Навчання англійській по Skype: плюси і мінуси.

obuchenie anglijjskomu po skype: plyusy i minusy  30 Навчання англійській по Skype: плюси і мінуси.

З розвитком технологій стали з’являтися нові способи вивчення англійської. Найпопулярніші з них – навчання через програми на телефонах і вивчення англійської мови по Skype. Наскільки ефективні ці способи навчання?

Зараз ми розглянемо плюси і мінуси навчання по скайпу. Чи можуть такі уроки замінити живе спілкування з викладачем? На що варто звернути увагу, навчаючись онлайн?

В рамках статті заняття англійською можна розділити на 2 категорії: групові та індивідуальні заняття, які, в свою чергу, діляться на заняття вживу або по скайпу.

Спочатку вам потрібно визначитися, який формат заняття вам краще підходить. Докладно ми це розглядали в статті – як краще вивчати англійську в групі або індивідуально. Це важливо, так як ці формати навчання спрямовані на досягнення різних цілей в англійській мові.

Тепер розглянемо, які є позитивні і негативні сторони навчання по скайпу і на що слід звернути увагу при навчанні по скайпу.

Плюси вивчення англійської мови по скайпу

obuchenie anglijjskomu po skype: plyusy i minusy  31 Навчання англійській по Skype: плюси і мінуси.

1. Заняття в будь-якому зручному для вас місці.

Вам не треба нікуди їздити, досить просто відкрити програму. Таким заняттям не завадить ні погана погода, ні пробки на дорогах. Не треба думати, що одягнути або про те, що потрібно встигнути прибрати квартиру до приходу викладача. Ви займаєтеся в комфортних для вас умовах. Все що вам потрібно – це комп’ютер і доступ в інтернет.

2. Немає прихильності до часу.

Це дуже зручно для зайнятих людей. Якщо ви постійно у роз’їздах або відрядженнях, вам не треба переривати свої заняття. Ви можете підібрати будь-який зручний для вас час. Якщо хочете, можете займатися навіть вночі.

Читайте також:  Прислівники способу дії (Як? Яким чином?)

3. Можливість займатися з викладачем з будь-якої точки світу.

Це дуже зручно, особливо, якщо ви живете в невеликому місті, де немає величезного вибору курсів і викладачів. Ви можете займатися з ким завгодно: з носіями з США, Канади, Австралії, Англії або ж з російськомовним викладачем.

Стаття по темі: Англійська з носієм або російською викладачем?

4. Низька ціна.

Хоч ви і будете займатися вдома, вартість таких занять не зрівняється з вартістю індивідуальних уроків. Адже вчитель не потрібно нікуди їхати.

Недоліки навчання англійської мови по скайпу

obuchenie anglijjskomu po skype: plyusy i minusy  32 Навчання англійській по Skype: плюси і мінуси.

1. Непрофесійні викладачі.

Якщо ви вирішили займатися по скайпу, потрібно дуже відповідально підійти до вибору викладача. Не соромтеся попросити вашого вчителя вислати вам його копію диплома про освіту або інші підтвердження його професійних навичок, особливо якщо це носій.

Також важливо зрозуміти, якщо у викладача досвід саме в цьому форматі занять. Адже заняття по skype сильно відрізняється від реального навчання. На цьому етапі можете попросити вашого викладача дати контакти його учнів. Якщо викладач хороший і його клієнти задоволені, то він легко вам дасть їх на пошту або скайп, щоб ви запитали про їх враження та результати.

Важливо, щоб ваш викладач готувався до уроків, а не ставився до них так, як до бесіди з одним.

2. Складно подолати мовний бар’єр.

Якщо ваша мета подолати мовний бар’єр і позбавитися від страху спілкування, то говорити англійською краще в групі, а не з однією людиною. Чому так? До єдиного співрозмовнику ви звикнете дуже швидко, але з іншими людьми ви будете почувати себе не комфортно. Це ми докладно розглядали в статті – як краще вивчати англійську в групі або індивідуально.

Читайте також:  Об'єктні займенника в англійській мові

3. Спотворення звуку.

Спілкуватися по телефону або по скайпу це не те ж саме, що наживо. Іноді зв’язок буває поганий, і викладач може не розчути, що деякі звуки ви вимовляєте неправильно. І, відповідно, не завжди виправить ваші помилки.

4. Живе спілкування приємніше.

Невід’ємна частина діалогу людей – емоційна складова: жести, міміка, особистий контакт. Людина, яка перебуває поруч краще, ніж на екрані. Деяким людям не комфортно спілкуватися через «технічні новинки», їм набагато приємніше жива бесіда.

5. Складно організувати себе.

Не кожен може змусити себе вчитися вдома, особливо після роботи. Будинок для багатьох – місце, де ми звикли відпочивати і розслаблятися. Англійська може відійти на другий план, тому що ви можете скасувати урок, пославшись на втому.

6. Відволікаючі фактори.

У більшості з нас є чоловіки/дружини, діти, собаки, кішки і рибки. Для занять по скайпу потрібно на час втекти від всіх» і зосередитися на заняттях, що не завжди просто. Крім цього будинку вас постійно щось може відволікати: то на дзвінок треба відповісти, то чай налити, то двері відкрити.

В цьому випадку складно сконцентруватися на англійською та зрозуміти новий матеріал, який пояснює вчитель.

7. Час біля комп’ютера.

Практично всі люди проводять дуже багато часу за комп’ютером на роботі. По-перше, це не дуже корисно для здоров’я, особливо для очей. По-друге, не всі люди зможуть сидіти цілий день і цілий вечір перед монітором.

Що ж краще: навчання вживу або skype?

Головне у вивченні англійської – результат, який ви хочете отримати. Обидва способи навчання мають свої позитивні і негативні сторони. В одному випадку краще вибрати один варіант навчання, а в іншому – другий.

Читайте також:  Сучасні методики навчання дітей англійської мови

Головні плюси заняття по скайпу – це економія часу і можливість навчатися де завгодно. Якщо ви зайнята людина, який постійно знаходиться в поїздках, або ви живете невеликому місті, де немає хороших курсів або викладачів, то цей варіант буде для вас кращим.

Однак заняття по скайпу не можуть замінити живий урок. Якщо у вас немає проблем з часом, і ви можете займатися наживо, то краще вибрати цей варіант.

А як ви вчите англійську? Поділіться своїм досвідом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: