Міф №1: Дітям англійська мова дається легше, ніж дорослим

mif  1: detyam anglijjskijj yazyk daetsya legche, chem vzroslym 2 Міф №1: Дітям англійська мова дається легше, ніж дорослим

Ви напевно чули, що англійська мова дається дітям легше, ніж дорослим. Спираючись на це, багато хто з нас вважають, що вчити мову їм вже пізно, так як освоїти його можна тільки в юному віці.

Це зовсім не так, і я вам це доведу.

У статті я зруйную цей міф і покажу, що дорослий набагато швидше може вивчити англійську, ніж дитина. А головне, будь-яка доросла людина може заговорити англійською практично відразу, що неможливо для дітей.

Звідки взявся цей міф

mif  1: detyam anglijjskijj yazyk daetsya legche, chem vzroslym 3 Міф №1: Дітям англійська мова дається легше, ніж дорослим

Спочатку давайте розберемося, звідки взялося це помилкове дане.

Все пішло від батьків, які вивчали англійську мову в школі та інституті за класичною методикою, але так і не навчилися говорити. Вони витратили роки на навчання (а це понад 14 років), але результату не добилися. Що відбувається потім?

Щоб полегшити життя своїх дітей, вони з самого дитинства віддають їх в спеціалізовані дитячі садки, англійські школи, курси.

І коли дитина починає говорити англійською, батьки роблять висновок, що діти вчаться швидше і краще. Адже у них-то за 14 років (школа та інститут) це не вийшло.

Потім вони кажуть це своїм друзям. У більшості випадків, у них теж був негативний досвід вивчення англійської, тому серед них формується думка, що дітям дійсно набагато легше вивчити англійську. Так і з’явився цей міф.

Давайте подивимося, як навчаються діти, і скільки часу їм потрібно, щоб заговорити англійською.

Як і скільки діти вчать англійську мову?

Ніхто не замислюється, скільки насправді часу займає вивчення мови у дитини.

Адже жодна дитина не починає говорити через півроку або рік. Їх навчання триває роками, перш ніж вони зможуть нормально заговорити.

Читайте також:  Курси англійської для офіціантів від Native English

Давайте подивимося на їх процес навчання.

Як навчають дітей англійської мови?

Якщо батьки хочуть, щоб дитина знала англійську мову, вони з дитинства віддають його в спеціалізований садочок.

Там з дітьми займаються в ігровій формі. Їх не вчать будувати речення англійською мовою або висловлювати свої думки. У навчанні дітей великий наголос робиться на вивчення слів.

Учитель (вихователь) промовляє слова і використовує картинки. Дитина ж, таким чином, вчиться сприймати слова на слух, повторює їх і запам’ятовує.

Так як діти швидко втомлюються на заняттях, їх навчання містить багато ігор. Діти слухають і співають пісні, вчать віршики і лічилки англійською, при цьому запам’ятовують окремі фрази з них. Навчання дітей містить дуже багато повторень.

Після садочка діти йдуть в спеціалізовану школу, або продовжують займатися з репетитором. Таким чином, їх знання і вміння накопичуються. Дитина починає висловлювати свої думки англійською мовою.

Скільки на це іде часу?

Давайте припустимо, що дитина 4-х років ходить в спеціалізований садок, потім надходить у школу, де по закінченні декількох класів починає говорити англійською. При грубому підрахунку ми отримуємо 5-7 років вивчення мови. Не зовсім швидко, правда?

І то це можливо, тільки якщо з дитиною серйозно займалися англійською.

Як ви думаєте, яких результатів зміг би досягти доросла людина за такий час, якби навчався за правильною методикою?

Щоб відповісти на це питання, давайте подивимося, чому дорослому вивчити англійську набагато легше.

Чому дорослій людині вивчити англійську набагато легше?

mif  1: detyam anglijjskijj yazyk daetsya legche, chem vzroslym 4 Міф №1: Дітям англійська мова дається легше, ніж дорослим

Доросла людина має величезні переваги у навчанні, які позначаються на строк отримання результату (вираження своїх думок англійською мовою).

Давайте подивимося на них.

1. Дорослі легше і швидше розуміють правила англійської мови

Дорослій людині легше даються правила англійської мови, навіть якщо він вивчає англійську мову з нуля. Чому? Все просто.

Читайте також:  Орієнтування в місті англійською мовою

Хороший викладач за 10 хвилин легко пояснить дорослій людині англійське правило. Якщо він щось не розуміє, викладач може навести приклади з правил російської мови.

Дітям же можна пояснити правила так швидко. Адже вони не знають навіть правил російської мови. Всі знання вони отримують в ігровій формі, що займає набагато більше часу, а саме навчання, як я вище писала, починається зі слів і повторень.

2. Дорослий відразу може говорити в рамках вивченого правила

Дитина не може просто так взяти і почати будувати англійські пропозиції. Він може лише повторювати пропозиції, запам’ятовуючи їх.

Доросла ж людина може використовувати у своїй промові правило, яке він вивчив.

Наприклад, якщо вам пояснити, як будується речення в теперішньому часі, намалювати схему побудови пропозиції, то ви відразу зможете складати власні пропозиції за цією схемою.

Давайте спробуємо вивчити просте правило.

Використання конструкції I have

Візьмемо вираз в теперішньому часі, яке показує, що у нас є хтось/щось

I have ___
Я маю ___

На місце прочерку в цьому реченні треба поставити предмет або людини.

I have a phone.
Я маю телефон.

I have a brother.
Я маю брата.

I have a cat.
Я маю кішку.

Це ж просто. Чи Не правда? Досить просто поставити будь-який іменник, і ви легко скажіть англійською, що у вас є щось/хтось.

Так як ви не діти, то ви легко можете сказати ці пропозиції усно. Таким чином, ви відразу вырабатываете навичка «говоріння» і вже життя без праці зможете побудувати речення в рамках правил.

Студенти наших курсів добре знають, як легко будувати свої пропозиції англійською.

Дитина цього зробити не зможе. Адже йому не так легко зрозуміти це правило, як вам.

3. Дорослі вчаться швидше

Дитині важко всидіти на місці довгий час. Навіть за час стандартного уроку (45 хв), дитина встигає відволіктися або втомитися. Діти не можуть займатися інтенсивно, їм дуже важко висидіти, наприклад, дві години занять.

Читайте також:  Типи будинків англійською мовою. Types of Accommodation in English.

Тому заняття дітей включають дуже багато повторень. Діти повторюють матеріал з уроку в урок, відкладаючи його у своїй голові.

Дорослі готові і можуть займатися інтенсивно. Переваги дорослої людини в тому, що він може ефективно займатися і сприймати матеріал досить тривалий час.

4. У дорослих людей є мета

Головним двигуном у вивченні мови є мотивація. Ніхто, ніколи не зможе змусити вас вивчити мову, якщо ви самі цього не хочете, а більш того, не розумієте, навіщо вам це потрібно.

Погодьтеся, коли у людини через 3 місяці співбесіду в міжнародну компанію, вчитися він буде в 10 разів сильніше.

Завдяки мотивації доросла людина освоює англійську мову набагато швидше, ніж дитина.

5. Дорослі люди можуть застосовувати свій англійська в житті

Дітей відправляють вчити англійську їх батьки, таким чином діти вчать англійську мову «про запас». Їм не потрібно гнатися за результатами, адже їм ніде застосовувати мову.

Дорослі ж одразу можуть використовувати свої знання в житті спілкуватися з клієнтами, читати професійну літературу, дивитися навчальні ролики англійською. Їм завжди є де застосувати англійська мова.

Перешагните свій бар’єр

Отже, тепер ви знаєте, що навчання дітей англійської триває роками, перш ніж вони зможуть нормально заговорити.

Доросла людина може заговорити англійською мовою з нуля через 1-2 місяці. За 12 місяців занять можна навчитися вільно говорити англійською на будь-які теми, звичайно, якщо не буде здійснювати головної помилки.

Якщо ж ви давно вивчаєте англійську, але так і не можете говорити, приходьте на безкоштовний урок. На ньому ви зрозумієте, як ви зможете почати говорити англійською з перших днів навчання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: