Навіщо потрібно домашнє завдання при навчанні англійської?

zachem nuzhno domashnee zadanie pri obuchenii anglijjskomu  49 Навіщо потрібно домашнє завдання при навчанні англійської?

Починаючи вчити англійську мову, ми знову повертаємося в шкільні часи і стикаємося з такою необхідністю, як домашнє завдання. Але тільки тепер все по-іншому: ніхто не поставить вам двійку, не сваритиме або подзвонить батькам.

І тут з’являється спокуса відкласти своє домашнє завдання. Адже навколо стільки необхідних справ, які треба зробити, і зовсім немає часу на заняття поза класу.

У сьогоднішній статті ми розглянемо, так необразливо невиконання домашньої роботи і як домашня робота може вплинути на ефективність вашого навчання.

zachem nuzhno domashnee zadanie pri obuchenii anglijjskomu  50 Навіщо потрібно домашнє завдання при навчанні англійської?

Отже, давайте розглянемо, для чого взагалі нам необхідно виконувати домашню роботу і що вона нам дає.

1. Для повторення матеріалу, вивченого в класі

Роблячи домашню роботу, ви ще раз опрацьовує матеріал, який розібрали в класі. Таке повторення сприяє кращому запам’ятовуванню, так як ви ще раз відпрацьовуєте матеріал на практиці. А чим більше ви практикуєтеся в використанні правил і слів, тим легше вам згадати і використовувати їх у своїй промові.

2. Дозволяє виявити незрозумілий матеріал і усунути прогалини

Коли ви працюєте з викладачем у класі, все здається легким і зрозумілим. Але як тільки ви залишаєтеся один на один з матеріалом, у вас можуть виникнути труднощі.

Дуже часто це буває, коли ви робите досить великі перерви між уроками. Наприклад, заняття було вчора, а домашнє завдання ви робите через 3-4 дні. У цьому випадку ви можете просто забути деякі моменти з матеріалу, який викладач пояснював на уроці.

У цьому разі виконання домашньої роботи відразу дозволить виявити незрозумілий або забутий вами матеріал.

Також за вашим помилок в домашній роботі викладач робить висновки, який матеріал у вас не викликає складнощів, а яку тему слід з вами опрацювати ще раз. Після чого він випише вам роботу над помилками і ви відновите!

Читайте також:  Діалог з уродженкою Монреаля

3. Створює безперервність практики мови

Якщо ви ходите на заняття через день, то виконуючи домашню роботу, виходить, що англійською мовою ви займаєтеся кожен день.

Займатися англійською кожен день в 10 разів ефективніше, ніж 2-3 рази в тиждень. Це вам скаже абсолютно будь-викладач.

4. Тренує письмовий навик

Звичайно, багатьом потрібно саме розмовний англійський, щоб спілкуватися мовою. Однак вміти грамотно писати теж дуже важливо.

Але приділяти цьому багато часу на заняттях у класі – це, як мінімум, втрачати час даремно. На заняттях треба вивчати новий матеріал і відпрацьовувати в мовленні. А ось вдома якраз і треба писати.

Як правило, домашню роботу виконують письмово. Тому при її виконанні ви тренуєте свої письмові навички і вчіться висловлювати свої думки англійською мовою не тільки усно, але й письмово.

Що буде, якщо не робити домашнє завдання?

Ви повинні розуміти, що виконання домашньої роботи потрібно саме вам, а не вчитель. І якщо ви не робите домашнє завдання, то можуть виникнути такі наслідки:

1. Ви будете погано запам’ятовувати матеріал

Уявіть, ви добре розібрали матеріал у класі. Все здається простим і зрозумілим. Але прийшовши на наступне заняття, ви раптом виявляєте, що нічого не пам’ятаєте. Саме в такі ситуації потрапляють люди, які не знайшли час на домашню роботу.

Якщо ви не будете опрацьовувати матеріал поза класу, то запам’ятовувати його будете гірше. Адже англійська мова – це навик, який потрібно постійно тренувати.

2. Повільно рухатися в навчанні

Якщо ви не виконуєте домашню роботу, то у ваших знаннях можуть виникнути прогалини, про яких ви не будете знати. І через таких прогалин засвоєння більш складного матеріалу буде складніше і повільніше.

Читайте також:  Стійкі словосполучення з прийменником IN

До того ж, погано запам’ятовуючи матеріал, вам доведеться повторювати одне і те ж, поки ви не запам’ятаєте його. Що, звичайно, позначиться на прогресі навчання.

3. Не отримаєте очікуваний результат

Виконання домашніх завдань – це 50% успішного навчання. Адже в класі вам дають знання і практику мови, а вдома вам потрібно ще раз самостійно попрацювати для закріплення і кращого запам’ятовування матеріалу. Учні, які починають виконувати домашню роботу, відразу відзначають, що ефективність занять зростає.

Яким не повинно бути домашнє завдання?

zachem nuzhno domashnee zadanie pri obuchenii anglijjskomu  51 Навіщо потрібно домашнє завдання при навчанні англійської?

Однак далеко не всі домашні завдання приносять користь. Деякі види завдань абсолютно марні і просто забирають у студентів час. Давайте розглянемо, яке домашнє завдання є марним.

1. Домашня робота містить невідомий вам матеріал

Якщо ви платите за заняття з викладачем, то саме він повинен розбирати з вами новий матеріал. Адже професійний вчитель зможе пояснити правило за 15 хвилин, в той час як самостійний розбір займе досить тривалий час.

Саме тому, розбираючи незнайомий вам матеріал вдома, ви витрачаєте свій час, виконуючи обов’язки викладача і не отримуючи ніякої користі для себе.

2. Вам потрібно вивчити напам’ять правило/текст/діалог

До таких завдань ми звикли ще зі школи. Але чи багато ви пам’ятаєте англійських текстів, вивчених напам’ять? Механічне зазубрювання (коли ви не усвідомлюєте, що вимовляєте) не приносить користі.

Наприклад, якщо ви завчіть текст на сторінку, то швидше за все, дуже скоро забудете 90% змісту.

Набагато корисніше скласти власний текст (нехай навіть він буде з 10-15 речень) про себе, своє життя, роботу, навчання і т. д.

3. Вибери правильний варіант

Такі завдання спрямовані на перевірку теоретичних знань. І ніяк не сприяють більш ефективному засвоєнню матеріалу.

Адже потрібно відточувати один з практичних навичок: читання, сприйняття на слух, розмову або лист.

Як ви побачили, що не все домашнє завдання приносить вам користь. Тоді який же повинна бути домашня робота, щоб підвищити ефективність ваших занять?

Читайте також:  Відмінювання дієслів в англійській мові

Яке домашнє завдання приносить максимальну користь?

Домашня робота приносить величезну користь і збільшує ефективність занять у наступних випадках:

1. Коли ви складаєте власні пропозиції, викладаєте свої думки.

Наприклад, якщо ви проходите Present Simple Tense (Теперішній простий час), то ви можете написати невелику розповідь про свої звички, про те, що ви зазвичай робите або не робите.

Якщо проходите минулий час, опишіть те, що ви робили на минулих вихідних.

Те ж саме і зі словами: складіть у кілька пропозицій у письмовій формі на кожне слово зі списку, даного вам викладачем на уроці.

Таким чином, ви починаєте самі використовувати слова і правила, а отже, краще запам’ятовуєте їх і купуєте практичний навик в їх використанні.

До речі, таку роботу можна робити не тільки письмово, але і усно. Так ви звикнете до вимови слів і використання правил у мовленні.

2. Коли ви пишіть домашнє завдання від руки, а не набираєте на комп’ютері

На це є такі причини:

  • Коли пишеш від руки, то інформація краще запам’ятовується. Це вже доведений факт.
  • Комп’ютер сам виправляє помилки в написанні слів. У вас не буде можливості проаналізувати свої помилки і запам’ятати правильне написання.

3. Коли домашнє завдання не сильно важкий і тривалий за часом.

Якщо на домашню роботу доводиться витрачати занадто багато часу, то, швидше за все ви перестанете її робити.

Домашнє завдання повинно містити тільки той матеріал, який ви відпрацювали в класі. І бути спрямованим на закріплення і повторення.

Отже, домашня робота допомагає зробити навчання більш ефективним, краще запам’ятати правила та слова, тренувати письмовий навик. Так що домашню роботу потрібно робити обов’язково, якщо дійсно хочете просуватися в своєму навчанні і отримати 100% результат від занять.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: