Міф №4: Перш ніж почати говорити, потрібно вивчити всю граматику

mif  4: prezhde chem nachat govorit, nuzhno vyuchit vsyu grammatiku 53 Міф №4: Перш ніж почати говорити, потрібно вивчити всю граматику

Більшість людей, що вивчають англійську, самим важливим при вивченні мови вважають граматику.

У багатьох фраза «знати англійську граматику» прирівнюється до затвердження «знати англійську мову». Тому вони приділяють майже весь час свого навчання на заучування правил та виконання вправ на їх закріплення.

«Спочатку вивчу граматику, а потім почну говорити», – думають вони.

У цій статті я розповім вам, чому таке твердження є міфом.

Із статті ви дізнаєтесь:

  • Чому ми не можемо використовувати вивчену граматику в житті
  • Коли потрібно починати говорити англійською мовою

Також я дам вам посилання на статтю “Як правильно вчити граматику англійської мови”, яка допоможе вам вчити граматику так, щоб ви могли використовувати її у своїй промові.

Для початку давайте подивимося, звідки взагалі взялося таке твердження.

Звідки взялося таке твердження?

mif  4: prezhde chem nachat govorit, nuzhno vyuchit vsyu grammatiku 54 Міф №4: Перш ніж почати говорити, потрібно вивчити всю граматику

«Спочатку потрібно вивчити граматику, а вже потім починати говорити» – класичний принцип вивчення англійської мови.

Згадайте свої заняття англійською мовою в школі чи інституті. Всі уроки були побудовані навколо вивчення граматики.

На заняттях ми вчили англійську граматику, а потім закріплювали її у вигляді письмових вправ.

До розмовної практики справа так і не доходила, або їй приділялася мінімум часу.

В результаті за 10 років вивчення (6 в школі і 4 в інституті), ми звикли, що граматика – це все чого слід приділяти свій час при вивченні мови.

Однак чим більше правил ми вчимо, тим більше вони плутаються і забуваються. В результаті ми отримуємо «кашу в голові». А при зіткненні з англійською в реальному житті гарячково намагаємося згадати потрібне правило, губимося і не можемо сказати потрібну фразу.

Тому, на жаль, таке вивчення зазвичай закінчується твердженнями: англійська мова не для мене, зрозуміти англійську граматику неможливо, англійську мову вчити нудно і т. д.

Чому це відбувається?

Увага: Вчіть англійську мову довгий час, але не можете говорити? Дізнайтеся на уроці, як заговорити через 1 місяць занять за методом ESL.

Чому ми не можемо використовувати вивчену граматику у своїй промові?

mif  4: prezhde chem nachat govorit, nuzhno vyuchit vsyu grammatiku 55 Міф №4: Перш ніж почати говорити, потрібно вивчити всю граматику

На це є дві основні причини.

Причина №1: Ми вивчаємо, а не розуміємо

Ще зі шкільних часів слово «навчати» означало бути здатним переказати. Це все, що від нас вимагали викладачі: переказати параграф, зміст книги і т. д.

Від нас зовсім не було потрібно розуміння предмета, а лише здатність переказати “вивчене”.

Наприклад, ми всі знаємо, що при використанні часу Past Simple у стверджувальних реченнях ми ставимо дієслово в минулу форму.

Приклад:

I bought a dress.
Я купила сукню.

А в негативних і питальних залишаємо дієслово в початковій формі і використовуємо did.

I didn’t buy a dress.
Я не купила сукню.

У школі ми просто вивчаємо це правило.

Однак не всі розуміють логіку: допоміжний дієслово did використовується саме для того, щоб показати, що час минув. Тому нам не потрібно робити це ще раз і ставити buy у минулий час.

Не розуміючи логіки цього правила, дуже часто люди роблять помилку і кажуть/пишуть:

I didn’t bought a dress.

Хоча це неправильно.

До того ж, якщо ми не розуміємо чогось, то не будемо використовувати це. Уявіть, що вам подарували дорогий телефон з безліччю функцій. Однак ніхто не пояснив вам, як ними користуватися. Що станеться?

Ви просто будете використовувати ті функції, які зрозумілі і звичні вам. Іншими можливостями ви будете нехтувати, так як ви не розумієте навіщо і як їх використовувати.

Тому дуже часто люди вчать всі часи (згадайте шкільну таблицю, яку ми проходили за один урок). Однак у них немає розуміння, коли який час використовувати. Тому в житті вони користуються тільки цим простим часом, нехтуючи іншими.

Висновок: Нам не потрібно зазубрювати правило, запам’ятовуючи кожне слово в ньому, нам просто потрібно зрозуміти його. Адже ми не можемо використовувати те, чого не розуміємо.

Причина №2: Багато теорії, а практики немає

Уявіть, що вчіться малювати портрет людини. Ви взяли підручник з малювання і почали вивчати: як правильно розділити овал, як намалювати очі, ніс, рот, волосся, як передати емоцію людини.

Ви зможете сісти і намалювати красивий портрет після прочитання книги? Ви не будете вміти малювати, навіть якщо вивчите цю книгу напам’ять.

Немає ні одного художника, який спочатку прочитав всі книги, а тільки потім узяв олівець в руки і відразу почав малювати.

А якщо ви будете вчитися наступним чином: прочитали, як розділити овал, щоб отримати правильні риси обличчя, взяли олівець в руки і стали це відпрацьовувати на практиці. Ви зможете навчитися?

Звичайно, адже ви будете тренуватися і відпрацьовувати навички.

Те ж саме і з англійською мовою. Не відпрацьовуючи теорію на практиці, ви не зможете застосовувати її в розмові. Просто тому що ви не тренувалися робити цього.

Висновок: «Навчати» і «практикувати» – це різні речі. Якщо ви будете вчити правила англійської, але не тренуватися будувати пропозиції згідно з ним, ви не зможете використовувати їх у своїй промові.

Саме тому не варто чекати, поки ви вивчіть всю граматику англійської мови, щоб почати розмовляти на ньому. Ви не зможете відразу почати вільно говорити, використовуючи всі ці правила.

Щоб навчитися вільно розмовляти, вам потрібно тренуватися відпрацьовувати кожне правило в своїй промові. Поступово у вас буде вироблятися розмовний навик.

Коли почати говорити на англійській мові?

Починати говорити англійською мовою потрібно з самого початку. Згадайте, як ми вчилися розмовляти рідною мовою. Хіба ми спочатку вчили правила граматики, а тільки потім пробували говорити?

Якщо б це було так, то в кращому випадку, ми б зараз тільки переписувалися один з одним.

Граматика потрібна нам, щоб правильно складати слова в пропозиції. Тому нам потрібно вміти на практиці використовувати її, а не просто знати ці правила.

У цій статті ви можете прочитати, як вчити граматику англійської мови в 3 простих кроки. Таке вивчення дозволить вам не тільки знати і розуміти, але й вміти використовувати правила в своїй промові.

А це значить, ви зможете освоїти англійську мову і говорити на ньому!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн