Методики викладання англійської мови

metodiki prepodavaniya anglijjskogo yazyka104 Методики викладання англійської мовиЗвичайно ж існує безліч методів, але жоден з них не є кращим у всіх контекстах, і жоден з них, по своїй суті, не перевершує інші. Крім того, неможливо застосовувати одну і ту ж методику для всіх учнів, які мають різні цілі, умови і потреби в навчанні. Потрібно застосовувати найбільш підходящий метод для виконання конкретних завдань учня.

Кожен метод навчання базується на певному баченні розуміння мови або процесі навчання, часто з використанням спеціальних методик і матеріалів, які використовуються в заданій послідовності.

4 основні методики викладання англійської в хронологічному порядку їх розвитку:

 • Grammar Translation – класична методика по вивченню англійської мови ;
 • Direct Method – прямий метод;
 • Audio-lingualism – один з перших сучасних методів;
 • Communicative Language Teaching – сучасний стандартний метод.
 • Яка між ними різниця? Кожен з методів має іншу спрямованість і свої пріоритети. Давайте розглянемо кожен з них більш докладно.

  Класична методика з вивчення англійської мови Grammar Translation

  Один з найбільш традиційних методів починаючи з кінця дев’ятнадцятого і початку двадцятого століття. Спочатку він використовувався для того, щоб навчати «мертвим мовам», таким як латинь і грецький. Основною характеристикою даного методу є вивчення граматичних правил та їх застосування при перекладі тексту з рідної мови на іноземні. Основний недолік такого методу – це те, що 80 відсотків уроку рідною мовою, а застосування инностранного мови відбувається тільки при перекладі тих чи інших грамматичсекий конструкцій або речень (текстів), в яких вони представлені.

  metodiki prepodavaniya anglijjskogo yazyka105 Методики викладання англійської мовиDirect Method.

  Цей метод також відомий як «природний», він виник на початку 1900гг в якості альтернативи традиційному Grammar method. Основна увага приділяється хорошому вимові, спонтанного використання мови, без використання перекладу і мало уваги приділяється аналізу граматики. Даний метод заснований на безпосередній практики студента в розмовному англійському, розумінні іноземної мови в загальних повсякденних ситуаціях. Щоб такий метод працював, потрібні невеликі групи учнів, а також їх висока мотивація, тому як в штучної середовищі важко генерувати природні ситуації, а також гарантувати розуміння і достатню практику для всіх учасників.

  Audio-lingualism Method — повторення і запам’ятовування стандартних фраз

  Цей підхід має свої корені в США в часи другої світової війни, коли виникла потреба у навчанні ключових співробітників швидко і ефективно розмовляти іноземною мовою. В той час, цей метод був визнаний досить успішним, але знову ж таки за умови роботи у невеликих групах і високому рівню самомотивації. Даний метод спрямований на утворення механічної звички, яка утворюється за допомогою повторення основних моделей. Ця ж спрямованість на повторення і запам’ятовування стандартних фраз, повністю ігнорує роль контексту в процесі вивчення мови.

  Communicative Language Teaching Method. Комунікативна методика вивчення.

  Комунікативний метод заснований на ідеї, що успішне вивчення іноземної мови відбувається шляхом його вивчення в реальних ситуаціях, що, в свою чергу, призводить до природного оволодіння і вміння використовувати іноземну мову. Викладач несе дві основні функції: перша роль полягає в сприянні процесу комунікації між усіма учасниками в класі, а також при використанні різних видів діяльності. Друга роль – виступати в якості керівника цієї групи, контролювати процес навчання, а також мотивувати учнів.

  У носіїв англійської мови часто є багато можливостей для поїздок за кордон і викладання англійської мови для студентів інших країн. Ви можете бути здивовані, але щоб вивчити іншу мову набагато ефективніше займатися з учителем, який знає тільки англійську мову. Цей метод навчання, коли викладач змушує своїх студентів говорити тільки по-англійськи на уроці, називається прямим методом або природним методом навчання іноземної мови. Даний метод значною мірою фокусується на правильній вимові і напрацьовує розмовні навички. Саме цей метод використовуємо і ми в Native English School.

  metodiki prepodavaniya anglijjskogo yazyka106 Методики викладання англійської мовиP. S. Першим навиком, яким потрібно оволодіти, щоб почати успішно вивчати англійську мову, є здатність ефективно використовувати жести тіла. Наші студенти вважають, що вчити англійську ефективніше, коли вони змушені говорити тільки англійською в класі. Відмовляючись використовувати рідну мову, викладач змусить вас вивчати англійську мову, використовуючи мову тіла і жестів, щоб навчити новим словам. Ця модель навчання точно імітує спосіб, коли маленькі дітки вчать свою рідну мову. Цей метод навчання є одним з найбільш ефективних у вивченні будь-якої мови. Доказом цього є те, що ви говорите зараз на своїй мові.)))

  Приходьте на уроки в NES і переконайтеся в ефективності цього методу самі! Записатися на безкоштовний пробний урок ТУТ.

  Якщо Вам сподобалася стаття, Ви завжди можете відзначити

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: