Нові слова в англійській мові

novye slova v anglijjskom yazyke24 Нові слова в англійській мові

Слово, яке стало одним з найпопулярніших нових слів в англійській за минулий рік, – seflie (від слова self – фотографія самого себе на мобільний телефон). Інтернет повний подібних фотографій, навіть політики і знаменитості публікують свої селфи.

Один з видів selfie – legsie – фотографія власних ніг, особливо своїх засмаглих ніг на відпочинку. Море, блакитне небо і коктейль на задньому плані – ось невід’ємні атрибути legsie. Ось, мовляв, подивіться, які у мене засмаглі ноги і який у мене запаморочливий відпочинок!

Багато користувачів соціальних мереж наповнюють свої сторінки знімками, картинками, різною інформацією про себе та своїх інтересах. Є навіть такі, хто ділиться дуже особистими подробицями своєї біографії або номером своєї кредитної картки. Таке явище отримало назву oversharing: від дієслова share – ділитися, і приставки over, що позначає ‘поверх’.

Спілкування в соціальних мережах привнесло кілька цікавих слів. Наприклад, якщо ви спілкуєтеся зі своїми знайомими (які живуть з вами в одному будинку), використовуючи Facebook, Twitter, Вконтакте замість того, щоб встати з дивана і зустрітися з ними особисто, то ваше спілкування ні що інше, як sofalising. Слово sofalise, будучи поєднанням слів sofa (диван) і socialise (спілкуватися), відмінно описує сучасне спілкування.

Навіть слово friend стало дієсловом: додати в список друзів. Відповідно, видалити зі списку друзів – unfriend.

Серед блогерів є поняття flog – від слів fake (несправжній) і blog. Flog – це блог, який здавалося б, ведеться якимось користувачем, але насправді, ведеться компанією, щоб рекламувати і просувати свої послуги та товари.

Люди проводять стільки часу в інтернеті, що з’явився окремий термін: netizen. Це поєднання слів net (мережа) і citizen ( громадянин).

Крім цього, багато слова отримали нові значення завдяки приставці net. Наприклад, netiquette звучить досить часто. Це поєднання слів network і etiquette: правила поведінки в інтернеті. В інтернеті, як і в реальному житті, є ті, хто порушує етикет, ображає і ображає інших користувачів. Це явище отримало назву cyberbullying, від слів cyber і bully (хуліган).

Часто буває, під якоюсь публікацією користувачі починають обговорювати будь-які питання. Якщо вони не сходяться в думках, то нерідко обмін повідомленнями перетворюється у своєрідну суперечку, сварку. Цьому є англійська назва: flame war.

Навіть емоції можна виражати за допомогою значків: emoticons. Російською ми називаємо їх ‘смайли’: картинки, значки, комбінації із знаків пунктуації, які нагадують обличчя.

Також на слуху таке поняття, як surfing або Internet surfing: проводити час в інтернеті, переходячи з посилання на посилання, зазвичай без певної мети. Те, що ми називаємо ‘сидіти в інтернеті’. Якщо ж людина сидить в інтернеті з метою знайти якусь цікаву інформацію, щоб справити враження на знайомих своєю ерудованістю та обізнаністю (так-так, є й такі!), його можна назвати netpicker.

Набув поширення такий термін, як infomania: коли людина нав’язливо перевіряє пошту, оновлює сторінку кілька разів, або просто постійно переглядає стрічку новин без особливої мети. Є така точка зору, що infomania – це психічний розлад, так що не захоплюйтеся переглядом стрічки!

Але ще більш дивне явище – це cyberchondria,. Людина (сyberchondriac), начитавшись про симптоми хвороби в інтернеті, знаходить у себе ці симптоми і починає вірити, що він хворий!

Сьогодні ми познайомили вас з деякими словами англійської мови, які з’явилися порівняно недавно. Щодня словниковий запас англійської мови збагачується новими одиницями, одні з них не отримують великого поширення, інші, навпаки, вкорінюються у мові і отримують популярність за рахунок інтернет-сайтів і соціальних мереж.

Інтернет – не тільки джерело нових слів, але і сучасний спосіб навчання. Якщо ви відчуваєте труднощі у вивченні англійської мови, спробуйте англійська по Скайп в нашій школі. Зручний розклад, звична обстановка, економія часу на дорогу і приємні ціни. Записуйтеся на безкоштовне вступне заняття прямо зараз!

Наші спільноти в Facebook, Instagram і Вконтакте. Приєднуйтесь!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн