. Картки можна замінити фігурками чоловічків, звірів, фруктів, овочів. Дуже добре, якщо поруч буде і живий матеріал у вигляді букета або страви з дарами садів і городів. Вчимо не похмурим перерахуванням, а весело: наприклад, можна попросити дитину витягнути з букета самий красивий квітка або з’їсти смачний фрукт і назвати його колір англійською мовою. Наприклад:

 • flower -is red
 • apple — is yellow

Попутно вчимо прості фрази, типу:

 • What is the color?
 • This color is beautiful

cveta na anglijjskom yazyke uchim s detmi7 Кольори англійською мовою вчимо з дітьмиДо речі, у дітей прекрасне сприйняття теплої і холодної кольорової гами. Можете провести нескладний експеримент, попросивши його назвати гарячий або холодний колір. Майже напевно він вибере:

 • orange (yellow, red) is hot – помаранчевий (жовтий, червоний) гарячий
 • white (blue) is cold — білий (блакитний) холодний
Читайте також:  Як швидко вивчити англійський алфавіт: дошкільнику, школяреві, дорослому

Просто малюк черпає ці відчуття природи. Він вже знає, що жовте сонечко гріє, вогонь обпікає, а білий (блакитний) сніг холодний.

Закріплюємо знання теж весело: безперервно граємо, дивимося мультфільми і відео уроки.

Перетворюємо урок в гру

Ігри проводимо приблизно такі:

 • дійти до призу (іграшки) — можна грати у вигляді настільної (підлогової) гри, можна розширити гру до масштабів кімнати, замінивши, наприклад, ігрові поля на папері реальними доріжками з кольорових слідів
 • «повторялка-запутывалка» — повторюємо кольору і спеціально називаємо якийсь неправильно, малюк повинен сам виправити цю помилку, що принесе йому багато радості
 • гра на увагу — прибираємо якийсь колір, і просимо малюка сказати, якого не вистачає
 • гра «закінчи вірш» — говоримо весь вірш, а кінцівку повинен вимовити малюк

Ось, приміром, такі віршики:

 • ми сьогодні їли яблуко яке…yellow!

Показуючи помідор або вишеньку, або картинку з вогнем:
cveta na anglijjskom yazyke uchim s detmi8 Кольори англійською мовою вчимо з дітьмиКартки для вивчення англійских

 • цим кольором весь світ зігрітий і він називається…red!

Показуючи дерево:

 • На дерево це ти подивися, які листочки дерева green…

Дивлячись на небо:

 • на небо дивитися я люблю, адже небо красиве… blue
 • а в небі конячками пропливають хмари красиві, різні,…white

Нехитрі віршики, але дуже допомагає дитині запам’ятати назви англійською мовою.

Дивимося мультики і одночасно вчимося

cveta na anglijjskom yazyke uchim s detmi9 Кольори англійською мовою вчимо з дітьмиІгрові відеоуроки английскогоСегодня випущено дуже багато ігрових відео уроків англійською мовою на цю тему. Згадайте чудовий мультфільм про паровозик Шоне, це — одночасно і мультик, і захоплюючий урок. У цьому відео розповідається про те, як паровозик зустрічає робота і розповідає йому про повній колірній палітрі на прикладі фруктів і овочів, які він везе, і на прикладі зовнішнього вигляду, свого і робота. Але робот чомусь розфарбовує все своїм найулюбленішим білим (мабуть, збій програми якийсь). Прокинувся паровозик хапається за голову і пропонує розфарбувати все заново.

Читайте також:  Як вибрати курси англійської мови для дітей та дорослих?

Переглядаючи такі відео, малюк отримує задоволення від мультика і одночасно вчить кольору.

Якщо паровозики і роботи здаються якимись занадто залізницями, то можна згадати про восьминогів. Мені сподобалась казка про восьминога Жену, який дуже хотів розмалювати підводний світ і, нарешті, знайшов баночки з фарбами.

До речі, згадалося ще одне добре старе відео про осьминожков:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: