Орієнтування в місті англійською мовою

Стрімко ростуть міста. Проблеми урбанізації вчені описують у своїх роботах, обговорюють на конференціях, намагаються запобігти негативні наслідки, але люди все більше покидають села і селища міського типу, переїжджаючи в мегаполіси. На сьогоднішній день найбільш населеними вважаються такі міста: Токіо, Делі, Сеул, Нью-Йорк, Джакарта, Шанхай. Ці міста вже, як держави зі своїми районами. Туристу, який вперше потрапляє в місто з таким населенням, досить складно орієнтуватися на місцевості – orient oneself, тому…

Сьогодні ми допоможемо вам розібратися, як орієнтуватися в місті англійською мовою

                             orientirovanie v gorode na anglijjskom yazyke25 Орієнтування в місті англійською мовою

В рідному місті, ми користуємося такими інтернет-ресурсами як mapia.ua, google maps, map.meta, speed-tester.info і тому подібними. Заходячи на сайт, можна скористатися опцією прокладання маршруту from point A to point B вказавши адресу, за яким ви знаходитеся в даний момент і адресу, який ви бажаєте знайти. Крім прокладання автомобільного маршруту, деякі сервіси пропонують і прокладання маршруту, за яким ви зможете пройти громадським транспортом або пішки. Корисним пропозицією подібних сайтів є вказівка часу шляху. Воно показується за умови середньої завантаженості доріг.

orientirovanie v gorode na anglijjskom yazyke26 Орієнтування в місті англійською мовою

У автовласників є прекрасні помічники у вигляді пристрою, який отримує сигнал від глобальних систем позиціонування, визначаючи поточне розташування даного пристрою. У простолюдді – GPS-navigator. Вони мають як плюси, так і мінуси. Все залежить від фірми виробника і складання.

Що стосується пішохода, то тут у нас інші можливості. Ми можемо користуватися картою, спробувати зорієнтуватися за адресами, попросити допомоги чи підказки у перехожих. Все залежить від того, куди вам потрібно потрапити, але в будь-якому випадку, перед поїздкою за кордон, вам варто підготуватися, будь то туристична поїздка або ділова.

Читайте також:
Різниця між словами: other та another

Першим ділом – придбаємо карту: I need a map of the city. Have you got a map of the city?

На карті ми зустрінемо адреси, потрібно вміти їх розуміти:

 • Saint Anns Street — вулиця святої Анни
 • Kings ScholarsPassage — пасаж Королівських Вчених
 • Howick Place — вулиця Ховик (також вжив. як площа)
 • Buckingham Palace Road — дорога Букенгемского палацу
 • Victoria Square — площа Вікторії
 • Redfield Lane — дорога Рэдфилд (в осн. вузька дорога)
 • Pacific Coast Highway — Тихоокеанське шосе (шосе на Тихоокеанському узбережжі)

Запам’ятайте наступні скорочення:orientirovanie v gorode na anglijjskom yazyke27 Орієнтування в місті англійською мовою

 • Street — «St»,
 • Avenue (вулиця) – “Ave”,
 • Lane — «Ln»,
 • Road — «Rd»,
 • Turnpike (головна магістраль) — «Tpke» та ін.
 • Це ж стосується квартири, Apartment – “Apt”

Приклад адреси: Читаємо ми його як:

Lucy Korder Люсі Кордер,

334 Westminster Avenue APT B3 334 – це номер будинку, проспект Вэстминстер, квартира В3

Brooklyn,NY,11230 Бруклін, Нью-Йорк, індекс

Також ви можете ознайомитися, як правильно писати адресу на англійській мові, в нашій іншій статті.

Продовжимо? Для початку потрібно визначити, де в даний момент ви знаходитесь – take one’s bearings, озирнутися — look about. Якщо вас не підводить вміння орієнтуватисяsence of locality, то за допомогою картки ви зможете пройти у вірному напрямку — correct direction.

 • Якщо ви хочете запитати, як краще дістатися до Києва, скористайтесь фразою: Can you tell me the way to Kyiv?
 • Запитати, де знаходиться вулиця Саксаганського, можна з допомогою фрази: Excuse me, can you tell me where Saksaganskogo street is?
 • Дізнатися, як можна дістатися до зупинки метро Золоті Ворота, можна, задавши питання: Excuse me, how can I get to Zolotie Vorota metro station?
 • Без надмірностей запитати, де знаходиться станція метро (будь-яка), можна питанням: Where is the metro station?
 • Запитати у перехожого, як далеко знаходиться станція метро, можна звернувшись з питанням: Where is the nearest metro station?
 • Якщо ви хочете запитати дорогу до ресторану «Опера», вам краще скористатися виразом: Can you tell me the way to the Opera restaurant ?
 • Уточнити, чи правильно ви прямуєте по своєму шляху до бульвару Шевченка, можна з допомогою фрази: Am I on the right way to Shevchenko boulevard?
 • Дізнатися місцезнаходження музею Російського мистецтва можна, задавши питання: Do you know where the museum of Ukrainian art is?
 • Якщо ви хочете запитати, за яким напрямом вам краще їхати, щоб дістатися до центру міста, варто скористатися фразою: What direction should I take to get to city center?
 • Уточнити, де знаходиться найближчий супермаркет, ви можете задати питання: Where is the nearest shopping center?
 • Дізнатися, куди веде ця дорога, ви можете задати питання: Where does this road lead?
Читайте також:
Wonderful Drama & Movie

orientirovanie v gorode na anglijjskom yazyke28 Орієнтування в місті англійською мовоюУ разі, якщо ви приїхали в незнайоме місто і загубилися, не соромтеся попросити допомоги у перехожих. Бажано звертатися до людей, які очікують на зупинці громадський транспорт або виглядають на 40 і більше років. Як показує практика, юні дівчата чи хлопці можуть погано орієнтуватися в місті, самі бути туристами чи студентами з інших міст. Не варто уточнювати дорогу у підозрілих перехожих, так як дізнавшись, що ви турист та ще й загубилися, вони можуть скористатися вашим становищем (пограбувати, завести в безлюдне місце і заподіяти шкоду). orientirovanie v gorode na anglijjskom yazyke29 Орієнтування в місті англійською мовоюЯкщо з вами все ж трапилася неприємна історія, потрібно звернутися в поліцію, щоб дізнатися її розташування, потрібно скористатися фразою: What is the best way to get to the Police office?

Основними напрямками руху були і будуть «прямо» — straight, «назад» — back, «наліво» — left, «направо» — right, «вперед» — forward, «навпаки» — opposite, «на розі» — at the corner of.

Native English School бажає вам подорожувати по різних країнах, набиратися нових, яскравих вражень, вивчати нові мови і одержувати приємні емоції. І нехай слова I have lost my way відносяться тільки до фізичної діяльності. До зустрічі в школі, дорогі студенти! =)

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн