Навчання дітей англійській мові по системі Мещерякової

Сьогодні дізналася про методику Мещерякової. Здивувало те, що маленькі діти вже розмовляли англійською, розуміли, що їм говорить вчитель, вели себе дуже вільно, сміялися, грали, ніби вони не на уроці зовсім. У мене навіть виник комплекс: граматику начебто студіюю, таблиці з правилами креслю, а тут так легко і без жодних таблиць діти ведуть діалоги. Сама Мещерякова зовсім не була схожа на вчительку, а таке враження було, ніби така собі весела Мері Поппінс «number two» спустилася на парасольці.

Як швидко навчити дітей живому англійської

obuchenie detejj anglijjskomu yazyku po sisteme meshheryakovojj10 Навчання дітей англійській мові по системі МещеряковоїАнглийкий для дітей МещеряковойУрок починається з веселих привітань, в якому беруть участь всі: вчитель, діти, іграшки і навіть двері. Все це не йдеться, а співається. Пальці почали вважати, і теж не просто так: пальчики співають і розмовляють різними голосами, є пальчик — вчитель і пальчики — діти. «Хто не всі пальчики показав, хто забув їх вдома?» Діти сміються, їм весело. Потім учитель раптом згадує, що забула познайомитися, і починається поіменне знайомство.

Урок йде в основному на англійській і нагадує ляльковий спектакль: всі тваринки-іграшки розмовляють і співають пісеньки. Раптом стукіт у двері пролунає і потрібно запитати, хто там і запросити увійти, то зарядка починається:
obuchenie detejj anglijjskomu yazyku po sisteme meshheryakovojj11 Навчання дітей англійській мові по системі МещеряковоїМетодика I can sing«Hands up! Hands up!» — співає вчитель, і діти вмить піднімають руки вгору.

Потім затівається гра в кішки мишки. Вчитель перетворюється на кішку, а діти — в мишок.

«I am grey!» — кричать діти і з вереском розбігаються. В кінці уроку всі прощаються. Урок тривав 15 хвилин, але за цей час діти встигли багато, і їм жодної хвилини не було нудно.

Читайте також:  2 причини, через які ви не можете запам'ятати англійські слова

Зацікавилася, так що це за методика? І стало навіть трохи заздрісно — нас так не вчили. З перших уроків ми заповнювали зошити низкою букв і заучували чергові фрази, і знали, багато хто, мова гірше, ніж ці дошколята.

Особливості англійської курсу «I love English»

obuchenie detejj anglijjskomu yazyku po sisteme meshheryakovojj12 Навчання дітей англійській мові по системі МещеряковоїСистема МещеряковойВалерия Мещерякова — автор курсу під назвою «I love English» і посібників для вчителів, в яких вже їм дає уроки, як навчати дітей мови за допомогою пісень, діалогів, читання та письма, щоб вони в підсумку оволоділи живою розмовною англійською. Курс підходить для дітей від 2-х до 9 років, для кожного віку використовується своя система. Усі уроки побудовані за типом дитячих телепередач: «Спокійної ночі, малята» і «АБВГ дейка»

В курсі велика роль відводиться саме вчителю, особливо маленьких дітей. Він повинен бути не просто вчителем, а й артистом, витівником, співаком, психологом. Тому автор і зацікавлений у навчанні насамперед самих педагогів.

Метод глибокого занурення

obuchenie detejj anglijjskomu yazyku po sisteme meshheryakovojj13 Навчання дітей англійській мові по системі МещеряковоїМетод глибокого погруженияМещерякова переконана: сьогодні викладання англійської в дитячих садах і школах ведеться неправильно. Доказ тому — діти по закінченню школи не вміють говорити. Вона будує свій тренінг не на теорії, а на практиці, перш за все на аудіо уроках. Навчання будується на методиці глибокого занурення:

  • уроки проводяться тільки англійською
  • записи в аудіо-матеріалах зроблені носіями мови
  • англійська використовується для виконання інших завдань
  • у навчанні беруть участь і батьки

Так як же це все ж відбувається? Уявіть собі: учитель говорить англійською, інші завдання, які не відносяться до мови, робляться англійською, аудіозапис звучить англійською, причому розмовному — це все призводить до того, що мова стають частиною життя дітей. Поступово вони починають вільно говорити на ньому і думати. Не дивно, що діти, навчені по цій системі, володіють англійською як рідною.

Читайте також:  Ідіоми про їжу та її приготуванні | Блог про англійською мовою від EasySpeak

Роль батьків у навчанні дітей

obuchenie detejj anglijjskomu yazyku po sisteme meshheryakovojj14 Навчання дітей англійській мові по системі МещеряковоїМещеряковаКогда Мещерякова звертається до батьків, з неї злітає той веселий безтурботний імідж Мері Поппінс, і перед нами знову сувора вчителька. І зрозуміло чому: адже батьки здатні все зіпсувати і занапастити будь-який порив на корені. Тому деякі її поради я тут наведу.

Діти вчаться швидко, і батьки часто відстають від своїх дітей, а це погано:

  • по-перше, діти, бачачи приклад батьків і поважаючи їх, вирішать: ну раз самі батьки не знають англійську, то навіщо мені його знати.
  • по-друге, знаючи мову, ви зможете самі займатися зі своїми дітьми.

Відео звернення до батьків

Як правильно проводити навчання

Дітям має бути цікаво, неприпустимі підганяння такого роду: «А ну негайно вимкни „танчики“ і сідай за англійську!»

Не допускати виникнення незрозумілих місць, це буде накопичуватися, і дитина не захоче вчитися.

Слухати аудиоуроки потрібно постійно кожен день, не залишаючи весь матеріал за тиждень на один день перед контрольним завданням (контрольне завдання — через кожні 4 уроки)

Прослуховувати уроки можна скрізь, навіть по дорозі в садок (школу).

obuchenie detejj anglijjskomu yazyku po sisteme meshheryakovojj15 Навчання дітей англійській мові по системі МещеряковоїСпочатку рекомендується раз три просто прослухати весь курс полегшено, без виконання завдань. Не думайте, що діти нічого не запам’ятають. Це закладе в них на глибину підсвідомості первинний пасивний словниковий запас. Мещерякова наводить цікаве порівняння словникового запасу з айсбергом, в якому підводна частина (пасивний запас) часто менше надводної (активного запасу). І завдання вчителя — вивести підводний пасивну частину назовні, перетворити її в активну.

Якщо батьки все ж «накосячат», Мещерякова пропонує такий варіант порятунку:

включати аудіоурок перед сном, адже будь-яка дитина з двох зол — спати або слухати — вибере все ж друге (така маленька хитрість). Його увагу нічого не відволікає, після цього він засне, і вся інформація відкладеться в довгу пам’ять.

Читайте також:  Розмовна англійська в ресторані: як не замовити бичачі яйця

Розробка нових авторських методик

Автор постійно розробляє щось новеньке, і дійсно любить мову і свою роботу. Нею створено центр з навчання мови з однойменною назвою, а посібника для вчителів випущені нею спеціально, щоб навчити їх своєю методикою навчання англійської за аудиоурокам. Ось який відповідальний чоловік!.Цікава методика її цветочтения, описана в посібнику «I can read». Коротко опишу його.

Дітям, які не знають фонетику, навчитися правильно читати?

obuchenie detejj anglijjskomu yazyku po sisteme meshheryakovojj16 Навчання дітей англійській мові по системі МещеряковоїЦе здається немислимою завданням. Адже в фонетиці англійської дуже багато різних буквосполучень і різночитань. Одна і та ж буква читається по-різному, наприклад, для голосних це залежить від того, в якому складі, відкритому або закритому буква знаходиться. Приголосні букви читаються як дзвінкі, як деякі глухі. По звуку: є нейтральні звуки, які взагалі не читаються. У спеціальних текстах літери розмальовані різними кольорами, відповідно до того, як вони вимовляються. Наприклад, жовті — нейтральні, білі не читаються, чорні — глухі, червоні — дзвінкі.

Дітям неважко запам’ятати, якому звуку відповідає кожен колір. Потім вони починають застосовувати метод подібності, і поступово можна переходити від кольорових текстів до чорно білим. Таким чином, не знаючи правил, можна навчитися читати навіть складні тексти.

Якщо вас зацікавила ця система навчання, то всі подробиці з приводу, де придбати навчальні посібники або пройти семінар (якщо ви педагог), можна дізнатися тільки на офіційному сайті Мещерякової. Вона володіє винятковим авторським правом і жорстко його захищає. Тому не поспішайте скачувати торренти, а записуючись на курси за її системі, обов’язково попросіть у викладача сертифікат про проходження семінару.

Популярні англійські дитячі пісні:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: