Навіщо вам вивчати англійську або як важливо ставити цілі

zachem vam izuchat anglijjskijj ili kak vazhno stavit celi1 Навіщо вам вивчати англійську або як важливо ставити цілі

Люди приходять з різними цілями, хто чітко усвідомлює, чого він хоче, інший «чує дзвін, та не знає, де він». І, скажу відверто, учні, які розуміють, для чого їм англійську мову, опановують мову швидше і ефективніше. Беручись за вивчення, вам просто необхідно визначити свою мету. Якщо ви займаєтеся з викладачем, то це допоможе йому підібрати найкращу програму для вас. А якщо ви вирішили займатися самостійно (що вдвічі заслуговує поваги), то усвідомлення власних цілей дозволить вам розробити план вивчення і сконцентруватися на тих аспектах, які важливі для швидкого та ефективного досягнення вашої мети.

Перефразовуючи відоме твердження, скажу, що скільки людей, стільки цілей, але в цій статті я наведу 5 основних цілей, з якими до нас приходять наші учні.

Мета 1: «Англійська для роботи»

Типовий представник цього типу: людина за 30, який, звичайно, обирає бізнес-курс і задає питання: «А скільки часу це займе?»

Ситуація, в якій знаходяться такі люди, схожа, і навіть типова: етап становлення кар’єри пройдено, людина кілька років працює в компанії, що розвивається, яка співпрацює з іноземними клієнтами, постачальниками, партнерами. І коли нарешті цей невтомний трудівник домагається перспективи просування по кар’єрних сходах, розуміє, що компанія розвивається, а він – ні. Ні для кого не секрет, що опинитися на керівній позиції і утримати її більше шансів у того, хто демонструє вільне володіння англійською мовою, та може самостійно, без перекладача, вести переговори, листування, відвідувати міжнародні виставки і конференції. І тут починається читання підручників, прослуховування аудіокурсів в машині і пошук хороших викладачів. Все більше і більше людей направляються в мовні центри, або знаходять онлайн-школу, де пізнають всі складності бізнес-англійської.

Ділові люди чітко знають, що їм потрібно, що необхідно в тій сфері, в якій вони працюють, тому їх навчання відбувається планомірно і цілеспрямовано.

Півроку тому, моя знайома, жінка за 50, відмінний фахівець у своїй сфері, в паніці звернулася за допомогою: «Ніколи не думала, що доведеться в п’ятдесят років вчити англійську мову, як у школі. Ніяк тепер без нього: вся переписка англійською, документи англійською, а я нічого не розумію… Нове керівництво обіцяє скоротити всіх, хто не відповідає їх вимогам, а одна з вимог – знання англійської мови. Не хочу втратити роботу!» Таких прикладів можна навести дуже багато.

До речі, мені знайомі кілька компаній, де у фахівців, що вільно володіють англійською мовою, оклад в півтора рази вище, ніж у тих, чий рівень не нижче середнього. Непогана мотивація, правда?

Мета 2: «Хочу хорошу роботу»

Вам може здатися, що це те ж саме, про що тільки що йшла мова. Це не так. Якщо раніше ми говорили про які відбулися в кар’єрному плані людей, то з цією метою приходять в основному молоді (мається на увазі недосвідчені) фахівці.

Випускники Вузів, які під час студентства не надто заморочуються вивченням англійської мови, тепер, всупереч барвистим пророцтвам викладачів численних кафедр, які не можуть знайти собі гідну роботу. Приходять і ті, хто бажає змінити роботу на більш престижну, високооплачувану, перспективну. Незважаючи на хорошу підготовку, п’ятірки в дипломі, може навіть дещо який досвід, отримати таку роботу деяких ніяк не світить. А чому? А тому, що в будь-анкеті для здобувача роботодавець цікавиться рівнем володіння англійською мовою. Почитайте, якщо не вірите. Тільки спробуй написати: «Володію зі словником» – і резюме більше не розглядається. Плюс до всього – співбесіда англійською мовою.

І знову приклад з життя. Подруга, за освітою економіст, несподівано подзвонила і як би між іншим запитала: «до Речі, не підкажеш хороший підручник з граматики?» Я була здивована. Подруга розповіла мені, що шукає роботу. Вона сходила на кілька співбесід і все йшло добре до фрази: «А тепер дозвольте задати вам декілька запитань англійською мовою». Звичайно, ніхто їй не передзвонив…

Здобувачі рідко вибирають бізнес-курс, частіше загальний. Підготовки до співбесіди та написання резюме присвячені окремі статті на нашому сайті. Якщо ваша мета – отримання роботи, то коли ви її досягнете, не забувайте поставити нову – утримати роботу, не припиняйте вивчати та вдосконалювати англійську мову.

Мета 3: «Виїхати за кордон»

Я б внесла невелику корективу: «Жити за кордоном». Виїхати-то поїдуть, а от без знання мови може бути непросто. Особливо, якщо людина «з нуля». Тим не менше, люди хочуть «виїхати», а там як-небудь проживуть. Вони приходять цілими сім’ями. Звичайно, рівень у всіх різний. Самостійна підготовка працює не завжди, тому що для життя в англомовній країні потрібні навички спілкування в першу чергу. Якщо рівень дозволяє, то можна брати заняття з носієм мови. Причому перед викладачем стоїть завдання не тільки навчити людей базовим фразам, але й наскільки це можливо полегшити їх адаптацію у новій країні. Просто необхідне розуміння культури, традицій, історії країни.

Якщо ви вирішили виїхати, не концентруйтеся тільки на правилах і вправах, присвячуйте час перегляду фільмів, читання газет англійською мовою, підберіть список книг. Знайдіть в інтернеті радіостанції і телеканали англійською мовою. Створіть собі англомовне середовище ще до від’їзду.

Ціль 4: «Хочу отримати міжнародний сертифікат»

Ви напевно чули про TOEFL, IELTS, FCE, CAE та інші міжнародні сертифікати, отримання яких притягує все більше студентів в мовні школи і курси. Навіщо людям ці сертифікати? Дивно, але для отримання роботи не завжди досить добре розмовляти англійською мовою. Зарубіжні і вітчизняні роботодавці все частіше цікавляться наявністю сертифікатів, що підтверджують рівень володіння англійською мовою. Вступити до закордонного університету неможливе без наявності такого сертифіката.

Вивчають з цією метою вже мають певну базу, як правило, дуже непогану: володіють граматикою, лексикою, розуміють закономірності мови. До того ж вони усвідомлюють, навіщо їм потрібен сертифікат: для навчання або роботи за кордоном, або просто підтвердження свого рівня. Чому б не підготуватися самостійно? Одиниці справляються з самостійною підготовкою, тому що необхідний постійний контроль, планування, облік часу, підбір завдань і багато інших нюансів, в яких викладач просто незамінний. У великих містах проблем з підготовкою до іспитів немає, але в провінційних містечках важко знайти кваліфіковані курси підготовки. Тому багато хто воліє готуватися до іспиту з викладачем по Скайп.

Ціль 5: «Для розвитку»

Ця благородна мета має безліч варіацій: «Всі займаються англійською, а чим я гірша», «Відчуваю, що час проходить даремно», «Багато вільного часу, чому б і ні”, «Все одно в декреті сиджу, повчитися, може стане в нагоді» і так далі. Вивчають з такими, я б сказала, невизначеними цілями, не мають часових рамок та спеціальних вимог, для них англійську – як хобі, від якого вони отримують задоволення. На відміну від людей, що шукають роботу, або готуються до іспитів, вони не концентруються на особливих сферах або завданнях, що дозволяє “розгулятися” і використовувати будь-які мовні матеріали. Але в будь-якому вивченні має бути планування і контроль. Рідко коли при такій невизначеній мети включається строгий самоконтроль, тому людина може займатися нерегулярно, «застрявати» на складних темах, або зовсім кинути свій саморозвиток. Якщо ж людина досить цілеспрямована і досягає певних успіхів, то з часом ця мета трансформується в одну з перших трьох чи щось більш серйозне, ніж просто “зайняти себе”.

Незалежно від того, яку мету ви переслідуєте, якщо ви налаштувалися самостійно вивчати англійську мову, присвятіть деякий час складання свого плану, підберіть підручники, порадьтеся з досвідченими викладачами. В інтернеті достатньо матеріалів та корисної інформації, яка в комбінації з вашої посидючості і цілеспрямованістю, дасть чудові результати. Наш сайт найяскравіший тому приклад! smile Навіщо вам вивчати англійську або як важливо ставити цілі

А якщо вам потрібна професійна допомога, то наші досвідчені викладачі завжди готові зробити процес онлайн-навчання ефективним і захоплюючим. Залишити заявку на безкоштовне вступне заняття англійською по Скайп можна навіть зараз. Удачі вам!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн