Міф №3: Чим менше людей в групі, тим ефективніше навчання

mif 3: chem menshe lyudejj v gruppe, tem ehffektivnee obuchenie 49 Міф №3: Чим менше людей в групі, тим ефективніше навчання

Вибираючи місце навчання англійської мови, деякі люди вважають найбільш важливим критерієм розмір групи. Вони думають, чим менше група, тим ефективніше будуть заняття. Адже, здається, що в цьому випадку викладач зможе приділяти більше часу кожного учня.

Але насправді це не зовсім так.

У статті я поясню, чому це твердження є міфом. Ви дізнаєтеся:

 • Чому заняття у великих групах ефективніше
 • У яких випадках краще вибирати велику групу (до 14 осіб)
 • Коли краще займатися в маленькій групі
 • Як повинен бути організований ефективний процес навчання (на нашому прикладі)

Для початку давайте подивимося, звідки з’явилося твердження, що ефективно можна займатися тільки в маленьких групах.

Увага: Хочете подолати мовний бар’єр і заговорити англійською? Дізнайтеся на уроці, як наші студенти починають говорити за 1 місяць!

Звідки з’явився цей міф?

mif 3: chem menshe lyudejj v gruppe, tem ehffektivnee obuchenie 50 Міф №3: Чим менше людей в групі, тим ефективніше навчання

Я думаю, кожен з нас пам’ятає, як проходили заняття з англійської в школі. В класах було досить багато людей (від 14 до 20 осіб). На заняттях ми вчили правила, робили вправи, читали.

Якщо потрібно було розповісти що-то англійською, то учнів питали по черзі. Поки говорив один учень, як правило, всі інші продумували свою розповідь, або займалися своїми справами, сподіваючись, що до них черга не дійде =)

Звичайно, результатів від таких занять не було. Тому ще зі шкільних часів склалася думка, що заняття в групі неефективні.

Чому зараз це актуально?

Зараз багато курси набирають групи від 8 до 16 осіб, навчаючи за класичною (шкільної) методикою.

На заняттях вивчається багато теорії, виконуються письмові вправи і невеликий залишок уроку – відповіді студентів (діалоги). При цьому під час діалогів, працюють тільки 2 студента, інші просто спостерігають і чекають своєї черги.

Читайте також:  Як вибрати репетитора по англійській мові?

До чого це призводить?

Людина займається на таких курсах багато років, а результату не бачить.

Тому він починає вважати, що якби людей в групі було менше, викладач приділяв більше уваги кожному. У людини з’являється бажання знайти собі репетитора і займатися з ним. Адже там весь час заняття приділяється тільки тобі.

Але все змінюється…

Вже давно з’явилися курси і нові методики вивчення англійської, де освоїти мову можна за рік, а заговорити за 1 місяць.

Природно, процес навчання побудований зовсім по-іншому. На таких заняттях великі групи не є мінусом, а, навпаки, роблять їх більш ефективними.

Давайте розглянемо, як побудований такий процес навчання на прикладі наших курсів Speak Easy.

Яке навчання ефективно у великих групах?

mif 3: chem menshe lyudejj v gruppe, tem ehffektivnee obuchenie 51 Міф №3: Чим менше людей в групі, тим ефективніше навчання

У нас на курсах Speak Easy, навчання побудовано зовсім за іншим принципом, ефективність занять не падає з-за великої кількості студентів, а навіть підвищується.

Як проходять такі заняття?

Викладач пояснює шматочок теорії:

 • коли використовується правило,
 • як утворюється пропозицію,
 • як правильно вимовляється і т. д.

Він тренує разом зі студентами складання і вимова таких пропозицій. В результаті кожен студент може робити це правильно.

Далі замість “класичних” письмових вправ йде розмовна практика. Кожен учень тренується використовувати вивчене правило в розмові і складати власні пропозиції.

Тому студенти розподіляються по парах і під наглядом викладача починають будувати і проговорювати один одному пропозиції, використовуючи дану схему.

За одне заняття кожен студент встигає поспілкуватися майже з усіма людьми в групі, так як пари постійно змінюються.

Ніхто з учнів не сидить без діла і не чекає своєї черги. Кожен тренує розмовний навик і отримує належну увагу від викладача.

Підготовка викладача

Кількість студентів у нас в групі становить від 8 до 14 осіб, отже, викладачу потрібно контролювати від 4 до 7 пар.

Читайте також:  Основні граматичні терміни англійської мови для початківців.

Для цього всі наші викладачі, перш ніж взяти групу, проходять спеціальне навчання. На ньому вони вчаться контролювати всю групу, організовувати правильну роботу в парах, вловлювати помилки у мовлення кожного учня, бачити прояви незрозумілого матеріалу у кожного студента.

Чому великі групи є плюсом?

Чим більше людей у групі, тим з більшою кількістю партнерів ви зможете поговорити за один урок. Спілкування з різними людьми при вивченні англійської мови дає дуже багато переваг.

Давайте їх розглянемо.

Переваги великих груп при вивченні англійської мови

mif 3: chem menshe lyudejj v gruppe, tem ehffektivnee obuchenie 52 Міф №3: Чим менше людей в групі, тим ефективніше навчання

Є кілька переваг у вивченні мови, які можуть дати вам тільки групові заняття. При цьому чим більше група, тим ефективніше заняття.

1. Ви подолаєте мовний бар’єр

Розмовляючи тільки з однією людиною (вчителем), ви звикаєте до нього і відчуваєте себе комфортно при спілкуванні. Але в реальному житті вам доводиться спілкуватися англійською з різними людьми, незнайомими або ледь знайомими вам.

Дуже багато людей соромляться це робити. Адже раптом ви забудете слово, не правильно побудувати речення, і інша людина вас просто не зрозуміє.

Групові заняття допомагають позбутися страху спілкування англійською мовою. Ви звикаєте спілкуватися з різними людьми. Тому в реальному житті у вас не виникне страху спілкування з незнайомими людьми.

Однак якщо в групі всього 4 людини, ви дуже швидко звикнете до них. Тому чим більше людей, тим різноманітніше ваше спілкування.

2. Навчіться розуміти різне вимова

Займаючись з викладачем, ми швидко звикаємо до його манері мови і вимовою, тому чудово розуміємо його. До того ж викладач зазвичай підлаштовується, чітко і повільно промовляючи кожне слово.

У звичайному житті у людей різна швидкість, манера говоріння і вимову. Хтось говорить швидко, хтось тихо і т. д.

Читайте також:  Як зробити мову живою з допомогою прикметників?

Спілкуючись на заняттях з різними людьми, ви вчитеся розуміти різну мову і вимову.

3. Швидко заговорить англійською

Уявіть, що в групі 6 осіб. При звичайних групових заняттях, коли кожен по черзі розповідає щось, щоб висловитися кожному знадобиться 1 годину. При цьому кожна людина буде розмовляти протягом 10 хвилин.

На відміну від класичних групових занять, працюючи в парах, кожен учень практикує розмовну практику. І якщо у вас є година розмовної практики, то значить кожна людина говорить весь цей час, а не просто чекає своєї черги.

Тому заговорити на таких заняттях можна лише через 1 місяць навчання.

4. Всі заняття будете залучені в процес

При роботі в парах кожен студент бере активну участь в уроці і тренує пройдений матеріал. Навіть якщо ви дуже сором’язливі і ніколи не стали б брати участь у діалозі, у вас не буде шансу просто відсидітися у стороні.

Що вибрати?

Якщо у вас немає можливості займатися з розмовною методиками подібних нашій, і ви вирішили піти на заняття з класичної (шкільної) методикою, то вибирайте заняття в малих групах або індивідуально з викладачем.

Адже при такій формі навчання у великій групі викладач не зможе приділяти час кожному. Тому результат від навчання ви будете чекати дуже довго.

Якщо ж ви хочете отримати результат швидко, вам краще вибрати розмовний курс по сучасній методиці. При цьому велику кількість людей в групі тут є перевагою.

Тому що, спілкуючись з різними людьми:

1. Ви зламаєте мовний бар’єр
2. Навчіться розуміти різну мова
3. Всі заняття будете брати активну участь в уроці
4. Швидко заговорить англійською мовою

Так ви зможете освоїти англійську за рік і заговорити за 1 місяць.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: